Wycinka klonów zaskoczyła część mieszkańców.

(© Artur Janowski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Trzy klony wycięto dziś na ulicy Drzymały w Opolu. Urząd miasta twierdzi, że chcieli tego drogowcy, a drzewa była już niebezpieczne dla mieszkańców.

Wycinka klonów zaskoczyła część mieszkańców. Próbowali dziś nawet interweniować w tej sprawie w urzędzie miasta, bo obawiali się, że pod topór pójdą wszystkie drzewa na ulicy Drzymały.- Nie wycięliśmy wszystkich, ale trzy - uspokaja Małgorzata Rabiega, naczelnik wydziału ochrony środowiska i rolnictwa w urzędzie miasta. - O usunięcie drzew zawnioskował Miejski Zarząd Dróg, który uznał, że drzewa, stojące w pasie drogowym, są niebezpieczne dla kierowców i pieszych. W jednym przypadku istniało nawet zagrożenie, że pień przepołowi się na pół.Naczelnik Rabiega przekonuje, że drzewa były już mocno uschnięte, a przeciwko ich wycince nie protestował ani urząd miasta ani Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska.- Nie zgadzamy się na wszystkie prośby w sprawie wycinek, jakie do nas wpływają, ale w przypadku tych trzech drzew zgoda była jak najbardziej zasadna - twierdzi urzędniczka.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!