Zespół właśnie wrócił z zawodów w Szczecinie, gdzie zdobył aż dziewięć złotych medali, jeden srebrny i jeden brązowy. Mariusz Materlik

Mistrzostwach Polski Disco Show i Disco Dance w Szczecinie odbyły się w miniony weekend. Zespół Taneczny PECH z Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu reprezentowało tam aż 107 tancerzy w wieku od 5 do 66 lat.

- Tyle lat miała najstarsza tancerka grupy PECH D2 startująca w kategorii 31+ - wyjaśnia Katarzyna Bryłka, trenerka. - Z zawodów wróciliśmy z 11 medalami: 9 złotymi zdobywając tytuły Mistrza Polski, 1 srebrnym i 1 brązowym.

Złote medale zdobyli:

• MINI PECH formacja do 11 lat z układem „Telefon”
  • PECH I formacja 12-15 lat z układem „Obóz harcerski”,
  • PECH II formacja 12-15 lat „Targ”,
  • PECH D2 formacja powyżej 31 lat „Sanatorium”,
  • PECH KIDS dzieci do lat 7 „Przygoda ogrodnika”

Medale są równoznaczne z nominacjami na Mistrzostwa Europy i Puchar Świata w Bratysławie, które odbędą się w czerwcu.

Zespół przygotowali: Katarzyna Bryłka, Aleksandra Krokoszyńska, Robert Surowski, Wiktoria Rusin i Aleksandra Kocot.