Iwona Kłopocka-Marcjasz
Utalentowane zawodniczki Ramady.
Utalentowane zawodniczki Ramady. Archiwum zespołu
Wiktoria Haczkiewicz i Malwina Kowalowicz, zawodniczki opolskiej Akademii Tańca Ramada, zostały mistrzyniami światami w akrobatyce powietrznej.

W miniony weekend (15-16 grudnia) miało miejsce niezwykłe wydarzenie – równolegle dwa kraje - Czechy i Włochy - były gospodarzami Mistrzostw Świata 2018 w Akrobatyce Powietrznej.

Opole na mistrzostwach reprezentowały zawodniczki Akademii Tańca Ramada należące do kadry narodowej. Opolanki stanęły do walki z najlepszymi zawodnikami z całego świata zdobywając podium kilkakrotnie, w tym najważniejsze mistrzowskie tytuły w kategorii profesjonalistów.

I miejsce i tytuł mistrzyni świata pole sport (kategoria profesjonaliści) wywalczyła Wiktoria Haczkiewicz (Praga), która jest nominowana do plebiscytu sportowego Nowej Trybuny Opolskiej na Sportowca Roku 2018.

I miejsce i tytuł mistrzyni świata aerial hoop wywalczyła Malwina Kowalowicz (Praga).

Ponadto w pole sport na zawodach w Pradze, III miejsce i tytuł drugiej wicemistrzyni świata wywalczyła Julia Cebulla. Tuż za podium (IV miejsce) znalazła się Emilia Samulska.

Na zawodach we Włoszech II miejsce i tytuł wicemistrzyni świata aerial hoop w kategorii profesjonaliści zdobyła Julia Dynak.
Natomiast w pole sport IV miejsce zdobyła Zuzanna Leśniewska w kategorii amatorzy 6-9 lat, a VIII miejsce w kategorii profesjonalistów zdobyła Julia Dynak.

Zawodniczki przygotowane zostały przez trenerów Akademii Tańca Ramada - Jagodę Baraniewicz i Annę Łotecką-Dabbachi.