Zmienił się selekcjoner hokejowej reprezentacji Polski, ale niechęć naszych ligowców do gry w kadrze pozostała.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Na rozpoczęte wczoraj zgrupowanie drużyny narodowej przed towarzyskimi meczami z Ukrainą (6 i 7 listopada w Sanoku) nie przyjechało aż siedmiu powołanych wcześniej zawodników. Łukasz Sokół i Tomasz Proszkiewicz z GKS Tychy wymówili się sprawami osobistymi, a Leszek Laszkiewicz z Cracovii chorobą. Walczące o awans do szóstki Podhale postanowiło natomiast wycofać swoich zawodników ze wszystkich reprezentacji (w kadrze seniorów nie zagrają Tomasz Malasiński, Krzysztof Zborowski, Rafał Dutka i Krzysztof Zapała).

W miejsce nieobecnych graczy trener Wiktor Pysz powołał dodatkowo Łukasza Kulika z Naprzodu Janów, Tomasza Pastryka z JKH GKS Jastrzębie, Piotra Sarnika i Tobiasza Bernata z Zagłębia Sosnowiec, Wojciecha Wojtarowicza z Unii Oświęcim, Macieja Mermera z KH Sanok i Michała Plaskiewicza z TKH Toruń.

Na zgrupowanie kadry U-23 Zagłębie nie puściło natomiast Tomasza Dzwonka, gdyż jest to w tej chwili jedyny bramkarz sosnowiczan mogący bronić w lidze.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!