Blisko 800 uczestników ma trasie 21. Atlantis Biegu Opolskiego. Znajdź się na zdjęciach

Anna Gryglas
21. Atlantis Bieg Opolski. To było święto miłośników biegania.
21. Atlantis Bieg Opolski. To było święto miłośników biegania. MOSiR Opole
Łukasz Szenawa zwyciężył w 21. edycji edycji Atlantis Biegu Opolskiego. W sumie na stracie wszystkich biegów stanęło blisko 800 uczestników. Zmagania rozpoczęły od biegu na 10 kilometrów.

Atlantis Bieg Opolski na 10 kilometrów ukończyło 380 zawodników.

1. Najszybciej na metę dotarł Łukasz Szenawa, który uzyskał wynik 32 minut i 56 sekund.
  2. Drugie miejsce zajął Łukasz Błach (0:33:21).

W klasyfikacji pań na 10 kilometrów:

1. Pierwszą pozycję zajęła Barbara Koralewska. z wynikiem 38 minut i 28 sekund.
  2. Na podium na drugim miejscu znalazła się: Agnieszka Kobierska (0:39:58).
  3. Trzecia była Mirela Hendel (0:40:53).

Atlantis Bieg Opolski na 5 kilometrów

Zmagania na 5-kilometrowej trasie na opolskiej wyspie Bolko ukończyło 314 osób.

1. Najszybszy był Paweł Szymański. Zwycięstwo zapewnił mu wynik 15 minut i 53 sekund.
  2. Na drugiej pozycji uplasował się Mateusz Kowalczyk (0:17:00).
  3. Na trzecim miejscu był Krzysztof Olas (0:17:05).

Wśród pań najlepsza na dystansie 5 kilometrów:

1. Najlepsza okazała się Marzena Boczkowska (0:19:10 - 18. miejsce klasyfikacji generalnej).
  2. Obok niej druga na pudle stanęła Martyna Łopianiak (0:19:26).
  3. Trzecia była Katarzyna Olas (0:19:28).

Obok biegów na dystansach 10 i 5 kilometrów podczas XXI Atlantis Biegu Opolskiego odbyły się także: biegi dla dzieci i młodzieży, marsz nordic walking (5 km) oraz przejazd na rolkach (także na dystansie 5 km).