Krzysztof Marcinkiewicz
Zdjęcie archiwalne.
Zdjęcie archiwalne. Wiktor Gumiński
W ostatnim meczu w tym roku Corotop Gwardia Opole wygrała 32:30 z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski. Mecz odbył się w ramach 17. kolejki Orlen SuperLigi.

Przed tym meczem obie drużyny miały na swoim koncie 20 punktów. Trudno było wytypować faworyta w tym spotkaniu, bo obie drużyny nie mają za sobą najlepszych tygodni. Corotop Gwardia przegrała 4 mecze z rzędu. O ile porażki z Górnikiem Zabrze czy MKS-em Kalisz można jeszcze wytłumaczyć, to przegrana z Wybrzeżem Gdańsk była lekką sensacją. W ostatniej kolejce opolanie przegrali w Tarnowie z miejscową Unią 26:29.

Piotrkowianin w ostatnim miesiącu przegrał bardzo wyraźnie 3 mecze. Przegrane w Puławach czy Płocku nie było żadną niespodzianką, jednak niepodjęcie walki w Tarnowie już tak. Piotrkowianin przegrał tam 24:32. W ostatniej kolejce pokonał na własnym parkiecie Ostrovię Ostrów Wielkopolski 29:28 i do Opola mógł jechać w odrobinę lepszym nastroju.

Spotkanie od początku było niezwykle wyrównane. W pierwszej połowie najlepsze rzeczy dla Gwardii działy się między 7. a 13. minutą. Opolanie rzucili wtedy 4 bramki z rzędu i wyszli na prowadzenie 7:3. Potem jednak stopniowo do głosu zaczęli dochodzić goście. Na pierwsze prowadzenie w tym meczu wyszli w 30. minucie. Gol Antoniego Donieckiego pozwolił Piotrkowianinowi schodzić na przerwę przy prowadzeniu 14:13.

W drugiej połowie Gwardia zmobilizowała się i podopieczni Bartosza Jureckiego nie dali się zatrzymać. Opolanie wygrali całe spotkanie 32:30.

Po wygranej z zespołem z Piotrkowa Trybunalskiego Gwardia ma 23 punkty. Przezimuje na 8. miejscu w tabeli Orlen SuperLigi. Do gry powróci na początku lutego meczem z Azotami Puławy.

Corotop Gwardia Opole – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 32:30 (13:14)
Gwardia: Malcher, Ałaj – Jędraszczyk 7, Wojdan 6, Jankowski 5, Czyczykało 4, Łangowski 4, Jendryca 1, Kawka 1, Milewski 1, Monczka 1, Sosna 1, Wandzel 1, Hryniewicz, Scisłowicz, Stempin.
Piotrkowianin: Kot, Chmurski - Doniecki 8, Stolarski 1, Matyjasik, Szopa 1, Wadowski 1, Swat 11/6, Żyszkiewicz 2, Filipowicz, Surosz 3, Pożarek, Mosiołek 1, Grzesik, Kowalski 2.