Wiktor Gumiński
Odra Opole - Polonia Warszawa 3:0
Odra Opole - Polonia Warszawa 3:0 Wiktor Gumiński
Odra Opole w efektownym stylu przełamała się po serii trzech porażek z rzędu, pokonując u siebie 3:0 Polonię Warszawa w meczu 16. kolejki Fortuna 1 Ligi.

Kluczowymi momentami tego spotkania były rzuty karne. Jako pierwsza okazję do trafienia z 11 metrów miała Polonia. Na wapno za przewinienie w polu karnym Odry sędzia Tomasz Musiał wskazał dokładnie w 28. minucie. Do piłki podszedł Mateusz Michalski, ale jego zamiar wyczuł bramkarz gospodarzy Artur Haluch. A że strzał nie był również ani zbyt mocny, ani szczególnie precyzyjny, to golkiper opolan miał powody do świętowania.

Była to dla ekipy z Warszawy najlepsza okazja bramkowa przed przerwą, ale nie jedyna. Przynajmniej jednego gola w początkowych 45 minutach mogli jednak zdobyć również gracze Odry. Dwukrotnie bliski szczęścia był choćby Estończyk Artur Pikk, raz Piotr Żemło, a jeszcze wcześniej wyborną szansę zmarnował Hiszpan Borja Galan.

Druga część gry ułożyła się już natomiast zdecydowanie lepiej dla zespołu z Opola. Wszystko zaczęło toczyć się po jego myśli od 48. minuty, kiedy to w polu karnym Polonii powalony został Żemło. Arbiter bez najmniejszego zawahania podyktował drugi rzut karny w spotkaniu. Jego niezawodnym egzekutorem okazał się Rafał Niziołek, który kompletnie wyprowadził w pole bramkarza Polonii Jakuba Lemanowicza.

Przy wyniku 1:0 opolską ekipę raz mocno postraszył Nikodem Zawistowski, ale ogólnie po przerwie to Odra dyktowała warunki gry. Nagrodę za to, w postaci drugiego gola, dostała w 74. minucie. O ile z główką Żemły poradził sobie jeszcze wtedy Lemanowicz, o tyle był już kompletnie bezradny wobec dobitki Dina Suli, który odnalazł się w polu bramkowym jak na prawdziwą "dziewiątkę" przystało.

Kilka minut później szansę na kontaktowe trafienie odebrał Polonii świetną interwencję Haluch. A jakiekolwiek nadzieje na odwrócenie przed nią losów rywalizacji rozwiał już w doliczonym czasie rezerwowy Jakub Antczak, ustalając wynik spotkania na 3:0.

Odra Opole - Polonia Warszawa 3:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Niziołek – 48. (karny), 2:0 Sula – 74., 3:0 Antczak – 90+1.
Odra: Haluch - Szrek, M. Kamiński, Żemło, Pikk - Surzyn (63. Antczak), Purzycki, Niziołek, Czapliński (90. W. Kamiński), Galan - Sula (82. Sarmiento).
Polonia: Lemanowicz - Zawistowski (76. Fadecki), Kowalski-Haberek, Grudniewski, Kołodziejski, Biedrzycki (63. Pawłowski) - Michalski (63. Kluska), Koton, Marciniec (63. Ochronczuk), Bajdur (76. Tomczyk) - Kobusiński.
Żółta kartka: Czapliński.