MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Huczne pożegnanie dworca w Kielcach. Kasia Kowalska i... wielka potańcówka (PROGRAM)

Lidia Cichocka
Pożegnanie dworca wymyśliły dziewczyny z Letniego Klubu Śniadaniowego. Na zdjęciu skaczące z radości, że się udało ją zrealizować Kasia Kędzierska i Marta Lis.
Pożegnanie dworca wymyśliły dziewczyny z Letniego Klubu Śniadaniowego. Na zdjęciu skaczące z radości, że się udało ją zrealizować Kasia Kędzierska i Marta Lis. Krzysztof Krogulec
Dziewczyny z Letniego Klubu Śniadaniowego razem z Urzędem Miasta i Instytutem Dizajnu zapraszają na huczne pożegnanie kieleckiego dworca. Wkrótce zostanie on zamknięty i otwarty po roku, w czasie którego zostanie poddany modernizacji. Czego można się spodziewać w czasie dwóch dni - w piątek i sobotę, 8 i 9 września?

ZOBACZ TAKŻE: Spodki jak kielecki dworzec w Instytucie Dizajnu

- Szykujemy koncerty, wystawy, spotkania i inne niespodzianki – tłumaczy Kasia Kędzierska, która wraz z Martą Lis oraz Magdą Śledź rozkręciła imprezę. Dzięki wsparciu wielu osób zapowiada się ona bardzo ciekawie.

Na początek muzyka i... Kasia Kowalska

W piątek 8 września na żegnających dworzec czekają koncerty pod wspólnym hasłem „Muzyka w przestrzeni”. O godzinie 19 wystąpi Super Girl Romantic Boys - zespół grający electro-rock i elektro-punk, nawiązujący do muzyki lat 80-tych i gwiazd estrady z okresy PRL-u. O godzinie 20.30 projekt artystyczny Dariusza Makaruka „Kino Mocne”. To kompilacja nowoczesnych remiksów i jazzowych adaptacji szlagierów okresu międzywojennego. Gościnnie wystąpi znana wokalistka Kasia Kowalska.

Sobotę 9 września jest w całości poświęca naszemu spodkowi. O godzinie 11 zwiedzanie zakamarków dworca - niestety, nie ma już miejsc, zapisy na facebooku zakończyły się w ciągu godziny. Zaplanowano też spotkanie z architektami czyli rozmowy o polskiej przestrzeni publicznej. Stowarzyszenie Architektów Polskich zaprasza na trzy wykłady o architekturze PRL. Gościć będziemy architektów Huberta Wąska z Częstochowa, doktora Ryszarda Nakoniecznego z Politechniki Śląskiej w Gliwicach oraz doktor Małgorzatę Włodarczyk z Krakowa, moderatorem spotkania będzie Krzysztof Myśliński z Muzeum Historii Kielc. Początek o godziny 15. Do 17 potrwa panel – panel dyskusyjny „Burzyć czy nie burzyć? – losy architektury modernistycznej w Polsce”.

Wystawy w korytarzach

W trakcie pożegnania będzie można obejrzeć wystawa: tej pokazującej dzieje dworca oraz prezentującej projekt modernizacji obiektu a także dwóch autorskich wystaw fotograficznych Tomasza Siudaka i Grzegorza Bętkowskiego , prezentujących korytarze słynnego kieleckiego dworca.

Spróbuj sam

Instytut Dizajnu zaprasza na warsztaty w godzinach 12 – 16: „Ludzie Pekaesy” to sesja fotograficzna z graficznymi elementami nawiązującymi do dworca a „Widok na PKS” da możliwość wykonania mini makiet dworca PKS, każdy może sam złożyć makietę i zabrać ją do domu. Od godziny 13 do 15 warsztat druku kartek z grupą Distort Visual.
W godzinach 13 – 15 Wystwórcza Spółdzielnia Pracy Społem z Kielc, producent majonezu kieleckiego zaprasza do stanowiska malowania toreb z dwoma symbolami Kielc – dworcem i Majonezem kieleckim, będzie można wydrukować go na własnych koszulkach czy torbach.

Torba za torbę
W trakcie Pożegnanie dworca PKS, po raz pierwszy w Kielcach firma VIVE Textile Recycling, przeprowadzi akcję „Torba za torbę”. Wystarczy, że przyniesiecie ze sobą torbę niepotrzebnych tekstyliów, a w zamian dostaniecie nową ekotorbę z kolekcji „Adaptacja” zaprojektowanej przez słynnego Mariusza Przybylskiego. Przedstawicieli kieleckiej firmy szukajcie przed wejściem do dworca.
Będzie także można kupić przygotowane przez Letni Klub Śniadaniowy magnesy z wizerunkiem naszego dworca, przejechać się zabytkowym autobusem ikarus, podziwiać stare samochody z lat 70. i 80., delektować się jedzeniem z foodtrucków.

Potańcówka międzypokoleniowa

Na zakończenie dnia , w sobotę o godzinie 19 odbędzie się Potańcówka Międzypokoleniowa - zabawa taneczna w budynku dworca. Imprezę rozkręci DJ z Wąsem puszczając między innymi piosenkę Andrzeja Zauchy „Byłaś sera biciem” z 1988 roku, który był rokiem świetności „spodka”. Wstęp na wszystkie imprezy wolny

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Oni dostali się do Europarlamentu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kielce.naszemiasto.pl Nasze Miasto