Wybierz region

Wybierz miasto

  Sakurakon VII - konwent fanów kultury japońskiej, mangi i anime

  Sakurakon VII

  Młodzieżowy Dom Kultury
  Opole, ul. Strzelców Bytomskich/1, +48 77 454 27 14

  10:00 Od 18.05.2019 do 19.05.2019

  • 35zł

  W dniach 18-19 maja 2019 w Opolu odbędzie się siodma edycja konwentu Sakurakon, ktory z roku na rok rośnie w siłę, przyciągając fanow mangi, anime i kultury japońskiej z całej Opolszczyzny i pozostałych części Polski.

  Sakurakon to wiosenny konwent przyciągający miłośnikow sztuki i kultury japońskiej. Jego nazwa powstała od połączenia słowa Sakura (określenie ozdobnych japońskich drzew wiśniowych i ich kwiatow) ze słowem kon (potoczna, skrotowa nazwa konwentu fanow).

  Konwent jest organizowany na terenie Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu przez Opolską Mangową Alternatywę, lokalną społeczność fanow kultury japońskiej.

  Podczas tegorocznej edycji na odwiedzających czeka masa atrakcji, wśrod ktorych warto wspomnieć o prelekcjach, konkursach (w tym konkurs Cosplay), pokazach, warsztatach, stoiskach z gadżetami i japońskimi smakołykami, grach wideo i grach planszowych, stoiskach ze smacznym jedzeniem (sushi, makaron, pizza i inne) i wielu innych.

  Wśrod konkursow na szczegolną uwagę zasługuje Konkurs Evil Cosplay, podczas ktorego sprawdzana jest kreatywność uczestnikow. Osoby biorące udział w tym konkursie otrzymują zadanie stworzenia Cosplay’u wylosowanej postaci z materiałow dostępnych na terenie konwentu.

  Na konwencie Sakurakon VII spotkasz wielu wspaniałych ludzi, podzielających Twoją pasję do japońskiej kultury, mangi i anime. Możesz z nimi podyskutować o ulubionych mangach, wymienić się opiniami na temat aktualnie wychodzących anime, oraz porozmawiać na inne interesujące tematy.

  Bilet upoważniający do uczestnictwa w konwencie to jednorazowy koszt 35zł. Więcej o wydarzeniu przeczytasz na stronie wydarzenia na FB https://www.facebook.com/events/732894373761623/ oraz na oficjalnej stronie konwentu https://sakurakon.mangowcy.pl

  Wsparcie medialne konwentowi zapewniają takie portale jak: Animeholik.pl, Konwenty Południowe oraz Tanuki.pl.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Motoryzacyjni Milionerzy. Czy poprawnie odpowiesz na 12 pytań?