Wybierz region

Wybierz miasto

  T-Mobile Nowe Horyzonty Tournée 2015 w Opolu - dzień 3 - Biały cień

  Młodzieżowy Dom Kultury, Kino Studio
  Opole, ul. Strzelców Bytomskich/1

  18:00 Niedziela, 18 stycznia

  • 8zł

  Przegląd T-Mobile Nowe Horyzonty Tournee, prezentujący siedem najciekawszych, nagradzanych w prestiżowych konkursach oraz wzbudzających największe emocje filmów 14. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty.

  T-Mobile Nowe Horyzonty Tournee 2015

  Wszystkie te filmy będzie można obejrzeć od 16 do 22 stycznia br. na ekranie Kina STUDIO w Młodzieżowym Domu Kultury w Opolu przy ul. Strzelców Bytomskich 1. Serdecznie zapraszamy!

  T-Mobile Nowe Horyzonty Tournee 2015:

  18.01 (niedziela), godz. 18.00 - Biały cień

  W Tanzanii, Kenii i Kongo albinosi traktowani są jak lukratywny towar. Szamani płacą fortunę za części ciała i narządy dotkniętych bielactwem Afrykańczyków, wierzą bowiem, że sporządzone z nich amulety przynoszą szczęście i dobrobyt. Alias jest młodym albinosem z tanzańskiej wioski. Po tym, jak zostaje świadkiem brutalnego morderstwa swojego ojca, również albinosa, matka wysyła go do miasta, by tam poszukał schronienia. Trafia pod opiekę wuja, ale zawiedziony ulicznym życiem przenosi się do chatki na obrzeżach miasta, w której żyje grupa podobnych do niego dzieci. Tam przekonuje się, że nie sposób uciec przed swym genetycznym dziedzictwem i tylko akceptacja tego faktu może da mu szansę na osiągnięcie fizycznej i duchowej równowagi. Reżyser konsekwentnie nie trzyma się jednego stylu – niektóre sceny filmuje z surową, dokumentalną precyzją, by kolejnym ujęciom nadać ton impresjonistyczny. Dynamiczna kamera, nieoczekiwane retrospekcje i niepokojące głosy spoza kadru nie pozwalają widzowi poczuć się bezpiecznie.

  Bilety: 8 zł, karnety (na 7 filmów): 40 zł - do nabycia w kasie kina bezpośrednio przed projekcjami.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Quiz

  Co wiesz o WOŚP?

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.