Wybierz region

Wybierz miasto

  T-Mobile Nowe Horyzonty Tournée 2015 w Opolu - dzień 6 - Dystans

  Młodzieżowy Dom Kultury, Kino Studio
  Opole, ul. Strzelców Bytomskich/1

  18:00 Środa, 21 stycznia

  • 8zł

  Przegląd T-Mobile Nowe Horyzonty Tournee, prezentujący siedem najciekawszych, nagradzanych w prestiżowych konkursach oraz wzbudzających największe emocje filmów 14. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty.

  T-Mobile Nowe Horyzonty Tournee 2015

  Wszystkie te filmy będzie można obejrzeć od 16 do 22 stycznia br. na ekranie Kina STUDIO w Młodzieżowym Domu Kultury w Opolu przy ul. Strzelców Bytomskich 1. Serdecznie zapraszamy!

  T-Mobile Nowe Horyzonty Tournee 2015:

  21.01 (środa), godz. 18.00 - Dystans

  W Dystansie artysta więziony w opuszczonej syberyjskiej elektrowni nieprzypadkowo przypomina Josepha Beuysa. Jest to bowiem film równie dadaistyczny i nieprzewidywalny, co performance Niemca łączące szamanizm i zamiłowanie do nauki. Caballero śmiało wkracza w domenę absurdu, udziwniając narrację jeszcze bardziej niż w debiutanckim Finisterrae. Trzech porozumiewających się telepatyczną ruszczyzną karłów dostaje od więźnia zadanie – wykraść tytułowy przedmiot, czymkolwiek on jest. Na swojej drodze bohaterowie spotkają m.in. strażnika-mutanta podróżującego między wymiarami oraz dymiącą beczkę wygłaszającą haiku po japońsku i kochającą się w kominie. Reżyser stawia na głowie konwencje heist movie, osiągając komiczny efekt dzięki przeciąganym ujęciom i zaskakującemu montażowi. Nigdzie się nie spiesząc, przywołuje ducha Stalkera Tarkowskiego. Głównie po to, by się z niego pośmiać, lecz nie tylko – w cieniu imponującego rosyjskiego krajobrazu kryje się bowiem zaskakująca melancholia.

  Bilety: 8 zł, karnety (na 7 filmów): 40 zł - do nabycia w kasie kina bezpośrednio przed projekcjami.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Quiz

  Co wiesz o WOŚP?

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.