Wybierz region

Wybierz miasto

  T-Mobile Nowe Horyzonty Tournée 2015 w Opolu - dzień 6 - Mały Quinquin

  Młodzieżowy Dom Kultury, Kino Studio
  Opole, ul. Strzelców Bytomskich/1

  19:30 Środa, 21 stycznia

  • 8zł

  Przegląd T-Mobile Nowe Horyzonty Tournee, prezentujący siedem najciekawszych, nagradzanych w prestiżowych konkursach oraz wzbudzających największe emocje filmów 14. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty.

  T-Mobile Nowe Horyzonty Tournee 2015

  Wszystkie te filmy będzie można obejrzeć od 16 do 22 stycznia br. na ekranie Kina STUDIO w Młodzieżowym Domu Kultury w Opolu przy ul. Strzelców Bytomskich 1. Serdecznie zapraszamy!

  T-Mobile Nowe Horyzonty Tournee 2015:

  21.01 (środa), godz. 19.30 - Mały Quinquin

  Najlepszy film 2014 roku zdaniem krytyków magazynu "Cahiers du Cinema". Owoc romansu reżysera z telewizją, pierwotnie czteroodcinkowy miniserial zrealizowany dla Arte. Spokojną wiejską okolicą wstrząsa seria morderstw: poćwiartowane szczątki zabójca chowa w krowich trzewiach. Śledztwo prowadzi dwóch ekscentrycznych policjantów: van der Weyden i Carpentier (nazwisko kapitana van der Weydena należy kojarzyć z tworzącym w XV wieku flamandzkim malarzem Rogierem van der Weydenem), przypominających podobną parę z wczesnego filmu Dumonta, Ludzkości. Niespotykaną sensacją zainteresowany jest też tytułowy mały Quinquin, ciekawski łobuziak z wadą słuchu i magnetyczną twarzą. Komedia firmowana przez Dumonta nie mogłaby być gatunkowo czysta - na ekranie komizm miesza się więc ze znanym z filmów Francuza tragizmem, nieustępliwością spojrzenia i wyczuleniem na środowiskowe i społeczne animozje. Reżyser zwyczajowo porusza trudne tematy - polityka imigracyjna, rasizm, zdrada - ale tajemnice ludzkiej duszy są tu równie ważne. W tej nietypowej, ale niezwykle udanej komediowej próbie nowy kontekst zyskuje też Dumontowska sympatia do naturszczyków i ich unikatowej fizjonomii.

  Bilety: 8 zł, karnety (na 7 filmów): 40 zł - do nabycia w kasie kina bezpośrednio przed projekcjami.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Quiz

  Co wiesz o WOŚP?

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.