Wybierz region

Wybierz miasto

  WARSZTATY W ANEKSIE - GABRIELA KAROLCZAK 4.02

  Galeria Sztuki Współczesnej
  Opole, ul. Pl. Teatralny/12, +48 77 402 51 34

  18:00 - 21:00 Środa, 4 lutego

  • Brak informacji o cenie

  WARSZTATY RUCHOWO RYSUNKOWE _________________________

  Serdecznie zapraszamy Państwa na warsztaty, będące preludium do kolejnej wystawy w Galerii Aneks GSW.

  _________________________

  Gabriela Karolczak FANTOMICZNE ODCZUWANIE RZECZYWISTOŚCI – RYSOWANIE DOTYKU Wernisaż: 5 Lutego 2015, godz. 18:00

  ____________________

  Warsztaty: 4 Lutego 2015, godz. 18:00–21:00 ____________________

  Współczesne odkrycia z zakresu neuronauk poszerzają nasze rozumienie ciała i tego jak postrzegamy świat zmysłowo. Natomiast eksperymentalny taniec i techniki somatyczne negocjują z danymi zmysłowymi, progami świadomości, sposobami docierania do ciała i rozumienia go na poziomie percepcji. Warsztat fantomicznego odczuwania rzeczywistości zbliży nas do ciała doświadczanego zmysłowo otwierając je na subiektywne interpretacje – na podstawie, których tworzyć będziemy rysunki świadomości. Na warsztacie pracować będziemy z dotykiem i rysunkiem, werbalizacją doświadczeń sensualnych i ich intersubiektywizacją Warsztat kierowany jest do osób zainteresowanych ruchem, świadomością ciała, rysunkiem. Proszę się wygodnie ubrać ;)

  ______________________________

  UWAGA! Ilość miejsc na warsztacie jest ograniczona!

  Żeby zapisać się na warsztat należy wysłać e-mail na adres info@galeriaopole.pl w temacie wiadomości wpisując WARSZTATY 4.02 W e-mailu należy napisać w 2-3 zdaniach dlaczego chce się wziąć udział w zajęciach.

  zgłoszenia można przesyłać do końca dnia 26.01.2015

  warsztaty są bezpłatne

  ________________________________

  ZAPRASZAMY!

  _________________________________

  Gabriela Karolczak (ur.1985) – mgr Historii Sztuki UAM i Master in the Science of Performative Creativity (UAM & University of Malta) W roku 2013/2014 była stypendystką rządu Flandrii oraz otrzymała grant IMIT – dzięki czemu zrealizowała projekt badawczy w a.pass (advanced performance and scenography studies) w Brukseli na temat ciała fantomowego – jako perspektywy badawczej tańca powstającej na styku neurobiologicznej wiedzy i refleksji humanistycznej. Wykładała w ramach sympozjów o improwizacji i tańcu eksperymentalnym (ms2 Łódź, 2013, Zamek 2013), oraz konferencji: Post-technologiczne doświadczenia Sztuka-Nauka-Kultura (2014 Poznań) uczestniczyła w projekcie Art &Science (Tanzquartier Vienna, 2012) i rezydencji VARP-PA 2013, gdzie z Marysią Zimpel i Martyną Lorenc prowadziła warsztaty Phantomic Sensation. Martą Romaszkan założyła w 2014 fundację Sens Ruchu,

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Quiz

  Co wiesz o WOŚP?

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.