Wybierz region

Wybierz miasto

  Wspomnienie o Krzysztofie Buckim- spotkanie w rocznicę śmierci artysty

  Muzeum Śląska Opolskiego, sala odczytowa, wejście od ul. Muzealnej
  Opole, ul. Mały Rynek/7, +48 77 453 66 77

  18:00 Czwartek, 5 lutego

  • Wstęp wolny

  Wspomnienie o Krzysztofie Buckim

  - spotkanie w rocznicę śmierci artysty

  5.02.2015, godz. 18.00

  sala odczytowa, wstęp wolny

  Krzysztof Bucki urodził się w Pińczowie. Po studiach w krakowskiej ASP osiadł w Opolu, mając tam najodpowiedniejsze warunki do pracy artystycznej. Był autorem wielu wystaw zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą m.in. w Paryżu, Bratysławie, Budapeszcie. Zdobył wiele nagród i wyróżnień. O jego talencie i pozycji w sztuce świadczy fakt, że w wydanym na Zachodzie w latach siedemdziesiątych kompendium „Malarstwo, rzeźba i architektura”, będącym przeglądem i analizą nurtów sztuki XX w., między kilkoma tysiącami artystów z całego świata, jako jeden z nielicznych, wymieniony jest właśnie on.

  Jego życie twórcze, i nie tylko, wypełnia fascynacja Pińczowem, miastem dzieciństwa, które stało się miejscem jego malarskich powrotów, tematem jego obrazów i ideowo-artystycznej manifestacji „pińczowskości”. Zawsze był silnie związany z tym miastem. Inspiracją dla jego twórczości były rodzinne krajobrazy, stare zaułki Mirowa. Wciąż wracał tu wspomnieniami, „przenosząc swoją duszę utęsknioną” na Mirów i ulicę Bednarską. Na grobowcu K. Buckiego (cmentarz w Pińczowie) jest płaskorzeźba chusty św. Weroniki oraz jego popiersie.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Quiz

  Co wiesz o WOŚP?

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.