Wybierz region

Wybierz miasto

  Wystawa pt. Kobiety «na zakręcie». W cieniu historii

  Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach-Opole
  Opole, ul. Minorytów/3, +48 77 434 34 75

  Od 5.03.2015 do 27.03.2015

  • Brak informacji o cenie

  Ekspozycja składa się z dwunastu portretów, przedstawiających kobiety zaangażowane w politykę, walkę niepodległościową, naukę i kulturę. Bohaterki wystawy to postaci niezwykłe, odważne i konsekwentne w swoich wyborach oraz działaniach. Przez pryzmat ich osobistych doświadczeń możemy zaobserwować początki i problemy odrodzonej po I wojnie światowej Rzeczpospolitej, a także działalność konspiracyjną Polaków oraz sytuację ludności żydowskiej podczas II wojny światowej, walkę powstańców w Warszawie, a następnie nową rzeczywi-stość: opresyjność systemu stalinowskiego, losy żołnierzy wyklętych i życie codzienne w komunistycznej Polsce.

  Wystawa powstała w ramach projektu badawczego Oddziału IPN we Wrocławiu Kobiety na «na zakręcie» 1933/1939-1990, który ma służyć odsłonięciu i przybliżeniu roli kobiet w dziejach najnowszych Polski. Autorką obrazów jest Ewa Ciepielewska, artystka związana z kulturą niezależną w latach osiemdziesiątych XX w., współzałożycielka wrocławskiej Grupy LUXUS.

  Wystawę będzie można oglądać do 27 marca br.
  Serdecznie zapraszamy!

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Quiz

  Co wiesz o WOŚP?

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.