Wybierz region

Wybierz miasto

  Wystawa WORLD PRESS PHOTO 2014 w Opolu

  Galeria Sztuki Współczesnej
  Opole, ul. Pl. Teatralny/12, +48 77 402 51 34

  18:00 Od 29.11.2014 do 21.12.2014

  • 8zł

  Zapraszamy na wystawę World Press Photo 2014.

  Wernisaż 28 listopada, godz.18.00 (obowiązują zaproszenia).

  Wystawa czynna codziennie od 29 listopada – 21 grudnia 2014 w godz.10.00 – 20.00

  Obowiązują ceny biletów: 4 zł ulgowy, 8 zł normalny i 20 zł rodzinny.

  W tegorocznym konkursie World Press Photo wzięło udział 5754 fotografów z całego świata. Międzynarodowe jury składające się z grupy czołowych specjalistów oceniało 98671 zdjęć. Nagrody przyznawane były w ośmiu następujących kategoriach: Contemporary Issues, Daily Life, General News, Nature, Observed Portraits, Sports, Spot News, Staged Portraits. W każdej z nich wyróżniono pierwsze, drugie i trzecie miejsce. Wyniki zostały ogłoszone 14 lutego.

  Za najlepszą pracę jury uznało zdjęcie amerykańskiego fotografa John'a Stanmeyer'a przedstawiające afrykańskich emigrantów na wybrzeżu Dżibuti unoszących w górę telefony komórkowe w celu uchwycenia taniego sygnału sieci z sąsiedniej Somalii. Fotografia w subtelny sposób ukazuje problem, jakim jest konieczność migracji.

  Wśród zwycięzców nie brakuje również Polaków. Fotoreporter Polskiej Agencji Prasowej - Andrzej Grygiel otrzymał drugą nagrodę w kategorii pojedyncze zdjęcie sportowe prezentujące uczestnika międzynarodowych zawodów narciarskich w Szczyrku. Maciek Nabrdalik - członek prestiżowej amerykańskiej agencji VII Photo zajął drugie miejsce za zdjęcie w kategorii Contemporary Issues (problemy współczesne). Praca przedstawia kilkuletnią dziewczynkę siedzącą w kącie pokoju spotkań w sierocińcu w Warszawie. Trzecim polskim laureatem jest Kacper Kowalski specjalizujący się w zdjęciach wykonywanych z lotu ptaka. Zdobył on drugą nagrodę w kategorii Natura za fotoreportaż prezentujący zmiany ekologiczne wokół kopalni miedzi w Polkowicach.

  Wszystkie nagrodzone prace 57. edycji World Press Photo można zobaczyć w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu.

  World Press Photo jest niezależną organizacją założoną w Holandii, w 1955 roku. World Press Photo aktywnie wspiera rozwój fotografii dziennikarskiej, inicjuje seminaria, warsztaty i inne projekty edukacyjne na całym świecie. Fundacja jest ponadto organizatorem największego i najbardziej prestiżowego konkursu fotografii prasowych. Nagrodzone fotografie pokazywane są w ramach wystawy, odwiedzanej przez ponad dwa miliony ludzi w około 45 krajach. W Polsce wystawa prezentowana jest tylko w Poznaniu, Krakowie i w Opolu

  Organizator konkursu: World Press Photo

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Quiz

  Co wiesz o WOŚP?

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.