Księga kondolencyjna

Pamięci Pawła Adamowicza, Prezydenta Miasta Gdańska

W tym miejscu znajdują się wpisy w Księdze kondolencyjnej, która w dniach 18-21 stycznia dostępna była w serwisach w całym kraju. Po zamknięciu Księgi zostanie ona wydrukowana i złożona przez redakcję Dziennika Bałtyckiego w Urzędzie Miejskim w Gdańsku.


Twój wpis został przesłany i zostanie opublikowany po weryfikacji.

Przeczytaj opublikowane wpisy

Przejrzyj Księgę

21.01.2019, 23:40

"Ktoś tutaj był i był, a potem nagle zniknął i uporczywie go nie ma..." /Wisława Szymborska/

Brakuje adekwatnych słów, aby wyrazić ogrom żalu, bólu po Pańskim odejściu.
Dzień barbarzyńskiego, brutalnego ataku na Pana - 13 stycznia jest także dniem moich urodzin i teraz ten dzień nabrał dla mnie nowego, smutnego wymiaru...

Wyrazy współczucia i modlitewnej pamięci kieruję do Pana Najbliższych, którzy przeżywają niewyobrażalny ból...

Panie Prezydencie, wieczny odpoczynek racz Ci dać Panie...

21.01.2019, 23:39

Panie Prezydecie,
Mimo że Gdańsk nie jest moim rodzinnym miastem, to tu jest teraz mój dom. I wiem, że Pańskie działania się do tego przyczyniły. Nadal pamiętam moment, kiedy zobaczyłam Pana po raz pierwszy i ujrzałam nie polityka, nie kryjącą się przed innymi osobę, ale normalnego człowieka, który czerpał radość z rozmowy z innymi i przekazywał dobrą energię. I takiego Prezydenta Gdańska zapamiętam - wyjątkowego, ciepłego i niezwykle miłego człowieka.
Dziękuję za tę wieloletnią służbę miastu.

21.01.2019, 23:39

Pragnę przekazać słowa współczucia Rodzinie Pana Pawła Adamowicza - Żonie, Córkom, Rodzicom oraz Bratu. Łączę się z Wami w bólu. Przekazuję kondolencje również mieszkańcom Gdańska i wszystkim Ludziom Dobrej Woli, których dotknęła ta tragiczna, bezsensowna śmierć. Jestem głęboko wstrząśnięta aktem przemocy, który odebrał Rodzinie najbliższą osobę, gdańszczanom wybitnego społecznika, a nam wszystkim - obywatelom mojej Ojczyzny - odważnego i mądrego Człowieka.

21.01.2019, 23:39

Jako Poznaniak zauroczony Gdańskiem, jego Areopagiem i "Przestrzenią Wolności" wyrażam ogromny żal i smutek z powodu tragicznej śmierci Prezydenta tego miasta - Pawła Adamowicza. Głęboko wierzę jednak w to, że Bóg wyprowadzi z tego dramatycznego i przygnębiającego wydarzenia duże pokłady Dobra, które zainspirują wszystkich Polaków do stawania się lepszymi ludźmi na co dzień. Życzę Gdańskowi, by starczyło mu sił na godne wypełnienie testamentu Zmarłego. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie .....

21.01.2019, 23:30

Wszystko dla Gdańska, Pan oddał dla tego miasta wszystko. Widziałem Pana wiele razy na ulicy, po prostu idąc, nie wiem czy to na spotkanie, do domu czy na przechadzkę, nie wyróżniał się Pan w tłumie, czym mi Pan wielce imponował, Prezydent miasta, polityk, ale normalny człowiek, nie bojący się swoich wyborców i przeciwników. Miasto znowu stanęło na nogi po ciężkich czasach i dziś jest perłą północy dzięki Panu.
Dziękuję z całego serca za wieloletnią służbę swojej małej ojczyźnie i jej rodakom!

21.01.2019, 23:30

Tak bardzo mi będzie Ciebie, Panie Prezydencie, brakować.

21.01.2019, 23:27

Drogi Panie Prezydencie Pawle Adamowiczu.
Spoczywaj w spokoju.
Byłeś Dobrym Prezydentem, człowiekiem, opiekunem swojej Rodziny.
Szkoda, że odszedłeś tak wcześnie, za wcześnie!
Moja Rodzina będzie Cię zawsze pamiętała!

21.01.2019, 23:27

Smutna tragedia dla Gdańska i człowieczeństwa...

21.01.2019, 23:27

Każdemu miastu takiego Prezydenta

21.01.2019, 23:23

Szanowny Panie Prezydencie,
Dziękuję za cudowny Gdańsk, do którego chętnie wracam, w którym uwielbiam spędzać czas i odkrywać jego nowe zakątki. Dziękuję za Europejskie Centrum Solidarności, przepiękny przykład polskiej historii, które miałem okazję niedawno odwiedzić. Dziękuję za to, że Pan pokazał, że można zarządzać miastem i być wspaniałym człowiekiem otwartym na potrzeby mieszkańców. Dał Pan przykład jak należy pełnić tak zaszczytną funkcję i zawiesił Pan wysoko poprzeczkę swoim następcom.