Dodaj zdjęcie profilowe

avatarMariusz Michalak

Opole
Mieszkaniec Mariusz Michalak

Mariusz Michalak

Dodano 2013-06-30 17:43:01

Pogoda na początek wakacji. Z każdym dniem będzie coraz cieplej

Początek lipca, czyli tradycyjnie początek wakacji upłynie nam pod znakiem słońca i wysokich temperatur. Termometry wskażą nawet 30 st. C. Przelotnie padać będzie jedynie na zachodzie Polski. Pierwsze dni lipca szczególnie pogodnie zapowiadają się dla mieszkańców centralnej i wschodniej części Polski. Opady natomiast mogą pojawić się na zachodzie kraju. W wielu rejonach słupki rtęci pokażą nawet 31 st. C.

W poniedziałek na zachodzie może przelotnie popadać. Tam też mogą pojawić się lokalne burze. Słupki rtęci wskażą od 19 st. C na Kaszubach i Mazurach do 23 st. C na Dolnym Śląsku. Wtorek pogodnie zapowiada się w centrum, na wschodzie oraz na Podkarpaciu. Na pozostałym obszarze kraju może lokalnie popadać. Termometry pokażą od 21 st. C na Pomorzu do 27 st. C na Podkarpaciu.

Z każdym dniem zrobi się coraz cieplej. W środę w Małopolsce prognozowanych jest 29 st. C. Na zachodzie nadal będą się utrzymywać przelotne opady deszczu oraz burze. Prawdziwie upalnie zapowiada się czwartek, 4 lipca. Na południu Polski temperatura wyniesie 31 st. C. Również na Pomorzu będzie ciepło. Tam na termometrach zobaczymy 26 st. C.

Piątek przyniesie delikatne ochłodzenie. Według synoptyków termometry pokażą od 23 st. C na Pomorzu, do 29 st. C w Małopolsce. Tego dnia może popadać w całym kraju. Jak podaje http://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pogoda/prognoza,45/prognoza-pogody-na-16-dni-idealny-czas-na-wypoczynek,92099,1,0.html

Mieszkaniec Mariusz Michalak

Mariusz Michalak

Dodano 2013-06-12 22:21:03

Pogoda na weekend. Zrobi się naprawdę gorąco

Dobre wieści dla wszystkich znudzonych opadami i niskimi temperaturami. Podczas weekendu w większości kraju będzie pogodnie i bardzo ciepło. Temperatura wzrośnie do 30 st. C. W piątek strefa opadów będzie przemieszczać się z zachodu na wschód Polski. Najpogodniej będzie na południowym wschodzie, ale i w tych regionach wieczorem mogą wystąpić przelotne opady deszczu. Zrobi się cieplej. Słupki rtęci pokażą od 17-18 st. C na wybrzeżu, około 23 st. C w centrum, do 27 st. C na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany z prędkością do 55 km/h.

Również w sobotę możemy liczyć na pogodną aurę. Przelotne opady deszczu prognozowane są jedynie na Pomorzu. Na Podlasiu mogą wystąpić lokalne burze. Nadal będzie bardzo ciepło. Najchłodniej będzie na Nizinie Szczecińskiej z temperaturą 21 st. C. Najcieplej ma być na południowym zachodzie Polski z temperaturą do 29 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych.

Jak podaje http://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pogoda/prognoza,45/do-konca-tygodnia-coraz-wiecej-slonca-temperatura-przekroczy-30-st-c,90294,1,0.html

Mieszkaniec Mariusz Michalak

Mariusz Michalak

Dodano 2013-06-06 13:10:34

Pogoda na weekend. Najpogodniej na Pomorzu. Nie ominą nas burze

Zbliżający się weekend najpogodniej zapowiada się dla mieszkańców Pomorza. W pozostałej części kraju mogą wystąpić intensywne burze oraz opady gradu. Najpogodniej piątek zapowiada się na Pomorzu. Jak wynika z prognoz, spodziewanych jest tam 21°C. Burzowo natomiast będzie na wschodzie Polski. Tam też mogą wystąpić opady gradu. Temperatura wzrośnie do 27°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, w czasie burz w porywach do 90km/h.

Również w sobotę najpogodniej będzie na Pomorzu. Słupki rtęci pokażą 22°C. Najcieplej będzie jednak w Małopolsce z temperatura do 27°C. Tego dnia także nie unikniemy gwałtownych zjawisk atmosferycznych. Burze z lokalnymi opadami gradu wystąpią głównie na południu i wschodzie kraju.

Niedziela podobnie jak poprzednie dni najładniej zapowiada się na Pomorzu i w Małopolsce. Temperatura może wzrosnąć do 28°C. Lokalnie mogą wystąpić gwałtowne burze z porywami wiatru do do 90 km/h.

Jak podaje http://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pogoda/prognoza,45/pogoda-na-piec-dni-bez-zmian-nadal-burze-z-gradem,89623,1,0.html

Mieszkaniec Mariusz Michalak

Mariusz Michalak

Dodano 2013-06-01 13:35:53

Pierwszy lot Dreamlinera po przerwie. Boeing 787 poleciał do USA

Jeden z Dreamlinerów należących do PLL LOT po kilkumiesięcznej przerwie wzbił się wczoraj w powietrze. Po godzinie 13. wystartował z Warszawy do Nowego Jorku. To jeden z rejsów zaplanowanych w ciągu kilku najbliższych dni na tej trasie. Kolejne odbędą się 2, 3 i 4 czerwca. Następnie Dreamlinery będą latać na trasach do Chicago oraz Toronto.

Aktualnie PLL LOT posiadają trzy maszyny typu 787. Dwie z nich przeszły już modernizację akumulatorów, która była powodem ich uziemienia. Łącznie do Polski ma trafić osiem maszyn.

Zobacz także: http://www.wiadomosci24.pl/artykul/boeing_787_dreamliner_od_czwartku_na_okeciu_zdjecia_250545.html

Mieszkaniec Mariusz Michalak

Mariusz Michalak

Dodano 2013-05-30 09:17:16

Pogoda na weekend. Gwałtowne burze i przelotne opady deszczu

Nadchodzący weekend zapowiada się słonecznie. Miejscami będzie przelotnie padać. Prognozowane są także gwałtowne burze z gradobiciem. W piątek prognozowane są lokalne burze i przelotne opady deszczu. Na północy Polski może padać grad. W pozostałych regionach kraju powinno być pogodnie. Termometry pokażą od 19 st. C na południu Polski do 24 st. C na Suwalszczyźnie i na Podlasiu. Wiatr słaby i umiarkowany. W czasie burz w porywach do 90 km/h.

Sobota również nie będzie w pełni pogodna. W całym kraju może przelotnie popadać deszcz. Na północy i na wschodzie mogą wystąpić burze. Słupki rtęci pokażą od 18 st. C na Dolnym Śląsku do 24 st. C na Suwalszczyźnie. Podczas burz silniej powieje.

Aura nie zmieni się w niedzielę. W całym kraju prognozowane są przelotne opady deszczu. Podczas burz może padać także grad. Na termometrach zobaczymy od 19 st. C na Pomorzu do 24 st. C na Suwalszczyźnie. Podczas burz powieje z prędkością do 90km/h.

Większych zmian w pogodzie nie przyniesie także początek przyszłego tygodnia.

http://www.wiadomosci24.pl/rejestracja/

 1. Pierwszy raz tutaj?

  Cieszymy się, że dołączyłeś do serwisu naszemiasto.pl
  Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci w zrobieniu pierwszych kroków:

 2. Zwiększ atrakcyjność profilu

  Dodaj tło, zadbaj aby profil miał unikatowy wygląd i wyróżniał się na tle innych

 3. Daj się poznać

  Uzupełnij podstawowe informacje profilowe, dodaj zdjęcie i bądź rozpoznawalny

 4. Dziel się nowymi wydarzeniami!

  Publikuj artykuły, dodawaj galerie, dziel się ciekawymi infomacjami i pozostań na bieżąco z lokalnymi wydarzeniami

 5. Uczestnicz w życiu lokalnej społeczności

  Wydarzyło się coś ciekawego, o czym inni mieszkańcy powinni wiedzieć, chcesz się czymś podzielić lub napisać artykuł? Sam zadecyduj jaką formę wybierzesz

 6. Daj znać co u Ciebie

  Chcesz się czymś podzielić na gorąco, dodaj krótki wpis, wiadomość zostanie opublikowana w prywatnym strumieniu

 7. Opublikuj materiał na stronie miejskiej

  Wydarzyło się coś ciekawego, o czym inni mieszkańcy powinni wiedzieć, napisz artykuł i opublikuj go na łamach serwisu, dowiedz się co inni o tym sądzą!

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.