MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Noc Kultury w Opolu [program]

www.opole.pl
Noc Kultury w Opolu
Noc Kultury w Opolu www.opole.pl
W nocy z 31 maja na 1 czerwca w Opolu odbędzie się Noc Kultury. Na wszystkie wydarzenia kulturalne wstęp bezpłatny!

Noc Kultury w Opolu [program]

CENTRUM MIASTA
1. Kofeina Art Cafe, ul. Kościuszki 31/ 1A
19.00–01.00 – „PARANOID”
Wystawa prac graficznych i fotograficznych studentek Instytutu Sztuki UO Klaudii Eckert i Marty Wolnej.
Młode artystki poruszają temat wpływu różnego rodzaju czynników zewnętrznych na stan ludzkiego umysłu. Często pod wpływem rozmaitych bodźców – czasami wbrew sobie – zmieniamy zachowanie, zakładamy maski, stajemy się kimś/czymś innym, budzimy w sobie pierwotne instynkty. A co się dzieje gdy rozum śpi?
Kiedyś odpowiedzi udzielił Francisco Goya w swojej pracy El sueño de la razón produce monstruos. Wystawa PARANOID prowokuje do poszukiwania własnych odpowiedzi.

2.Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu, ul. Kościuszki 14
18.00–01.00 - Noc Kultury na ludowo
Wystawa poświęcona Oskarowi Kolbergowi - kompozytorowi i folkloryście o najbogatszym dorobku dziewiętnastowiecznej Europy. Utrwalił, w wydanych za życia 33 tomach monografii regionalnych, wierny obraz polskiej sztuki i kultury ludowej. Zajęcia edukacyjne związane z gwarą dla młodszych i starszych, zajęcia plastyczne oraz biblioteczne. Wiele atrakcji, na które zapraszamy dzieci i rodziców. Przyjdź i przeżyj z nami Noc Kultury na ludowo.

3.Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji, ul. Dubois 36
18.00 - 22.00 Nie śpij! Odkrywaj z nami fascynujący świat nauki!
Obowiązuje rejestracja na stronie internetowej www.rcre.opolskie.pl/Noc_2014
(konieczność zapewnienia warunków umożliwiających przeprowadzenie warsztatów)
Zajęcia „zabawowo-poznawcze” prowadzone przez animatorów dysponujących specjalistyczną wiedzą.
Pracownie wyposażone w zestawy do prowadzenia eksperymentów (samodzielnie) i zajęć pokazowych, z zakresu nauk przyrodniczych (zmysły człowieka, mechanika, siły i ruch, optyka, astronomia, elektryczność, magnetyzm, energia odnawialna), muzyki (instrumenty akustyczne i elektroniczne), robotyki i technologii (humanoidalne i programowalne roboty, pojazdy z dynamiczną stabilizacją ruchu, wirtualna rzeczywistość).
W mobilnym planetarium mali odkrywcy niemal dosięgną gwiazd, a z całą pewnością rozbudzą zainteresowanie tym, co znajduje się nad naszymi głowami. Goście spędzą przyjemne chwile w zaczarowanym ogrodzie, który zamieszkuje Ktoś…
W „Fascynującym Świecie” przez zabawę – uczymy i odkrywamy tajemnice świata.
Atrakcją dla nieco starszych będą warsztaty plastyczne z podstaw scrapbookingu. Zapewniamy materiały do twórczości.

4.Młodzieżowy Dom Kultury; filia, ul. Targowa 12
Organizator: Teatr Jednego Wiersza działający w strukturach Młodzieżowego Domu Kultury
21.30 do 23.00 „Placebo, czyli technologia gestu” spektakl autorski
Są takie chwile, że wątpimy. Gubimy cel i mylimy drogę. Jesteśmy rozdarci pomiędzy zwierzęcą koniecznością i szukaniem sensu w ideach i marzeniach. Lekarstwem jest kultura i tradycja? Pozornie. W chwilach szczególnych okazuje się, że to tylko kulturowe placebo, że powtarzamy tylko wyuczone, puste gesty. A odkrywamy to kiedy uświadamiamy sobie, że nawet czułość może nie być bezinteresowna.

5.Empik school, ul. Krakowska 45-47 (budynek galerii Ziemowit 2, piętro)
18.00-22.00 - Gra językowa
W czasie nocy kultury chcemy zachęcić dzieci, młodzież i dorosłych do nauki języków.

W tym wyjątkowym dniu zapraszamy do wzięcia udziału w grze językowej. Poznaj kulturę innych krajów, zdobądź podstawy innych języków – w bardzo ciekawy sposób. Czeka na Ciebie wiele różnego rodzaju zadań, dostosowanych do wieku. Na kilkanaście minut przeniesiesz się do zupełnie innego świata. Przyjdź i przekonaj się sam. Gra rozpocznie się w momencie wejścia do szkoły.

6.Empik school, ul. Krakowska 45-47
Organizator: ŻYWIOŁY Pracownia Ceramiki i Technik Plastycznych
19.00-22.00 - Papierowe ZOO warsztaty recyklingowe z gazet i włóczki
Podczas zajęć dzieci z rodzicami będą wykonywać rzeźby zwierząt z gazet i włóczki, dla dzieci pracujących samodzielnie zostanie przygotowana prostsza wersja tematu. Głównym celem zajęć będzie wdrażanie działań ekologicznych do pracy twórczej – wszystko co nas otacza może być tworzywem do wykonania unikatowego przedmiotu. Warsztaty odbywać się będą co godzinę, przy wejściu do Szkoły Językowej będą rozdawane wejściówki. Prowadzi: Małgorzata Wolnicka z Pracowni Ceramiki i Technik Plastycznych ŻYWIOŁY.

7.Galeria Sztuki Muzeum Śląska Opolskiego, ul. Ozimska 10
19.00 – 22.00 - Opolski Garaż Sztuki „Garaż w ogrodzie – ciąg nieprzewidywalnych zdarzeń” oraz kuratorskie oprowadzanie dr Joanny Filipczyk po wystawie stałej „Jan Cybis – malarstwo” i wystawie czasowej Piotra C. Kowalskiego „Malarstwo smaczne”.

8.Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera – Plenerowa scena klubowa, ul. Krakowska 24
19.30-20.30 - OPOLE BRASS - koncert Kwintetu Dętego Blaszanego.
W programie usłyszymy popularne utwory muzyki klasycznej i musicalowej, takich kompozytorów jak: Bert Mayer, George Gershwin, Richard Roblee, Joe Grain, Irwing Berlin, Georges Bizet, Giuseppe Verdi oraz najbardziej popularne melodie amerykańskie w aranżacjach na kwintet dęty blaszany Berta Mayer’a i Luther’a Henderson’a.
Scena Klubowa Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera, ul. Krakowska 24 (wejście od ul. Mozarta)

21:00-22:30 - KINO ZREMIKSOWANE - spektakl
Kolaż muzyki i filmu. Wzajemne przenikanie się dźwięków z obrazami. Wizualizacje to miksowane na żywo klipy czerpiące ze światowej kinematografii, począwszy od filmu niemego i kina lat 20, poprzez animacje i wszelkie formy przekazu wizualnego.
Muzyka w tej podróży nie jest tylko tłem – pełni rolę narratora i przewodnika po świecie obrazu.

9.Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II, ul. Minorytów 4
18.00–24.00 – Noc Kultury w Miejskiej Bibliotece Publicznej
Będzie artystycznie i kreatywnie.
•Architektura budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej w trzech odsłonach. Pokażemy prezentację multimedialną na elewacji budynku, której tematem i inspiracją są zamieszczone na pylonach wiersze Edwarda Stachury. Prezentacja jest kreacją artystyczną, wizualizacją odczuć, myśli i osobistej interpretacji poezji Edwarda Stachury przez opolskiego artystę – Zbyszka Pelona.
Litery, słowa, zdania w abstrakcyjnej formie zawisną w przestrzeni i będą uwolnione ze ścian biblioteki w aktywnej iluminacji.
•Pasjonatów książek zapraszamy na warsztaty z projektowania bielizny dla bibliotekarzy, które prowadzić będzie scenografka Zosia Lubińska. Stary papier, a zwłaszcza papier czerpany, świetnie izoluje – przez co doskonale nadaje się na zimową bieliznę.
•Żądnym mocniejszych wrażeń proponujemy udział w zabawie kryminalnej „Morderstwo w bibliotece vol. 4 – Koszmar z ulicy Minorytów”. W tym roku w bibliotece będzie panował mroczny klimat, którego nie powstydziłby się sam Stephen King. Koszmarny początek lata, żywe trupy, przerażające zjawy i mrożąca krew w żyłach historia sprawi, że największemu śmiałkowi dreszcz grozy nieraz przebiegnie po plecach.
•Do Pokoju Bajek zapraszamy do wspólnej zabawy wszystkich chętnych piratów i piratki
w wieku od 6-12 lat. Na Wyspie Piratów czeka na was wiele niespodzianek, a do zdobycia jest piracka skrzynia pełna skarbów.

10.Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II – hol, ul. Minorytów 4
Organizator: Kwitnące Horyzonty – Edukacja florystyczna
19.00–23.00 – „Kwiatowi czarodzieje” - warsztaty florystyczne
Tury o pełnych godzinach 19.00, 20.00, 21.00, 22.00, 23.00.
„Kwiatowi Czarodzieje” twórcza praca dzieci z delikatnym, ulotnym materiałem roślinnym. Tym razem przygotowaliśmy zaczarowane talerze, a dzieci będą pracować w 15 osobowych grupach. Wykonane prace dzieci zabierają ze sobą.

11.Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach-Opolu, ul. Minorytów 3
19.00–24.00 wystawy, projekcje filmów
Zachęcamy do obejrzenia prac, eksponowanych na wystawie czasowej pt. „Wojna i pokój. Exlibris. Rysunek. Grafika”. Zostały tu zgromadzone dokumenty czołowych współczesnych artystów oraz dokumenty archiwalne, nawiązujące do tematyki wojny i pokoju. Zapraszamy także do zwiedzania wystawy stałej pt. Miejsce Pamięci Narodowej w Łambinowicach – dziedzictwo regionalne, narodowe, europejskie, która przybliża historię miejscowości, oddalonej od Opola o ok. 40 km. Młodzież i dorosłych zachęcamy do obejrzenia jednego z proponowanych przez nas filmów dokumentalnych i fabularnych dotyczących tematyki jenieckiej.

12.„Galeria Biały Kruk”, ul. Katedralna 10
Współorganizator: Towarzystwo Muzyczne
18.00-19.00 „Muzycyna stosowana”
Nie słyszałeś jeszcze na żywo duetu harfy i skrzypiec? Nie podejrzewałeś, że muzyka i medycyna może stworzyć równie zgrany duet? Czym w ogóle jest ten dziwny twór o nazwie „Muzycyna stosowana”? Na wszystkie te pytania postarają się odpowiedzieć: Malwina Lipiec, Maria Ołdak i Janusz Stasiak. Zapraszamy!!!

13.Muzeum Śląska Opolskiego, ul. Muzealna, wejście od parkingu, PIWNICA
Organizator: Opolskie Towarzystwo Fotograficzne
19.00-23.00 - Fotografia malowana światłem? Tak, to możliwe!
Przyjdź, baw się i ucz się razem z nami!
Namaluj własną fotografię i pochwal się znajomym!
Zdjęcia ze wspólnej zabawy będzie można oglądać na stronie www.otf.opole.pl oraz na wystawie w Galerii A-Kwadrat przy ul. Pasiecznej 10/1 w dniu 07.06.2014.
Jeśli chcesz zrobić zdjęcia samodzielnie, przynieś aparat, statyw (jeśli masz) i latarkę.

14. Muzeum Śląska Opolskiego, nowy gmach, od ul. Muzealnej
19.00-22.00 „Linoryt w starym kinie” warsztaty plastyczne dla dzieci, a dla najmłodszych warsztaty modelowania z gliny – „Mój ulubiony bohater kreskówki”.

15.Stowarzyszenie Teatr Tańca i Ruchu z Ogniem Mantikora – Schody prowadzące do kościoła „Na Górce”
18.00–20.00 Spektakl ogniowy pt. ,,Film Twister” to niezwykła podróż po świcie największych filmowych przebojów, nie tylko z Hollywoood. W niespotykany klimat występu wprowadzają kostiumy i niezliczona ilość rekwizytów, każdy znajdzie coś dla siebie. Serdecznie zapraszamy wszystkich kinomanów i amatorów seriali.

WYSPA PASIEKA
16.Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Emanuela Smołki Galeria, ul. Piastowska 20
19.00-23.00 Patrioci i zdrajcy, czyli Noc z historią Polski w Galerii WuBePe
O godzinie 19.00 w Galerii Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu zostanie pokazany szkic do słynnego obrazu Jana Styki „Polonia”. Na obrazie widoczni są zdrajcy z konfederacji targowickiej, reformatorzy i niepodległościowcy, a także malarze, historycy, muzycy, pisarze z Adamem Mickiewiczem na czele.
Odsłonięciu obrazu towarzyszyć będzie:
- komentarz kuratora dzieła – pracownika Ossolineum,
- koncert Chóru Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Opolu prowadzonego przez Ludmiłę Zawadzką.
Odwiedzający będą mogli podziwiać dzieło do godziny 23.00, a dla tych, którzy nie będą na odsłonięciu obrazu, przygotowane zostaną ulotki informacyjne.

17.Instytut Historii, hol Instytutu Historii i Towarzystwo Miłośników Starożytności, ul. Strzelców Bytomskich 2
14:30 – 16:00; 18:30-20:00 „Cudze chwalicie swego nie znacie” – Przeszłość ziemi zapisana- Opolskim Ostrówkiem –
18.00-22.00 - Rekonstrukcja życia codziennego
16.00-17:30; 23:00-00:30 - Wierzenia i obrzędy Słowian na podstawie pochówków „Wampirów”
Procesy o czary w dawnej Rzeczypospolitej XVI –XVIII wieku. Życie codzienne w wiekach średnich i nowożytności to przedstawienie na podstawie trzech odrębnych zadań. Pierwszy punkt to wykład na temat badań archeologicznych na terenie Opolskiego Ostrówka, od czasów najdawniejszych do współczesności. Następnie będą prowadzone warsztaty w oparciu o rekonstrukcje przedmiotów oraz warsztatów rzemieślniczych, między innymi – możliwość wykonania ozdób z miedzi, przebrania się w stroje średniowieczne, przywdzianie uzbrojenia, wykonania naczynia na kole garncarskim, poćwiczenia szermierki czy walki na miecze. W czasie trwania warsztatów będzie możliwość do wyboru wzięcia udział w wykładach na temat wierzeń w Wampiry oraz na temat procesów o czary.

18.Ogródek Press Cafe Radiowa i siedziba rozgłośni Radia Opole, ul. Strzelców Bytomskich 8
Współorganizator: Szkoła muzyczna „Ragtime”
15:00–02:00 – Muzyczne rewiry kultury… i Radio Opole Nocą…
10 godzinny koncert wyszukanych stylów i form muzycznych w doborowym towarzystwie muzyków związanych z Opolem i Opolszczyzną. Koncert prowadzony przez dziennikarzy Radia Opole w niepowtarzalnym otoczeniu ogrodu Press Cafe Radiowa. Usłyszymy także znane piosenki i utwory w wykonaniu solistów i zespołów wywodzących się ze Szkoły Muzycznej „Ragtime”. Tylko w tę wyjątkową noc otwarte zostaną drzwi do Radia Opole, za którymi w nocnej scenerii studiów radiowych rozgrywa się radiowy teatr wyobraźni. Zwiedzającym zdradzone zostaną tajemnice funkcjonowania rozgłośni: infrastruktura techniczna, redakcje, studia reżyserskie i lektorskie oraz historia legendarnego Studia ‘M’.

19. Zespół Szkół TAK im. Ireny Sendlerowej, ul. Barlickiego 5
18.00–20.00 – „Nocna burza mózgów, czyli warsztaty przyjazne dla Twoich neuronów”
Uczestnikom Nocy Kultury proponujemy nocną zabawę i zdrowy wysiłek… dla szarych komórek!
W „Salach twórczego myślenia” duzi i mali będą mogli zmierzyć się ze spontanicznymi zadaniami manualnymi.
W „Sali eksperymentów” każdy będzie miał okazję samodzielnie przeprowadzić doświadczenie naukowe.
W „Sali kreatywności” będziemy tworzyć mózg! Nie taki prawdziwy, ale taki z różnych tworzyw i materiałów.
W „Sali ruchu dla mózgu” każdy będzie mógł zrelaksować się po intensywnym wysiłku intelektualnym
W „Sali sztuki” najmłodsi uczestnicy Nocy Kultury będą mogli obejrzeć krótki spektakl o przygodach Koziołka Matołka (tak, tego znanego intelektualisty…).

20.Zespół Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego im. Jana Cybisa, „Galeria nad Odrą”, ul. Barlickiego
Współorganizator: Towarzystwo Muzyczne
21.00–23.00 – „Uchem i pędzlem”
Co łączy Chińską Cesarzową, Piękną i Bestię, kołyszące się słonie i Dziadka do Orzechów z uczniami Gimnazjum Plastycznego w Opolu? Czy da się narysować muzykę? Czym różni się świat dzieciństwa w XIX i XX wieku od świata dzieciństwa obecnie? O tym wszystkim opowie wystawa pod tytułem „Uchem i pędzlem”, której kolory czarować was będą już od progu, przy dźwiękach muzyki Maurice’a Ravela, Claude’a Debussy’ego i Piotra Czajkowskiego.

ŚRÓDMIEŚCIE
21.Schron między Collegium Maius a Collegium Minus Uniwersytetu Opolskiego, pl. Kopernika 11
Organizator: Instytut Sztuki UO i Opolski Projektor Animacji Kulturalnych.
20.00–24.00 – SCHRON SZTUKI 7 //OUT OF//
Siódma edycja interdyscyplinarnej wystawy prac studentów szkół artystycznych.
Prezentacja dokonań z różnych dyscyplin: malarstwa, rysunku, grafiki, rzeźby, fotografii, multimediów, intermediów, niezależnych inicjatyw artystycznych, koncertów i działań performatywnych.
Tegoroczna edycja zakłada zaanektowanie witryn sklepowych i lokali usługowych, zlokalizowanych w ścisłym centrum Opola, na nowe przestrzenie ekspozycyjne.
Wydarzenie jest organizowane przez Akademickie Koło Naukowe Instytutu Sztuki Uniwersytetu Opolskiego oraz Stowarzyszenie OPAK – Opolski Projektor Animacji Kulturalnych.

22.Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Mała Scena, ul. Kośnego 2 a
21.00 – „Poszukiwanie szczęścia” otwarte warsztaty dla publiczności - mała scena Opolskiego Teatru Lalki i Aktora
Wspólna zabawa inspirowana różnymi środkami i formami teatru. Poprzez spotkanie z osobami profesjonalnie zajmującymi się scenografią, lalkarstwem, charakteryzacją, dzieci i ich opiekunowie, będą mieli szansę poznać bliżej teatr i spędzić niepowtarzalne chwile na scenie. Warsztaty inspirowane będą jednym z przedstawień.

23.Teatr im. Jana Kochanowskiego, pl. Teatralny 12, mała scena
Organizator: Stowarzyszenie „Kochanowski” i Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu
20.30-22.30 „Baśniowy spacer po Opolu”
„Specer po Opolu“ - pokaz grupy uczestników warszatów teatralnych (Teatrowania). Zaprezentowane etiudy zostały oparte na bajkach stworzonych przez laureatów konkursu Miasta Opole i Radia Opole na najlepszą bajkę dotyczącą tematyki Opola. Bezpłatne wejściówki w kasie Teatru.

24.Galeria Sztuki Współczesnej, pl. Teatralny 12
21.30-22.00 performance Anny Marii Karczmarskiej
20.00-01.00 wystawa „Długość cugli wyznacza średnicę areny”
Projekt galerii „Długość cugli wyznacza średnicę areny” (wystawa i działania performatywne) dotyczy performansu, jako medium przekraczającego granice, szczególnie granice poszczególnych dyscyplin sztuki oraz relacji artysty z publicznością.
Performance Anny Marii Karczmarskiej odniesie się do konceptu wystawy. Będzie spektakularnym działaniem z pogranicza teatru i instalacji artystycznej, kierowanym szczególnie do dorosłego odbiorcy.

25.Kofeina 2.0, pl. Teatralny 12
Organizator: Instytut Sztuki i Kofeina Teatr Klub
22.00–03.00 Akineza
Akineza Pauliny Ptaszyńskiej (absolwentki, a obecnie wykładowczyni Instytutu Sztuki UO) to instalacja metamalarska z wykorzystaniem technik multimedialnych. Całości towarzyszy dźwięk. Wideo jest podporządkowane zależnościom nie tylko temporalnym, ale również przestrzennym. Zastępuje tradycyjnie malowany obraz. Wpisując się w jego ramy i uzupełniając go o dodatkową wartość czasu. Praca porusza problematykę relacji między wirtualnością a realnością, wpływu technologii na sztukę i stosunku sztuki tradycyjnej do sztuki „nowej“. Odnosi się do zagadnień związanych z człowiekiem i istotą bytu.

26.Studenckie Centrum Kultury, ul. Katowicka 95, sala 06
22:00-24:00 Noc Improwizacji Kabaretowych
Występ grupy improwizacji teatralno-kabaretowych "To Mało Powiedziane". Zdobyli uznanie na wielu festiwalach kabaretowych, a na tegoroczną Noc Kultury przygotuje specjalny program.
Impro to forma przedstawienia, w którym aktorzy grają bez przygotowanego wcześniej scenariusza. W tworzenie improwizowanego spektaklu zaangażowana jest pomysłowość tak występujących aktorów jak i zgromadzonej publiczności. Widzowie narzucają, podpowiadają, sugerują kierunki, w których rozwijają się postaci i fabuła. Ta twórcza współpraca owocuje nieobliczalnymi i niepowtarzalnymi występami.

27.Centrum Kultury Oleska 45, kino „Meduza”, ul. Oleska 45
Organizator: Stowarzyszenie Opolskie Lamy
19.00–do świtu – Noc Kina, pokazy filmów, Quizy, konkursy, niespodzianki dla dzieci i widzów dorosłych.
Mała Sala / Kino Meduza
19:00 Italianiec, reż. Andrei Kravchuk , RU 2005, 99 min
21:00 Pancernik Potiomkin, reż. Sergei M. Einsenstein, ZSRR 1925, 75 min
22:30 Jak spędziłem koniec lata, reż. Aleksey Popogrebskiy, RU 2010, 124 min
01:00 Tlen, reż. Iwan Wyrypajew RU 2009, 75 min
02:30 We mgle, reż. Siergiej Łoźnica, DE, NL, BY, RU, LV 2012, 127 min
Duża Sala / Centrum Kultury Oleska 45
19:00 – 21:00 - blok filmowy dla dzieci
21:00 – do świtu - pokazy kina autorskiego: Andriej Zwiagincew, Aleksander Sokurow, Andriej Tarkowski, Iwan Wyrypajew, Aleksiej Bałabanow, Nikita Michałkow, Dziga Vertov.
Dla wszystkich widzów dostępna będzie kawiarenka filmowa: kawa, poczęstunek, książki, i prasa branżowa.

28.Klubokawiarnia Kontakt, teren przed ul. Nysy Łużyckiej 62
Organizator: Stowarzyszenie Kulturalne Opole
20:00 – 02:00 Kulturalne Opole Happening #(nie)śpij_z_kulturą #improwizacja #intermedialność #lans_na_kulturę #noc_kultury #muzyka #śpiewanie_do_księżyca #sztuka #koncert #działanie #kreacja #pasja #emocje #film #kadry_z_życia
Kulturalne Opole Happening
Przepis na kulturę. Nocne menu:
10 dag filmu
0,5 kg muzyki
szczypta poezji
garść inspiracji
nuta kreatywności

ZAODRZE
29.Instytut Sztuki, ul. Wrocławska 4
21:00 – 24:00 - Noc Kultury w Instytucie Sztuki
Wystawy i prezentacje prac studentów studiów licencjackich i magisterskich Instytutu Sztuki UO.
•Instalacja mappingowa
Pokaz prac zrealizowanych w Pracowni Multimediów
•Przestrzenne obrazy – wystawa anaglifów Wystawa grafik cyfrowych w technice anaglifu zrealizowanych w Pracowni Multimediów
•Infografiki, animacje i obrazy dźwięku Pokaz prac zrealizowanych w Pracowni Multimediów (opieka artystyczna dr Bartosz Posacki, mgr Michał Misiura, mgr Paulina Ptaszyńska)
•Przestrzenie znalezione
Wystawa obiektów rzeźbiarskich wykonanych z przedmiotów codziennego użytku.
•Prześwity
Wystawa instalacji rzeźbiarskich i obiektów przestrzennych, w których główną rolę odgrywa światło. Zaskakujące, tajemnicze, mroczne. (opieka artystyczna rr Wit Pichurski)
•Trzy wymiary rzeźby
Ekspozycja małych form rzeźbiarskich oraz monumentalnych instalacji przestrzennych wykorzystujących różne materiały (m.in. papier, drewno, gips, folia, szkło, metal, itp.). (opieka artystyczna prof. Marian Molenda, mgr Ignacy Nowodworski)
•Wierz w siebie
Wystawa malarstwa. Prezentacja wypowiedzi wizualnych (opieka artystyczna dr Edward Szczapow)
•Absurdalne opowieści
Poplenerowa wystawa studentów I roku. Projekty artystyczne z pogranicza fotografii, video i animacji. (opieka artystyczna dr Magdalena Hlawacz, dr Grzegorz Gajos)

30.Kościół „Ostoja” w Opolu, ul. Wróblewskiego 26
20.00–22.00 – „Koncert Gospel 3Style”, czyli gospelowy freestyle
Podczas koncertu wysłuchamy utworów gospel w wykonaniu opolskiego chóru FeelinGospel, który powstał ponad 10 lat temu z inicjatywy wokalistów, których pasją jest uwielbianie Boga poprzez śpiew, oraz znanego rapera i freestyle’owca – Kolah, czyli Mirosława Kolczyka, który tworzy chrześcijański rap, a także zajmuje się profilaktyką uzależnień wśród młodzieży.

OPOLE-GRUDZICE
31.Instytut Edukacji przez Sztukę ul. Groszowicka 8a, budynek i parking pracowni
Organizator: Instytut Edukacji przez Sztukę, Nadleśnictwo Opole
18:00-2:00 – „Nocą Kultury malujemy z natury”
•Sztuka po angielsku™ - warsztaty malarstwa wielkoformatowego w języku angielskim i szczególna okazja do rodzinnej, twórczej zabawy. Zostań współautorem muralu, który ozdobi frontową elewację Izby Leśnej Nadleśnictwa Opole.
•Pokaz filmów edukacyjnych w Kinie pod Chmurką oraz prezentacja audycji radiowych Instytutu Edukacji przez Sztukę.
•Pomalujemy nasz świat...np. na żółto i na niebiesko...:) Przejdziemy krótki kurs rysunku konturowego z natury. Zapraszamy całą noc!
Czekamy z bezpłatnym słodkim poczęstunkiem i gorącą kawą. W razie potrzeby, zajęcia będą tłumaczone na język polski:)

MALINA
32.Kwitnące Horyzonty, ul. Miodowa 1, siedziba szkoły (dzielnica Malina)
24.30-2.30 - Roślinne tatuaże – nocne warsztaty dla dorosłych w siedzibie szkoły Kwitnące Horyzonty
Spotkanie ze sztuką Body Art dla dorosłych. Utalentowani floryści będą wykonywać roślinne tatuaże na ciałach ochotników i ochotniczek, a zwieńczeniem dzieła będzie artystyczna fotografia . Zapraszamy do naszych klimatycznych wnętrz na dobrą, twórczą zabawę

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zofia Zborowska i Andrzej Wrona znów zostali rodzicami

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na opole.naszemiasto.pl Nasze Miasto