Odra Opole wygrała drugi letni sparing. Tym razem pokonała Podbeskidzie Bielsko-Biała

Wiktor Gumiński
Michał Bednarski - autor jedynego trafienia dla Odry Opole w sparingu z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Wiktor Gumiński
Piłkarze 1-ligowej Odry Opole w drugim letnim sparingu zwyciężyli 1:0 z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Zwycięstwo zapewnił Odrze Michał Bednarski, który w 60. minucie jako jedyny podczas sparingu rozgrywanego w Dankowicach (województwo śląskie) posłał piłkę do bramki.

W pierwszej połowie opolanie wystąpili w składzie: Haluch – Spychała, Żemło, M. Kamiński, Pikk – Antczak, W. Kamiński, Niziołek, Makuszewski, Galan – Czapliński.

Dla 19-letniego Jakuba Antczaka był to debiut w niebiesko-czerwonych barwach, ponieważ klub z Opola jego pozyskanie (w ramach rocznego wypożyczenia z Lecha Poznań, z opcją skrócenia o pół roku) ogłosił w piątek 30 czerwca.

Po przerwie Odra zagrała z kolei w następującym zestawieniu: Kalinowski - Mikinic, Piroch, Waliś, Tkocz - Wróbel, Urbańczyk, zawodnik testowany, Szkliński, Surzyn - Bednarski.

Dla opolan było to drugie zwycięstwo z rzędu w letnich spotkaniach kontrolnych. Tydzień wcześniej wygrali bowiem 2:0 z ekstraklasowym Widzewem Łódź.

Przed startem nowego sezonu Fortuna 1 Ligi, Odrę czekają jeszcze dwa sparingi. 8 lipca zmierzy się ona w Wałbrzychu z Miedzią Legnica. W ostatnim przedsezonowym sprawdzianie zaprezentuje się natomiast już swoim kibicom. Dokładnie 15 lipca na stadionie przy ulicy Oleskiej w Opolu zagra z Ruchem Chorzów.

Pierwszym ligowym przeciwnikiem opolskiego zespołu będzie natomiast Stal Rzeszów. Rywalizację w Fortuna 1 Lidze Odra zainauguruje w stolicy Podkarpacia 24 lipca o godz. 18. U siebie zadebiutuje z kolei sześć dni później (30 lipca), kiedy to o godz. 15 ugości Resovię.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Odra Opole 0:1 (0:0)
Bramka: 0:1 Bednarski - 60.