MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Ścieżki rowerowe do 33 km od Zdzieszowic. Pomysły na jednodniową wyprawę. Gdzie w weekend 1 - 2 czerwca?

Redakcja Strony Podróży
Redakcja Strony Podróży
Wideo
od 16 lat
Rozglądasz się za pomysłem na wyprawę rowerową w pobliżu Zdzieszowic? Proponujemy, gdzie warto się wybrać. Przygotowaliśmy 5 ciekawych propozycji tras. Mogą mieć różne stopnie trudności czy długości, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Wspólnie z Traseo proponujemy Wam 5 tras na wyjazd rowerem w odległości do 33 km od Zdzieszowic. Co tydzień wybieramy inny zestaw. Sprawdź, jakie trasy rowerowe w pobliżu Zdzieszowic warto sprawdzić w weekend.

Spis treści

Rowerem w pobliżu Zdzieszowic

We współpracy z Traseo przygotowaliśmy dla Was 5 tras rowerowych oddalonych maksymalnie o 33 km od Zdzieszowic, które przetestowali inni rowerzyści. Wybierz najlepszą dla siebie.

Jazda rowerem to bardzo lubiana forma aktywności szczególnie w ciepłych miesiącach. Oczywiście nie tylko. Najwięksi pasjonaci jeżdżą rowerem przez cały rok. Nic w tym dziwnego, ponieważ rower daje nam wiele korzyści. Ruch jest dobry dla naszego zdrowia, a przy okazji możemy odwiedzić ciekawe miejsca. Można również wybrać rower jako środek lokomocji i dojeżdżać nim do pracy czy na zakupy.

Jeśli więc szukasz pomysłów na trasy w okolicy miejsca zamieszkania, bardzo dobrze trafiłeś. Poniżej przedstawiamy 5 wybranych tras, które polecane są przez innych użytkowników. Wracaj do tego artykułu regularnie, ponieważ będzie on aktualizowany i będą pojawiać się nowe trasy.

Zanim wyruszysz w drogę, sprawdź, jaka będzie pogoda. W sobotę 01 czerwca w Zdzieszowicach ma być 22°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia deszczu wynosi 80%. W niedzielę 02 czerwca w Zdzieszowicach ma być 21°C. Prawdopodobieństwo pojawienia się deszczu wynosi 84%.

🚲 Trasa rowerowa: SZLAKIEM LEŚNICZÓWEK

  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 16,88 km
  • Czas trwania wyprawy: 1 godz. i 3 min.
  • Przewyższenia: 46 m
  • Suma podjazdów: 53 m
  • Suma zjazdów: 52 m

Mazi88 poleca trasę mieszkańcom Zdzieszowic

KuzniaWsiodełku.pl poleca:
Ruszamy z parkingu koło szkoły i kierujemy się w stronę lasu. Po lewej stronie mamy działki. Z końcem działek skręcamy w lewo i jedziemy cały czas prosto, po drodze oglądając piękno kuźniańskiego lasu. Dojeżdżamy do skrzyżowania, na którym jedziemy w lewo. (1) Szlak koloru CZERWONEGO prowadzi do KRASIEJOWA. Po przejechaniu około 2 km widzimy przed sobą płot z desek, na których został odciśnięty ząb czasu. (2) Jedziemy prosto przez łąki. Droga szutrowa zmienia się w asfaltową. Na skrzyżowaniu skręcamy w prawo. Dojeżdżamy do pomnika. Przeskakujemy na drugą stronę ruchliwej drogi Racibórz – Gliwice. Kierujemy się w stronę leśniczówki. Od leśniczówki prowadzi nas droga HUBERTUSOWA. Na skrzyżowaniu jedziemy w lewo. Posuwając się cały czas prosto, przejeżdżamy przed drogę prowadzącą z Rud do Raciborza. Dojeżdżamy do Leśniczówki Wildek (4). Skręcamy w lewo i szlakiem koloru czerwonego jedziemy do kolejnej Leśniczówki Krasiejów. (5) Tutaj skręcamy w prawo w ulicę RACZOKOWĄ. Droga prowadzi u podnóża wzniesienia zwanego Szlozberg.(6) Wyjeżdżamy na drodze prowadzącej z Kuźni Raciborskiej do Rud. Skręcamy w lewo. Kawałek za znakiem Kuźnia Raciborska po prawej stronie w oddali widzimy przedostatnią leśniczówkę na naszej drodze (7). Jedziemy prosto i za latarnią z reklamą skręcamy w lewo w las. Za granicą lasu po lewej stronie w oddali widzimy ostatnią leśniczówkę podczas naszej wyprawy. (8) Kierujemy się w prawo aż do skrzyżowania z ulicą Świerczewskiego, skręcamy w lewo i prosto do startu naszej wycieczki.
Nawiguj


🚲 Trasa rowerowa: Kędzierzyn-Koźle - szlakiem historii bliższej i dalszej

  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 44,64 km
  • Czas trwania wyprawy: 4 godz. i 10 min.
  • Przewyższenia: 76 m
  • Suma podjazdów: 980 m
  • Suma zjazdów: 997 m

Trasę rowerową mieszkańcom Zdzieszowic poleca K.bru

Drogą historycznych obiektów Kędzierzyna-Koźla. Trasa w większości ścieżkami leśnymi.
Nawiguj


🚲 Trasa rowerowa: BABICZOK

  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 21,19 km
  • Czas trwania wyprawy: 1 godz. i 19 min.
  • Przewyższenia: 63 m
  • Suma podjazdów: 133 m
  • Suma zjazdów: 132 m

Rowerzystom ze Zdzieszowic trasę poleca Mazi88

KuzniaWsiodełku.pl poleca:
Trasę najlepiej przejechać w weekend ze względu na mniejszy ruch. Ruszamy z parkingu koło szkoły i kierujemy się w stronę lasu. Po lewej stronie mamy działki. Z końcem działek skręcamy w lewo i jedziemy cały czas prosto, po drodze oglądając piękno kuźniańskiego lasu. Dojeżdżamy do skrzyżowania, na którym kierujemy się prosto. (1) Droga główna prowadzi lekko w lewo, my jedziemy w prawo :) (2) Droga tam jest mocniej terenowa, przez co ciekawsza. Dojeżdżamy do drogi głównej Gliwice – Racibórz. Tutaj zaczyna się troszkę niebezpieczny odcinek ze względu na ruch samochodów. Kierujemy się w prawo w stronę Szymocic. Wyjeżdżając w wioski, mamy możliwość osiągnięcia znacznych prędkości. Mijamy przejazd kolejowy w Szymocicach. Jedziemy prosto. Mijamy po lewej stronie basen. Na skrzyżowaniu skręcamy w lewo w stronę Adamowic. Skręcamy w prawo w drogę leśną Marysieńka. Jest to odcinek trasy miejscami z luźniejszą nawierzchnią. Na „rondzie z drzewem na środku” zjeżdżamy na pierwszym zjeździe (3). Jedziemy prosto, wyjeżdżamy w lasu na łąkę, gdzie skręcamy w lewo w stronę gospodarstwa agroturystycznego (4, 5). Jedziemy wzdłuż płotu. Po prawej stronie mamy „las”. Przekraczamy drogę prowadzącą na piaskownię. Jedziemy w lewo wzdłuż wyrobiska. Przed nami Babiczok (6, 7). Koło wiaty skręcamy w prawo. Droga doprowadza nas do kolejnego jeziorka (8). Przy domkach jednorodzinnych skręcamy w lewo. Płytami betonowymi dojeżdżamy do drogi wojewódzkiej prowadzącej do Raciborza. Skręcamy w lewo i na najbliższym skrzyżowaniu w prawo koło kapliczki. Z szutru skręcamy w prawo na asfalt. Teraz podążamy cały czas przed siebie. Jesteśmy koło stacji kolejowej Nędza. Jedziemy do głównej drogi. Z ulicy Sobieskiej skręcamy w Konarskiego. Przekraczamy tory kolejowe. Asfalt znika, a pojawia się droga polna, którą przemy przed siebie. Ścieżka prowadzi w prawo. Znowu przekraczamy tory kolejowe. Wjeżdżamy w las, na rozwidleniu w lewo. Kolejną krzyżówkę (9) pokonujemy prosto. Droga prowadzi nas po lesie, po pewnym czasie główny szlak skręca w prawo. Dojeżdżamy do skrzyżowania. Prosto można jechać do drogi prowadzącej z Kuźni do Nędzy. My udajemy się w lewo. Wyjeżdżamy na ścieżce prowadzącej nas wzdłuż torów. Koło leśnego przejazdu kolejowego skręcamy w prawo i jedziemy prosto. Na skrzyżowaniu koło ośrodka wodnego skręcamy w prawo i cały czas jedziemy prosto. Mijamy przejście dla pieszych i już jesteśmy koło szkoły - miejsca startu wycieczki.
Nawiguj


Jaka będzie pogoda?

🚲 Trasa rowerowa: Góra św. Anny

  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 82,47 km
  • Czas trwania wyprawy: 5 godz. i 9 min.
  • Przewyższenia: 223 m
  • Suma podjazdów: 362 m
  • Suma zjazdów: 369 m

Mazi88 poleca trasę mieszkańcom Zdzieszowic

Ruszamy z parkingu koło stadionu. Jedziemy asfaltem po prawej stronie mamy stadion. Droga BARACHOWSKA wprowadza nas w odrodzony las po tragicznym pożarze z 1992 roku. Cały czas podążamy przed siebie. Na skrzyżowaniu z Obrębową skręcamy w lewo. Asfalt zamieniamy na ubite kamienie. Patrzymy na boki zawsze można spotkać jakiś leśnych mieszkańców. Docieramy do Dziergowickiej. Skręcamy w prawo i od zaraz w lewo. Mijamy kolejne skrzyżowania. Na krzyżówce z Od Mostka Raciborskiego skręcamy w prawo. Jedziemy w stronę kopalni piasku. Omijamy budynek wjazdowy na kopalnię z prawej strony leśną ścieżką. Skręcamy w lewo. Mijamy po prawej stronie Parowozy. Cały czas przed siebie. Docieramy do drogi 408. Udajemy się w lewo. W Kotlarni z głównej skręcamy w prawo. Jedziemy koło Kościoła, w prawo, w stronę Starej Kuźni. Widać w oddali “Latarnie leśną” Nadleśnictwa. Droga cały czas prosto. Przez miejscowość prowadzi nas ulica Brzozowa. Wjeżdżamy pod górę gdzie można skręcić w prawo aby z bliska zobaczyć Nadleśnictwo. Asfalt kolejny raz i nie ostatni podczas tej podróży prowadzi nas prosto. Przejeżdżamy dwa przejazdy kolejowe. Po prawej stronie mijamy Obóz Koncentracyjny. (Znak ułatwia wjazd do tego miejsca). Docieramy do skrzyżowania z drogą nr 40. Skręcamy w prawo. Jedziemy po łuku w lewo. Mijamy most nad kanałem Gliwickim. Droga 40 prowadzi w prawo my jedziemy prosto w 426. Pedałujemy wśród pól. A przed nami widać cel naszej wycieczki. Na rondzie skręcamy w lewo. (Znaki już ułatwiają orientację. Zarówno dla samochodów jak i rowerzystów) Mijamy Zalesie Śląskie, Lichynie. Docieramy do Leśnicy. Mijamy rynek. Jedziemy w dół i w prawo. Znak nasz pokieruje. Zaczyna się wspinaczka na Górę Św. Anny. Trudy wspinaczki rekompensują widoki jakie nas otaczają. (większość kolarzy zjeżdżający z góry uśmiecha się. Była to dla nas zagadka dlaczego. Z biegiem czasu odkryliśmy tą tajemnicę :) ) Przejeżdżamy obok Muzeum Czynu Powstańczego. Docieramy do punktu widokowego. Chwila przerwy aby nacieszyć oczy widokami. Dalej w drogę. Do celu jeszcze kawałek wspinaczki. Jest i cel wspinaczki. Wracamy w dół i na skrzyżowaniu skręcamy w prawo w Leśnicką i w lewo pod zakaz w dół. Docieramy do punktów widokowych nad Geoparkiem. Nadal jedziemy drogą w dół i na skrzyżowaniu skręcamy w lewo w stronę Pomnika. Po lewej stronie prowadzi ścieżka. Odważniejsi mogą spróbować zjechać w dół. Na dole skręcamy w prawo i docieramy do amfiteatru, który robi wrażenie swoja wielkością. Wracamy tą samą droga co przyjechaliśmy. (Mijamy skrzyżowanie na którym skręcaliśmy w prawo.) Jedziemy pod górę. Znajdujemy się przy punkcie widokowym. Teraz przyjemniejsza część wycieczki i rozwiązanie zagadki zadowolonych kolarzy jadących w dół. Trasa bardzo przyjemna i szybka, momentami bardzo szybka w dół. Bez problemu można dotrzeć do rynku w Leśnicy bez pedałowania. Na rynku skręcamy w pierwszą w prawo. Szlak czarny wyprowadza nas z miejscowości. Mijamy Raszową. Droga prowadzi wśród drzew co daje przyjemny cień i osłonę przed wiatrem. Na skrzyżowaniu z drogą 423 skręcamy w lewo. Na światłach w lewo. Dojeżdżamy do ronda. Zjeżdżamy na drugim wyjeździe. Przed kolejnym rondem skręcamy w prawo. Droga asfaltowa zmienia się w szutrową. Mocny skręt w prawo na płyty betonowe. Jesteśmy koło oczyszczalni. Skręcamy w prawo. Teraz spokojnie przed siebie wśród drzew, łąk i pól. Wjeżdżamy do miejscowości Brzeźce. Na krzyżówce skręcamy w prawo. Jedno skrzyżowanie pokonujemy prosto. Na kolejnym (oznaczenia ścieżki rowerowej ułatwiają orientację) skręcamy w prawo. Następnie w lewo i znowu przed siebie. Przejeżdżamy przez most (zaraz obok mostu woda “znika” pod ziemią) Docieramy do Starego Koźla. Skręcamy w prawo. Później w lewo, lewo i prawo w stronę Kościoła. Wyjeżdżamy ze Starego Koźla. Na rozwidleniu dróg skręcamy w prawo. Po lewej stronie mamy wały. Cały czas przed siebie. Przecinamy drogę prowadzącą z Bierawy do Ciska. Jesteśmy w Bierawie. Skręcamy w lewo i zaraz w prawo na most nad Bierawką. Wjeżdżamy na wał zjeżdżamy w prawo i przed siebie. W lewo i znowu w lewo i prawo w stronę lasu. Droga betonowa zamienia się kolejny raz w szutrową. Skupiamy się na jeździe prosto. Nie skręcamy na żadnym skrzyżowaniu. Docieramy do drogi prowadzącej z Kuźni Raciborskiej do Kędzierzyna. Jedziemy w prawo. W stronę Dziergowic. W Dziergowicach na skrzyżowaniu pod bocianim gniazdem skręcamy w prawo. Mijamy jedno skrzyżowanie. Na kolejnym w lewo. Później po łuku w prawo i przed siebie. Po prawej mamy zabudowania po lewej las. Na końcu drogi wybieramy opcję w lewo. Jedziemy przed siebie. Skręcamy w lewo w drogę z ubitego kamienia. Następnie w lewo i w prawo. Dojeżdżamy do Budzisk gdzie skręcamy w lewo. Koło Kapliczki jedziemy prosto. Główną droga docieramy do Kuźni Raciborskiej. Za przejazdem kolejowym skręcamy w lewo. Jedziemy prosto tą drogą. Doprowadzi nas do miejsca startu wycieczki.
Nawiguj


Sprawdź rowery i akcesoria dla Ciebie

Materiały promocyjne partnera

🚲 Trasa rowerowa: z Opola do domku przez Górę Św. Anny

  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 106,35 km
  • Czas trwania wyprawy: 5 godz. i 32 min.
  • Przewyższenia: 320 m
  • Suma podjazdów: 1 584 m
  • Suma zjazdów: 1 487 m

Rowerzystom ze Zdzieszowic trasę poleca Lukas

Dziś to wyszedł szybki i niezły spontan, obudziłem się rano i po spojrzeniu za okno i stwierdzeniu, że pogoda się klaruje na fajny dzień, usiadłem do kompa i popatrzyłem na rozkład jazdy pociągów do Opola, no i znalazłem 8:08 odjazd z Rybnika, a wstałem o 7:25, żeby było śmieszniej ;), więc ruchy z rana dostałem dość duże, wszystko spakowane, rower sprawny no i ruszamy o 7:55 na PKP, kupujemy bilet i jedziemy cugiem do Opola, aby potem pokręcić do domku...

Na początku już się można zdenerwować siadając do pociągu, gdzie człowiek płacie 9 zita za przewóz roweru, a tu wagon z przedziałami i trzymać go trzeba w przedsionku, obok WC, gdzie ciągle ktoś wchodzi i wychodzi, żałosne, samo wejście do tego wagonu niby przeznaczonego do przewozu rowerów jest masakryczne, napisałem rowerów, był tylko mój, a już miejsca nie było na więcej, masakra, do reklamy PKP Intercity przedstawiam kilka fotek ;)
Nawiguj


Pora na serwis roweru?

traseo

Traseo.pl to portal oraz darmowa aplikacja mobilna na urządzenia z systemami android lub iOS. Znajdziesz tu ponad 200 000 tras! Możesz nagrywać własne ślady podczas wycieczek lub podążać trasami pozostałych użytkowników. Szukaj inspiracji wycieczkowych.

Rób zdjęcia, dodawaj opisy, a później wyślij zapisaną trasę na Traseo.pl. Będziesz mieć możliwość dodatkowej edycji danej trasy. Możesz również podzielić się nią z innymi użytkownikami Traseo lub zachować jako prywatną tylko dla siebie. Sprawdź wszystkie możliwości Traseo, zainstaluj aplikację i ruszaj na szlak!

Okazje

Kochasz rower ale zakupy robisz rozważnie? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Zadbaj o rower

Utrzymywanie roweru w odpowiednim stanie technicznym to klucz do sukcesu. Co najmniej raz w roku rób przegląd swojego jednośladu. Idealnie jest robić to dwukrotnie - przed oraz po sezonie. W Internecie znajdziesz wiele poradników na ten temat, jak robić to poprawnie. Możesz również oddać swój sprzęt to serwisu rowerowego.

Sprawność roweru przełoży się na komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy. Jeśli regularnie będziesz go serwisować na pewno dłużej Ci posłuży.

Akcesoria do roweru

Akcesoria rowerowe możemy podzielić na te niezbędne oraz dodatkowe. Wymagane jest:

  • oświetlenie, które nie zawsze jest na wyposażeniu, gdy kupujemy rower
  • a także dzwonek. Tak jak w przypadku lamp, najczęściej trzeba go dokupić.

Lampka z przodu powinna być biała, a z tyłu czerwona. Przy wybieraniu dzwonka zwróć uwagę na dźwięk, jaki wydaje.

Z dodatkowego wyposażenia warto wybrać:

  • błotniki - szczególnie istotne są, gdy nie zraża Cię brzydka pogoda do jazdy
  • odblaski na koła, bagażnik oraz siodełko - dla zwiększenia widoczności
  • stopka lub inaczej nóżka - by móc zaparkować rower
  • zapięcie do roweru - by móc go bezpiecznie spuścić z oczu
  • saszetka na rower - często z przeźroczystym przodem i specjalną kieszonką na telefon, by móc widzieć ekran podczas jazdy
  • uchwyt na bidon oraz bidon
  • koszyk na rower - jeśli chcesz nim jeździć na zakupy
  • fotelik dla dziecka - dla rodziców
  • pompka
  • stojak rowerowy - jeśli będziesz samodzielnie serwisować rower
  • akcesoria i narzędzia do serwisowania roweru

Omówiliśmy przydatne akcesoria rowerowe, to teraz czas na strój na rower. Oczywiście wygodne, sportowe buty oraz strój to podstawa. Ciekawą alternatywą są specjalnie spodenki, majtki lub legginsy na rower, które zapobiegają obtarciom i bólom. Przydatne będą również rękawiczki na rower, czapka z daszkiem lub zwykła oraz okulary - niekoniecznie przeciwsłoneczne. Okulary rowerowe są specjalnie dopasowane do twarzy, by nie odstawały. Znajdziesz takie przeciwsłoneczne oraz z przeźroczystymi szkiełkami, które chronią oczy przed owadami i wysuszaniem oczu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na zdzieszowice.naszemiasto.pl Nasze Miasto