Weegree AZS Politechnika Opolska zasłużenie wygrała 89:78 z AZS AGH Kraków. W tym meczu 21. kolejka Bank Pekao 1. Ligi byli faworytem

Krzysztof Marcinkiewicz
Zdjęcie archiwalne.
Zdjęcie archiwalne. Wiktor Gumiński
Weegre AZS Politechnika Opolska pokonała przedostatnią drużynę w tabeli AZS AGH Kraków. W meczu 21. Kolejki Bank Pekao 1. Ligi padł wynik 89:78. Rywale postawili się jedynie przez kilka minut.

Patrząc na postawę obu drużyn w tym sezonie, zdecydowanym faworytem byli koszykarze Weegree AZS. Ubiegły rok opolanie zakończyli robiącą wrażenie serią 9 zwycięstw z rzędu, dzięki temu są w czołówce tabeli. W pokonanym polu zostawili m.in. lidera tabeli Górnika Zamek Książ Wałbrzych. Ostatnie 2 mecze co prawda przegrali, ale w meczu z sąsiadem w tabeli Śląskiem II Wrocław zawodnicy Weegree AZS pokazali się z dobrej strony, przegrywając dopiero po dogrywce.

AZS AGH Kraków znajduje się po przeciwległej stronie tabeli. 2023 rok zamknęli 8 porażkami z rzędu. Co prawda ostatnio dość niespodziewanie wygrali na wyjeździe z MMKS-em Koszalin 91:86, jednak w meczu w Opolu zdecydowanie nie byli faworytem.
Spotkanie zaczęła się zgodnie z przewidywaniami, a opolanie dość szybko objęli prowadzenie 16:6. Potem jednak w ich grze wkradł się brak ostrożności, dzięki czemu zawodnicy AZS AGH odrobili stratę i po 10 minutach na tablicy wyników widniał rezultat 22:19 dla gospodarzy.

Kłopoty, które rozpoczęły się pod koniec 1 kwarty, dały o sobie znać również w części drugiej. Krakowianie zaczęli ją od prowadzenia 6:1, dzięki czemu objęli pierwsze prowadzenie w tym meczu (25:23). Potem trwała zacięta wymiana, ale od stanu 34:33 dla Weegree AZS to był pokaz skutecznej gry opolan. Obie drużyny schodziły na przerwę przy prowadzeniu gospodarzy 47:37.

Mimo ambicji graczy AZS AGH, w drugiej połowie na parkiecie nie wydarzyło się nic niespodziewanego i opolanie dowieźli planowane zwycięstwo.

W kolejnym meczu Weegree AZS czeka wyjazd nad morze, gdzie 28 stycznia (niedziela) o godzinie 16.00 spotka się z MKKS-em Koszalin. Rywale zajmują 11. miejsce w tabeli.

Weegree AZS Politechnika Opolska – AZS AGH Kraków 89:78 (22:19, 25:18, 22:19, 20:22)
Weegree AZS: Kobel (17), Lis (16), Białachowski (14) Kaczmarzyk (12), Rutkowski (10), Reid (8), Maciejak (7), Jodłowski (2), Salkiewicz (2) Wójcicki (1), Kubiak, Rak
AZS AGH: Ciesielski (28), Komenda (12), Dyrda (9), Palmowski (9), Piliszczuk (6), Mąkowski (6), Golus (6), Smiglak (2), Orłowski, Spinczyk