11 Opolski Bieg „Policz się z Cukrzycą”. 300 osób pobiegło przez Opole

Łukasz Biernacki
Trasa biegu liczyła 5 kilometrów. Na starcie stawiło się ponad 300 uczestników.
Trasa biegu liczyła 5 kilometrów. Na starcie stawiło się ponad 300 uczestników. Łukasz Biernacki
Pięć kilometrów liczyła trasa Opolskiego Biegu „Policz się z Cukrzycą”, który równo w południe rozpoczął się na ulicach Opola. Na starcie na placu wolności stawiło się w sumie aż 300 biegaczy.

Wydarzenie to zorganizowane zostało w ramach odbywającego się dziś 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na konto fundacji przekazane została opłata wpisowa za bieg w wysokości 40 złotych od każdego biegacza.

Trasa biegu rozpoczynała się na placu Wolności. Potem biegacze ulicą Krakowską i wzdłuż kanału ulgi skierowali się na Pasiekę, wyspę Bolko z powrotem na Pasiekę. Meta biegu umiejscowiona została przy Narodowym Centrum Polskiej Piosenki. Długość całej trasy wynosiła 5 kilometrów.

Najszybszym zawodnikom udało się przebiec tę odległość w około 18 minut. Ostatni zawodnicy dobiegli do mety przed 50 minutą biegu. W wydarzeniu wzięły udział również dzieci, najmłodsi uczestnicy biegu mieli zaledwie kilka lat. Niektórzy biegacze zdecydowali się też na bieg ze swoimi czworonogami.

Każdy z uczestników wydarzenia, który ukończył trasę, otrzymał pamiątkowy medal i pakiet z gadżetami.

Bieg „Policz się z Cukrzycą” odbył się w Opolu po raz jedenasty. Organizatorami biegu byli: Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Opolu, Młodzieżowy Dom Kultury Opole, Narodowe Centrum Polskiej Piosenki, Komenda Hufca ZHP Opole-Miasto i Stowarzyszenie Bieg Opolski.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani