8. Maraton Opolski wygrał Kenijczyk Mark Kipchumba Rotich [ZDJĘCIA]

Krzysztof Ogiolda
Kenijczyk Mark Kipchumba Rotich zwycięzcą 8. Maratonu Opolskiego.
Kenijczyk Mark Kipchumba Rotich zwycięzcą 8. Maratonu Opolskiego. Krzysztof Ogiolda
8. Maraton Opolski wygrał Kenijczyk Mark Kipchumba Rotich. W imprezie wzięło udział około 1200 zawodników. Zawody rozegrano w następujących konkurencjach: wyścig na wózkach na 10 kilometrów, bieg na 10 kilometrów, półmaraton, maraton oraz sztafeta firmowa 4 X 5 km.

W biegu maratońskim (42 km 195 m) wygrał Mark Kipchumba Rotich (nr 197) Kenia z czasem 2 godziny, 32 minuty, 16 sekund. Drugi był Krzysztof Bartkiewicz (Toruń), który stracił do zwycięzcy 6 minut i 2 sekundy. Trzeci Paweł Ruszała (Kąty Opolskie) przybiegł 7:41 min. za zwycięzcą. Czwarte miejsce zajął Martin Sobota (Opole Przywory) ze stratą 14:04.

W klasyfikacji kobiet maraton wygrała Anna Rostkowska (Szklarska Poręba) 3:08:02, 2. Patrycja Włodarczyk (Jaworzno), strata 1:29; 3. Lidia Niekraś (Kłodzko), strata 12:33, 4. Katarzyna Przybylska (Opole), strata 26:48.