Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Atrakcje na Warszawskich Targach Książki. Załapiecie się na nowości i wydawnicze hity

Kinga Czernichowska
Paweł Relikowski, Gazeta Wrocławska
Zobaczcie, z jakimi pisarzami spotkamy się na Warszawskich Targach Książki.

Targi Książki w Warszawie odbędą się w tym roku na Stadionie Narodowym. Impreza rusza 14 maja i potrwa cztery dni. Honorowym gościem będzie Eric-Emmanuel Schmitt. Pojawi się też László Darvasi (literatura węgierska cieszy się ostatnio w Polsce coraz większą popularnością).

Wydawnictwo Dwie Siostry zaprezentuje takie hity, jak:

“Pod ziemią, pod wodą”

To nowy wielkoformatowy i dwustronny album Aleksandry i Daniela Mizielińskich. Po obrazkowej podróży po lądach, morzach i kulturach świata nadszedł czas na książkową wyprawę do wnętrza ziemi i w głębiny mórz i oceanów.

„Pod ziemią, pod wodą” to naładowana informacjami księga pełna ogromnych ilustracji i szczegółowych przekrojów. Poprowadzą was one w głąb naszej planety, pokazując, co kryje się pod powierzchnią lądów i wód. Części „Pod ziemią” i „Pod wodą” zaczynają się po przeciwnych stronach książki, by spotkać się w środku, na rozkładówce poświęconej jądru Ziemi.

Premiera: 20 maja 2015

“Głupi dzidziuś” Stephanie Blake

Nowy tom przygód niesfornego królika Henia, bohatera książek „Kupa siku” i „Ja nie chcę do przedszkola” to prosta, dowcipna historia pomoże dzieciom poradzić sobie z zazdrością o nowo narodzone rodzeństwo.
Henio musi być cicho. W domu jest teraz malutki dzidziuś.
– Wracaj do siebie, głupi dzidziusiu – mówi do niego Henio.
Ale dzidziuś nigdzie się nie wybiera…

Premiera: 18 maja 2015

Wydawnictwo Sonia Draga zaprasza na spotkania z czołowymi światowymi pisarzami. Targi Książki w Warszawie to okazja, by spotkać się m.in. z Bernardem Werberem, Irene Cao i Felixem J. Palmą.

Bernard Werber to jeden z najpopularniejszych współczesnych francuskich pisarzy. Urodził się w 1961 roku w Tuluzie. Od wczesnego dzieciństwa wykazywał zainteresowania humanistyczne i przyrodnicze. Ukończył Wyższą Szkołę Dziennikarstwa w Paryżu, studiował też prawo oraz kryminologię w Tuluzie. Po otrzymaniu nagrody dla najlepszego młodego reportera fundacji News wyjechał na stypendium na Wybrzeże Kości Słoniowej, gdzie zafascynowany cywilizacją mrówek, badał ich życie i zwyczaje. W latach 1984–1990 prowadził rubrykę naukową w „Nouvel Observateur”.

W 1991 wydał "Imperium mrówek", powieść stała się światowym bestsellerem i doczekała się kontynuacji: Dzień mrówek i Rewolucja mrówek. Trylogia o mrówkach sprzedała się na całym świecie w nakładzie 20 milionów. Werber jest niezwykle popularny w Rosji i krajach azjatyckich.

Na podstawie jego książek powstały sztuki teatralne, opowiadania, filmy krótkometrażowe i scenariusze do komiksów. Nakładem Wydawnictwa Sonia Draga ukazały się m.in. powieści z cyklu „Tanatonauci” czy "Gwiezdny motyl", a w przygotowaniu są kolejne. Werber jest autorem ponad 20 powieści i 2 zbiorów opowiadań.

Irene Cao urodziła się w Pordenone (region Friuli Wenecja Julijska) w 1979 roku. Studiowała filologię klasyczną w Wenecji, tam także uzyskała doktorat z historii antycznej. Obecnie żyje w małym miasteczku w Friuli.
Prawa do jej trylogii erotycznej składającej się z tomów "Widzę cię", "Słyszę cię" i "Pragnę cię" zostały sprzedane do 14 państw, a książki plasują się na szczytach międzynarodowych list bestsellerów. Dyptyk zawierający powieści "Per tutto l'amore" i "Pet tutti gli sbagli" jest obecnie tłumaczony na 3 języki.

Félix J. Palma (ur. w Sanlúcar de Barrameda w 1968 roku) został uznany przez krytyków za jednego z najbardziej błyskotliwych i oryginalnych współczesnych pisarzy, który szczególnie wyróżnia się umiejętnością wplatania elementów fantastycznych w zwykłą codzienność. Opublikował pięć zbiorów opowiadań i pięć powieści.
Nakładem Wydawnictwa Sonia Draga ukazała się "Mapa czasu", otwierająca tzw. "Trylogię wiktoriańską", "Mapa nieba", jej godna kontynuacja, oraz wieńcząca dzieło "Mapa chaosu". Ta znakomita trylogia została opublikowana w prawie 30 krajach, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Australii, Norwegii, Włoszech, Brazylii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Rosji, Francji i Japonii i wszędzie odniosła olbrzymi sukces.

Wyjątkowe spotkania autorskie przygotowało także m.in. wydawnictwo Znak. Do Polski przyjedzie m.in. Eric-Emmanuel Schmitt. Znamy już dokładny program spotkań na stoisku Znaku.

Piątek 15 maja

16.00 Marek Krajewski będzie podpisywał m.in. najnowszą książkę Umarli mają głos
17.00 spotkanie z autorkami serii PROZA PL: Sylwią Chutnik, Żanną Słoniowską i Magdaleną Tulli

Sobota 16 maja

11.00 Beata Sadowska, autorka książki "I jak tu nie jeść"
12.00 Paweł Kowal i Mariusz Cieślik, autorzy książki "Jaruzelski. Życiorys paradoksalny"
13.00 Małgorzata Halber, autorka książki "Najgorszy człowiek na świecie"
14.00 Eric-Emmanuel Schmitt, gość Honorowy Warszawskich Targów Książki, autor m.in. "Oskara i Pani Róży" i nowości "Napój miłosny"
15.00 Magdalena Kordel, autorka książki "Malownicze. Tajemnica bzów"
16.00 Przemek Kossakowski, autor książki "Na granicy zmysłów"

Niedziela 17 maja

11.00 Jacek Cygan, autor książki "Życie jest piosenką"
12.00 Katarzyna Miller, autorka książki "Bez cukru, proszę"
13.00 Patryk Vega, autor książki "Złe psy"
14.00 Tomasz Gorazdowski , autor książki "Przez trzy Ameryki"
15.00 Halina Kunicka, autorka książki "Świat nie jest taki zły"

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto