Bieg Opolski 2017. Szymon Halczak najlepszy na 10 kilometrów [WYNIKI]

Marcin Sabat
Tradycyjnie w pierwszą sobotę lipca wyspę Bolko opanowali biegacze, którzy rywalizowali w ramach zorganizowanego po raz piętnasty Atlantis Biegu Opolskiego. Slawomir Mielnik (o)
Na dystansie 10 km wygrali Szymon Halczak i Katarzyna Jędrzejewska, natomiast na dwukrotnie krótszej trasie najszybsi byli Piotr Drobniak i Karolina Klag. Rywalizowała też młodzież i odbył się marsz nordic walking. W sobotę w Opolu rozegrany został 15. Bieg Opolski.

Tradycyjnie w pierwszą sobotę lipca wyspę Bolko opanowali biegacze, którzy rywalizowali w ramach zorganizowanego po raz piętnasty Atlantis Biegu Opolskiego. Uczestnicy zmagali się z trasą liczącą 10 lub 5 km oraz w marszu nordic walking, a imprezę zainaugurowali tradycyjnie najmłodsi. Na starcie stanęło około 800 biegaczy, w tym 436 w głównym biegu.

Trasę 10 km najszybciej pokonał Szymon Halczak, który uzyskał wynik 33,34 min. O 52 sekundy wyprzedził Mariusza Zarembę (Eurovent Athletics Opole), a trzeci Martin Sobota (Run Fun Team Chróścice) ukończył rywalizację z czasem 34,40 min, a miejsce na podium wygrał o zaledwie 3 sekundy z Marcinem Bokiem (AZS Politechnika Opole).

Jako pierwsza kobieta linię mety minęła opolanka Katarzyna Jędrzejewska (BBL Opole) i nie była to niespodzianka. Uzyskała czas 43,07 min (44. lokata w „generalce”). Druga Dominika Witkiewicz (Węgry) przebiegła dystans w 43,40 min, a trzecia Monika Mrugała (Plotserwis Team Opole) w 43,57 min. 5000 metrów (242 uczestników) najszybciej pokonał z kolei kolega Halczaka z zespołu Decathlon - Piotr Drobnik, a zajęło mu to 15,32 min. Drugi był Paweł Szymański z Chorzowa - 16,35 min, a trzeci Krystian Stach ze Źlinic - 16,44 min. W kategorii kobiet triumfowała Karolina Klag (BBL Opole) - 19,53 min.

Na trasie nie brakowało profesjonalistów i amatorów, a wśród nich znanych nazwisk, jak choćby Guido Vreuls, Wojciech Radziewicz - wielokrotny medalista mistrzostw kraju w karate kyokushin, Adam Berbelicki - były piłkarz Odry Opole, a obecnie trener WOSM Prószków i kilkunastu innych, którzy realizują się w biegu, czy Arkadiusz Tabisz, dyrektor OSiR-u Komprachcice.

Zawody miały też charakter charytatywny. Wszystkie opłaty startowe pobrane od uczestników zostaną przeznaczone na zorganizowanie w Bułgarii kolonii letnich dla dziesięciorga dzieci z opolskich podstawówek.