Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Budynki Opolskiego Centrum Onkologii i Szpitala Wojewódzkiego zepnie 70-metrowy łącznik

Iwona Kłopocka-Marcjasz
Iwona Kłopocka-Marcjasz
Od lewej: Prezes firmy Baumar, Marcin Szemainda i Marek Staszewski, dyrektor Opolskiego Centrum Onkologii podpisali wczoraj umowę na budowę łącznika
Od lewej: Prezes firmy Baumar, Marcin Szemainda i Marek Staszewski, dyrektor Opolskiego Centrum Onkologii podpisali wczoraj umowę na budowę łącznika
Łącznik rozwiąże problem komunikacji pacjentów i personelu obu szpitali. Możliwe będzie wzajemne konsultowanie pacjentów bez narażania chorych na transport zewnętrzny.

- Łącznik na poziomie I piętra zepnie budynki obu szpitali, co poprawi bezpieczeństwo pacjentów onkologicznych, którzy po ciężkich operacjach będą mogli być przewiezieni na intensywną terapię do SW bez wychodzenia na dwór - mówi Marek Staszewski, dyrektor Opolskiego Centrum Onkologii. Łącznik rozwiąże problem komunikacji pacjentów i personelu obu szpitali. Możliwe będzie wzajemne konsultowanie pacjentów bez narażania chorych na transport zewnętrzny. Pracownikom medycznym inwestycja pozwoli na wykorzystania infrastruktury obu jednostek.

– Teraz nasz lekarz, idąc np. na blok operacyjny Szpitala Wojewódzkiego, gdzie operowany jest nasz pacjent, musi wyjść z budynku, przebierać się i tracić czas - mówi Marek Staszewski.

Powstanie też poczta pneumatyczna pozwalająca łatwo dostarczyć po południu próbki do badań laboratoryjnych z onkologii do laboratorium Szpitala Wojewódzkiego. Na razie trzeba z nimi przejść przez podwórko.

Oprócz korytarza na poziomie I piętra budynków obu szpitali, planowana jest dobudowa 3-kondygnacyjnego budynku z pomieszczeniami dla Izby Przyjęć (parter), Oddziału Chirurgii Onkologicznej (I piętro) i Oddziału Ginekologii Onkologicznej (II piętro).

Ma też powstać łącznik między budynkiem zakaźnym a budynkiem głównym wraz z szybem windy szpitalnej dla 3-kondygnacyjnego Oddziału Chorób Zakaźnych, rozbudowa budynku pulmonologii dla punktu pobrań, rozbudowa pawilonu diagnostyczno-zabiegowego dla potrzeb ambulatoryjnej hematologii i onkologii hematologicznej.

- Idea łącznika ma już kilkanaście lat. Inwestycja służąca łatwiejszemu przemieszczaniu się pacjentów i personelu oznacza poprawę opieki nad chorymi i lepsze wykorzystanie oddziałów szpitalnych. Poprawi się też baza dydaktyczna dla kształcenia studentów kierunku lekarskiego – podkreśla wicemarszałek Roman Kolek.

Samorząd województwa przekazał na budowę 7 z 11 milionów zł.

Zakończenie inwestycji zaplanowano na grudzień 2021, ale prezes firmy PB Baumar, Marcin Szemainda, zapewnia, że zrobią wszystko by stało się to szybciej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak postępować, aby chronić się przed bólami pleców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na opole.naszemiasto.pl Nasze Miasto