Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Festiwal Piastowski w Opolu. Ludzie mogli się przekonać, jak się żyło w czasach średniowiecza

Iwona Kłopocka-Marcjasz
Iwona Kłopocka-Marcjasz
Średniowieczne stroje i przysmaki, jakimi raczyli się nasi przodkowie kilkaset lat temu to jedne z atrakcji sobotniego Festiwalu Piastowskiego przed Zamkiem Górnym w Opolu.

Dzieci oblegały przede wszystkim wystawę replik średniowiecznego uzbrojenia, zwłaszcza, że można było przymierzyć to, co dawni rycerze nosili na głowach, wziąć do ręki miecz i stanąć w bojowej postawie.

Równie fascynująca była możliwość zmielenia na pradawnych kamiennych żarnach ziaren zbóż (cieszyły się z tego także gołębie, które obsiadły miejsce w nadziei na posiłek). Uwagę przyciągały dyby i katowski pień z toporem. Można było też zobaczyć - i samemu spróbować - jak w czasach piastowskich bito monety.

Po tych emocjach wielu próbowało ciastek z kuchni... Wikingów, albo przymierzało biżuterię wzorowaną na tej sprzed wieków.

Wśród odwiedzających Festiwal Piastowski dużo było Ukraińców.

- Dla moich dzieci to duża atrakcja. Nigdy wcześniej czegoś takiego nie widziały, a bardzo lubią historię i filmy o rycerzach - przyznała Olena, która od marca mieszka w Opolu.

Imprezę przygotowała Grupa Rekonstrukcji Historycznych Wiwern, która przy okazji zbierała głosy poparcia w budżecie obywatelskim Opola dla projektu promującego historię Słowian i opolskiego grodu na Ostrówku

Festiwal wsparły: MOSiR i Fundacja PGNiG.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Festiwal Piastowski w Opolu. Ludzie mogli się przekonać, jak się żyło w czasach średniowiecza - Nowa Trybuna Opolska

Wróć na opole.naszemiasto.pl Nasze Miasto