Fortuna 1 Liga. Odra Opole - Zagłębie Sosnowiec 1:4 [ZDJĘCIA]

Wiktor Gumiński
Odra Opole - Zagłębie Sosnowiec 1:4
Odra Opole - Zagłębie Sosnowiec 1:4 Wiktor Gumiński
W trzecim meczu sezonu 2022/23 Fortuna 1 Ligi, trzecią porażkę ponieśli piłkarze Odry Opole. Na własnym boisku ulegli aż 1:4 Zagłębiu Sosnowiec.

Choć za nami dopiero początek rozgrywek, dość wymowny jest fakt, że już w tej chwili opolanie są jedyną 1-ligową drużyną, która w tym sezonie nie zdobyła jeszcze choćby punktu. Tak jak i w poprzednim domowym spotkaniu z Podbeskidziem Bielsko-Biała (1:2), tak i przeciwko ekipie z Sosnowca zaprezentowali się słabo.

Zagłębie od początku wyglądało lepiej piłkarsko, jednak przez pierwsze pół godziny nie mogło być jeszcze pewne swego. Odra potrafiła się w tej części meczu od czasu do czasu odgryźć. Golkiper gości Michał Gliwa musiał się wykazać po uderzeniach Tomasa Mikinica oraz Mateusza Marca.

Przełomowym momentem potyczki okazała się 31. minuta. Wtedy to, po dalekim wykopie Gliwy, na czystą pozycję wyszedł Szymon Sobczak, najlepszy snajper Zagłębia i drugi strzelec poprzedniego sezonu Fortuna 1 Ligi. W polu karnym powalił go Jakub Szrek. Sędzia Piotr Urban bez cienia wątpliwości podyktował „jedenastkę”. Miał jednak dylemat, jaki kolor kartki pokazać defensorowi Odry. Najpierw wyjął żółtą, ale po konsultacji VAR zmienił zdanie i „wlepił” Szrekowi czerwoną.

Sobczak pewnie wykorzystał karnego, po czym gra opolan kompletnie się posypała. Chwilę później przyjezdni dołożyli drugie trafienie po pechowej interwencji Łukasza Kędziory, a zaraz potem Sobczak skompletował dublet, wykorzystując fatalny błąd bramkarza Odry Błażeja Sapielaka.

Tuż przed końcem pierwszej połowy goście niejako dali opolskiej ekipie prezent. Rzut karny, podyktowany za kompletnie niepotrzebny faul na Antonim Klimku, wykorzystał Mikinic.

Na tym jednak właściwie skończyły się w tym meczu ofensywne poczynania opolan. Grając przez niemal godzinę w osłabieniu, nie byli oni w stanie wiele zdziałać. Zespół z Sosnowca też po przerwie nie forsował już tempa, ale oddał kilka groźnych strzałów, z których jeden zakończył się golem. Wynik ustalił skutecznym uderzeniem z 11 metrów rezerwowy Marek Fabry.

Odra Opole – Zagłębie Sosnowiec 1:4 (1:3)
Bramki: 0:1 Sobczak – 31. (karny), 0:2 Kędziora – 35. (samobójcza), 0:3 Sobczak – 38., 1:3 Mikinic – 45. (karny), 1:4 Fabry – 85. (karny).
Odra: Sapielak - Szrek, Kamiński, Kędziora, Klimek (83. Petrak) - Mikinic (70. Łapiński), Urbańczyk (70. Łabojko), Paprzycki (81. Tkocz), Marzec, Nowak - Czapliński (70. Guzdek).
Zagłębie: Gliwa - Ryndak (86. Borowski), Jończy, Dalic, Gojny - Bryła (86. Klupś), Bonecki (54. Masłowski), Rozwandowicz, Pawłowski, Niemiec (74. Ziółkowski) - Sobczak (74. Fabry).
Żółte kartki: Petrak - Bonecki, Jończy.
Czerwona kartka: Szrek – 31. min.