Wybierz region

Wybierz miasto

  O co chodzi protestantom?

  Kościół Chrześcijan Baptystów w Opolu
  Opole, ul. Sienkiewicza/20 oficyna, 796 38 4 4 52

  17:00 - 19:00 Wczoraj, 22 lutego

  • Wstęp wolny

  Skąd się wzięli protestanci? O co im chodziło i o co chodzi im dziś? W swoim wykładzie na te pytania odpowiadać będzie rektor Wyższego Baptystycznego Seminarium Teologicznego w Warszawie, dr Włodzimierz Tasak.

  Włodzimierz Tasak to pastor, historyk, autor i wykładowca. Absolwent Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Gdańskiego (kierunek historia), Seminarium Teologicznego Polskiego Kościoła Chrześcijan Baptystow w Warszawie oraz Chrześcijańskiej Akademii, gdzie uzyskał stopień naukowy doktora teologii. Wykłada Historię Kościoła w Wyższym Baptystycznym Seminarium Teologicznym.

  Autor książek: "Historia statusu prawnego Kościoła Baptystycznego w Polsce w latach 1918-1997" (2015) oraz "Reformacja. Sukces czy porażka?" (2017). Od 2014 roku zaangażowany w posługę pastorską w II Zborze Kościoła Chrześcijan Baptystow w Warszawie. Od 2018 r. rektor Wyższego Baptystycznego Seminarium Teologicznego w Warszawie.

  Spotkanie odbędzie się przy ul. Sienkiewicza 20 oficyna (wejście od podworka). Jest to charakterystyczny budynek z muralem 'DOBRY' na elewacji.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Skąd pochodzą te gwiazdy ekranu? Założymy się, że nie wiesz! QUIZ