Jest umowa na opracowanie dokumentacji rozbudowy drogi krajowej nr 45 Opole - Zawada wraz z budową obwodnicy tej ostatniej miejscowości

Sławomir Draguła
Sławomir Draguła
DK45 Od Opola do Zawady będzie przebudowana.
DK45 Od Opola do Zawady będzie przebudowana. Google street view
Udostępnij:
Firma Mosty Katowice opracuje studium korytarzowe dla rozbudowy drogi krajowej nr 45 na odcinku Opole - Zawada wraz z budową obwodnicy Zawady. Wartość umowy to 605 160 zł.

To kolejny etap przebudowy i rozbudowy drogi krajowej nr 45 na Opolszczyźnie. Zakres prac obejmuje odcinek o długości 1,8 kilometra od granicy Opola do Zawady oraz z budowę obwodnicy tej drugiej miejscowości o długości około 3,2 kilometra.

- W efekcie powstanie kolejny, bardzo istotny fragment tej trasy dostosowany do nośności 11,5 tony na oś - informuje Agata Andruszewska z opolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

W ramach pracy wykonane zostaną m.in. wiadukty i obiekty inżynierskie oraz dodatkowe jezdnie do obsługi terenów przyległych. Powstaną także urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz skrzyżowania w miejscach włączenia obejścia Zawady do DK45.

Będą konsultacje

Warianty przebiegu planowanej obwodnicy Zawady zostaną przygotowane na etapie tzw. Studium korytarzowego planowanego do realizacji w latach 2021-2022 oraz Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego, które powstanie w latach 2022-2024.

- Przy wyznaczaniu przebiegu nowej drogi, mieszkańcy będą mieli możliwość zapoznania się z proponowanymi rozwiązaniami oraz zgłaszania swoich propozycji lub uwag, które będą analizowane pod kątem możliwości ich uwzględnienia w rozwiązaniach projektowych. - zapewnia Agata Andruszewska.

Co ważne, w ramach prac koncepcyjnych zostanie opracowanych kilka wariantów przebiegu nowej drogi, które zostaną poddane ocenie.

Dzięki nowej obwodnicy od ruchu samochodowego odciążona zostanie Zawada, skróci się też podróż na trasie Opole - Kluczbork.

- Przejazd obwodnicą będzie też bezpieczniejszy - dodaje Agata Andruszewska.

Planowane kalendarium prac

  • 2021 - 2022 - opracowanie studium korytarzowego,
  • 2022 - 2024 - opracowanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego oraz uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach,
  • 2025 - 2027 - opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego
  • 2027 - uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej oraz wybór wykonawcy robót budowlanych
  • 2028 - 2030 - realizacja robót budowlanych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosjanie atakują swoich

Wideo

Materiał oryginalny: Jest umowa na opracowanie dokumentacji rozbudowy drogi krajowej nr 45 Opole - Zawada wraz z budową obwodnicy tej ostatniej miejscowości - Nowa Trybuna Opolska

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie