Koronawirus. Zachorował pochodzący z Kadłuba Turawskiego, a przebywający w Boliwii biskup Antoni Reimann

Krzysztof Ogiolda
Krzysztof Ogiolda
Pochodzący z Kadłuba Turawskiego bp Antoni Reimann pracuje w Boliwii od 1983 roku.
Pochodzący z Kadłuba Turawskiego bp Antoni Reimann pracuje w Boliwii od 1983 roku. Franciszkańska prowincja św. Jadwigi
Informację o chorobie biskupa Antoniego Reimanna przekazał biskup opolski Andrzej Czaja podczas niedzielnej modlitwy różańcowej transmitowanej przez Radio Doxa.

Biskup Antoni Reimann przebywa obecnie w klinice w Santa Cruz. Jego stan jest stabilny.

Informację o chorobie przekazał bp Andrzej Czaja podczas modlitwy różańcowej transmitowanej przez Radio Doxa. Ordynariusz opolski prosi o modlitwę za bpa Antoniego.

Jeden z braci przekazał mi, że bp Antoni miał kłopoty z oskrzelami - mówi o. Błażej Kurowski, dyrektor referatu misyjnego franciszkanów prowincji św. Jadwigi. - Przez chwilę rozmawiałem także z księdzem biskupem. Biskup powiedział mi, że nie ma gorączki, ale wymaga hospitalizacji. Prosił o modlitwę.

Antoni Reimann do franciszkanów wstąpił w 1972. Nowicjat ukończył w 1973. Śluby wieczyste złożył 2 lutego 1978. Studia filozoficzno-teologiczne ukończył w Wyższym Seminarium Duchownym Franciszkanów w Kłodzku.

Święcenia kapłańskie przyjął w 1979 z rąk arcybiskupa Henryka Gulbinowicza. W latach 1979-1982 był wikariuszem w parafii pw. św. Antoniego we Wrocławiu. Od 1983 pracuje na misjach w Boliwii.

Jesienią 2001 otrzymał nominację biskupią od papieża Jana Pawła II. 1 grudnia 2001 został konsekrowany w katedrze w Concepción.

Moje powołanie misyjne jest związane z Górą św. Anny. Tam jako 12-letni chłopak usłyszałem świadectwo misjonarza z Brazylii i to był początek – mówił wtedy w wywiadzie dla nto.

Jest Przewodniczącym Rady ds. Ewangelizacji w Konferencji Episkopatu Boliwii oraz biskupem Wikariatu Apostolskiego Ñuflo de Chávez.

Po co nam Polski Ład?

Wideo

Dodaj ogłoszenie