Lech - Manchester City 3:1. Sensacja w Poznaniu!

Mateusz Sobierajski
Lech Poznań sensacyjnie pokonuje Manchester City 3:1 w meczu 4. kolejki fazy grupowej Ligi Europejskiej. Lech jest na pierwszym miejscu w tabeli grupy A. W drugim meczu Juventus Turyn tylko zremisował z austriackim Salzburgiem 0:0.

Relacja na żywo

94'
Sędzia gwiżdże po raz ostatni. Koniec meczu. Lech wygrywa 3:1. Wielkie brawa.

91'
Świetna akcja Lecha i GOOOL tuż zza pola karnego w samo okienko. Strzelcem gola Możdżeń.

90'
Zamieszanie pod bramką Lecha. Strzał tuż nad poprzeczką.

89'
Piłkarze Manchesteru zdenerwowani, od razu rzucili się do ataków. Rzut rożny dla Anglików. Uderzenie z dystansu tuż obok słupka, było groźnie.

86'
GOOOL dla Lecha! Znakomita akcja. Strzelcem jest Arboleda. Kompletnie przypadkowy gol.

84'
Piłkarze Lecha robią się coraz bardziej zmęczeni. Manchester na spalonym.

82'
Arboleda zabiera piłkę wbiegającemu na pole karne Lecha Adebayorowi.

80'
Manchester próbuje przedostać się pod bramkę Lecha, ale bezskutecznie.

78'
Kolejna zmiana w ekipie Man City. Za Milnera wchodzi Kompany

77'
Kiełb wbiegł w pole karne Anglików, ale nie udało mu się strzelić. Mistrzowie Polski mają aut.

75'
Lech dalej próbuje, ale na razie nic z tego nie wychodzi.

74'
Lech nieoczekiwanie ma przewagę, ale brak im pomysłu na zaatakowanie angielskiej bramki.

72'
Świetny drybling Kiełba, okiwał kilku zawodników, ale strzał został zablokowany. W odpowiedzi bardzo groźna akcja Anglików. Rzut rożny dla Man City.

70'
Zmiana w drużynie angielskiej. Za Bridge'a wchodzi Kolarov

68'
Kapitalna akcja Kiełba. Świetny rajd zakończony strzałem, tuż obok bramki.

67'
Świetne dośrodkowanie. Peszko wychodził na czystą pozycję, zabrakło naprawdę niewiele.

65'
Lechici grają wyraźnie bez kompleksów. Zrobił się badrzo wyrównany mecz. Akcja za akcję.

64'
Świetna akcja Lecha, ale bramkarz Manchesteru nie bez trudu broni strzał Rudnevsa. Zabrakło nieco szczęścia. Kontrowersyjna sytuacja, bo możliwy był faul na Lechicie. Zmiana w Lechu. Możdzeń wchodzi za Stilicia.

63'
Kiełb faulowany. Kolejna szansa dla Lecha. Polacy mają rzut wolny. Uderzenie Peszki zablokowane.

59'
Lech rozpoczął ładnie wyglądającą akcję, ale nie potrafi przedostać się pod pole karne Anglików.

54'
Lech próbuje się otrząsnąć po strzelonym golu dla Anglików. Manchester dalej atakuje na bramkę polskiej drużyny. Zmiana w Lechu. Kiełb wchodzi za Injacia. Żółta karta dla Djurdjevicia.

51'
Rzut rożny dla Anglików. potem jeszcze jeden. I niestety, gol dla Manchesteru City. Jest 1-1. Burić raz obronił, ale przy dobitce był bez szans z tak bliskiej odległości. Adebayor strzelcem gola.

48'
Mocny strzał Stilicia, ale niecelny.

47'
Burić bez większych problemów broni strzał.

46'
Sędzia rozpoczął drugą połowę tego pasjonującego meczu. Jedna zmiana w ekipie angielskiej. Za Wrighta-Phillipsa wszedł David Silva.

Lech Poznań zwyciężył Manchester City 3:1

1 POŁOWA
45'
Koniec pierwszej połowy. Lech prowadzi 1-0.

44'
Kikut dośrodkowywał, ale został zablokowany. Lech ma rzut rożny.

44'
Rzut wolny dla Manchesteru, ale obok bramki Lecha.

41'
Rudnevs na spalonym.

39'
Rzut wolny dla Lecha. Stilić strzela na bramkę zza pola karnego, ale niecelnie.

35'
Lech uspokaja grę, ale Manchester wywiera coraz większy napór na bramkę mistrzów Polski.

30'
GOL dla Lecha! Świetny kontratak mistrzów Polski, po którym Injac strzela z 25 metrów, bramkarz Manchesteru był bez szans.

26'
Richards fauluje Henriqueza, emocje nieco osłabły.

23'
Stilić niecelnie tuż zza pola karnego.

22'
Manchester nieco osłabł. Szansa dla Lecha. Po faulu na Peszce mistrz Polski miał rzut wolny.
Peszko tuż obok słupka.

18'
Ogromne zamieszanie pod bramką Lecha. Lechici najpierw wybijają piłkę z linii bramkowej po strzale Adebayora, następnie bardzo szczęśliwie broni Burić.

14'
Pierwszy strzał Lecha. Henriquez z 40 metrów, ale niecelnie.

13'
Daleki strzał Adebayora, ale Burić bez problemu broni.

11'
Kriwiec próbował po raz pierwszy zagrozić bramce Anglików, ale został powstrzymany przez obrońców.

9'
Lech robi, co może, ale na razie nie potrafi wydostać się nawet z własnej połowy.

7'
Manchester coraz bardziej napiera. Gra niemal cały czas znajduje się na połowie polskiej drużyny. Groźnie strzelał Adebayor, ale niecelnie.

4'
Pierwsza groźna akcja Manchesteru. Obrońcy Lecha z trudem ratują mistrza Polski przed stratą gola.