Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Mieszkańcy wschodniej części Opola bez ciepłej wody. Trwa wymiana magistrali

Miłosz Bogdanowicz
Miłosz Bogdanowicz
- Informacja na stronie to nie wszystko. Chcielibyśmy dowiadywać się o przerwach w dostawie mediów i awariach poprzez tradycyjne kartki na klatkach - mówią mieszkańcy TBS-ów w Opolu.
- Informacja na stronie to nie wszystko. Chcielibyśmy dowiadywać się o przerwach w dostawie mediów i awariach poprzez tradycyjne kartki na klatkach - mówią mieszkańcy TBS-ów w Opolu. archiwum
Mieszkańcy bloków TBS we wschodniej części Opola skarżą się, że nie zostali poinformowani o planowanej z dużym wyprzedzeniem kilkudniowej przerwie w dostawie ciepłej wody.

- Od poniedziałku w naszych blokach nie ma ciepłej wody. Szkoda, że nikt nas o tym nie poinformował wcześniej, bo przymus gotowania wody, by móc wziąć kąpiel, jest dużą uciążliwością dla nas wszystkich - skarży się jedna z mieszkanek bloków przy ulicy Kaliskiej. Należą one do Opolskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

Tomasz Maciaś, prezes OTBS, tłumaczy: "Informacja była, ale tylko na stronie internetowej".

Zawsze informujemy mieszkańców o wszelkich przerwach w dostawie mediów. Zależy nam na tym, by mieli oni pełny dostęp do informacji o utrudnieniach. W tej sytuacji jednak faktycznie zabrakło informacji wywieszonych na klatkach, bo uznaliśmy, że wystarczy ta w wersji elektronicznej. Ale jeśli mieszkańcy chcą w takich sytuacjach być informowani w tradycyjny sposób, będziemy to robić - odpowiada prezes.

Powodem czterodniowej (od północy 22 czerwca do 25 czerwca do końca dnia) przerwy w dostawie ciepłej wody są prace związane z wymianą magistrali ciepłowniczej w rejonie ulic Sosnkowskiego, Wodociągowej i Horoszkiewicza.

Działania te wymagają zatrzymania pracy sieci, którego skutkiem będzie przerwa w dostawie ciepła do budynków w rejonie ulic: Aleja Witosa, Batalionu Parasol, Batalionu Zośka, Bielska, Chełmska, Cieszyńska, Grota Roweckiego, Kaliska, Kielecka, Ozimska, Piotrkowska, Rzeszowska, Skautów Opolskich, Sosnowskiego, Szarych Szeregów, Wiejska i Zawiszaków - informuje Energetyka Cieplna Opolszczyzny.

Na terenie Opola, do końca 2022 roku ECO zrealizuje łącznie 57 zadań, które mają bezpośredni wpływ na ograniczania emisji CO2, jak również na bezpieczeństwo i jakość dostaw ciepła dla mieszkańców. Ich łączna wartość to ponad 46 mln zł. Efektem realizacji wszystkich inwestycji prowadzonych przez ECO będzie zmniejszenie w skali roku emisji pyłów o 920 kg, a dwutlenku węgla o 4000 ton. Rocznie zaoszczędzonych zostanie ponad 1800 ton węgla.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na opole.naszemiasto.pl Nasze Miasto