Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Mieszkanka gminy Sadlinki odpowie przed sądem za przywłaszczenie portfela z zawartością. Podejrzaną wytypowali kwidzyńscy kryminalni

OPRAC.:
Mirosław Wiśniewski
Mirosław Wiśniewski
Znalezienie telefonu, portfela lub innych zagubionych rzeczy oraz nie zwrócenie ich właścicielowi, traktowane jest jak przestępstwo lub wykroczenie
Znalezienie telefonu, portfela lub innych zagubionych rzeczy oraz nie zwrócenie ich właścicielowi, traktowane jest jak przestępstwo lub wykroczenie Fot. archiwum naszemiasto.pl
Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego kwidzyńskiej policji zatrzymali kobietę podejrzaną o przywłaszczenie portfela wraz z dokumentami i pieniędzmi. 54-letnia mieszkanka gminy Sadlinki usłyszała już zarzuty.

W sobotę, 30 października 2021 r., kwidzyńscy policjanci zostali powiadomieni o przywłaszczeniu przez nieznaną kobietę portfela, zgubionego w jednym z marketów na terenie miasta. W portfelu znajdowały się dokumenty oraz gotówka w wysokości ok. 600 złotych.

- Już tego samego dnia policjanci rozpoczęli ustalania w tej sprawie. Dzięki wnikliwej analizie zebranych informacji oraz na podstawie zabezpieczonych nagrań z kamer monitoringu wczoraj (środa, 3 listopada 2021 r.) wytypowali i zatrzymali wczoraj osobę podejrzewaną o popełnienie przestępstwa. Okazała się nią 54-letnia mieszkanka gminy Sadlinki. Kobieta przyznała się do przywłaszczenia portfela – informuje mł. asp. Anna Filar, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Kwidzynie.

Mieszkanka gminy Sadlinki odpowie za przywłaszczenie portfela z dokumentami oraz pieniędzmi

Jak ustalili mundurowi portfel i dokumenty kobieta porzuciła w innym markecie. Funkcjonariusze pojechali na miejsce z 54-latką, która wskazała, gdzie znajduje się portfel. Teraz sprawa będzie miała swój finał w sądzie.

Policjanci przypominają!

- Jeśli znalazłeś telefon, portfel lub inne zagubione przez kogoś rzeczy i ich nie oddałeś właścicielowi, jest to przestępstwo lub wykroczenie. Ta sama reguła dotyczy znalezienia pieniędzy czy innych środków płatniczych. Płacenie zbliżeniowe znalezioną kartą bankomatową traktowane jest jako przestępstwo kradzieży z włamaniem, za które grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Pewnie wielu z nas słyszało powiedzenie, że „znalezione to, niekradzione”, jednakże jest to mylne przeświadczenie. Znalazłeś cudzą rzecz ruchomą to musisz ją oddać – podkreślają policjanci z KPP Kwidzyn.

Według przepisów przestępstwo przywłaszczenia to czyn popełniony umyślnie. Oznacza to, że osoba, która znalazła zgubioną rzecz, czyli sprawca przywłaszczenia, ma świadomość, że znaleziona rzecz nie należy do niego, a mimo tego chce ją zatrzymać dla siebie bądź dla kogoś innego.

Gdzie oddać znaleziony przedmiot?

- Jeżeli przedmiot nie ma żadnych znaków identyfikujących umożliwiających dotarcie do prawowitego właściciela, możemy oddać rzecz do biura rzeczy znalezionych, które funkcjonuje przy każdym Starostwie Powiatowym. Poza tym zawsze w takiej sytuacji można zwyczajnie zgłosić fakt znalezienia rzeczy na Policję. Na szczęście, wiele osób waśnie tak postępuje. Wielokrotnie do kwidzyńskiej komendy zgłaszały się osoby, które znajdowały różne przedmioty w tym znaczne sumy pieniędzy. To pokazuje, że dla wielu osób oczywiste jest to, że nie można korzystać z nieswoich rzeczy informuje oficer prasowy KPP Kwidzyn.

od 7 lat
Wideo

Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kwidzyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto