MŚ w podnoszeniu ciężarów. Bonk i Michalski bez medalów

Natalia
archiwum
Dwaj zawodnicy Budowlanych Opole: Bartłomiej Bonk oraz Arkadiusz Michalski walczyli o medale podczas mistrzostw świata w podnoszeniu ciężarów w Houston. Obaj wystartowali w kategorii do 105 kg.

Bliżej medalu był Arkadiusz Michalski, który w podrzucie zaliczył w pierwszym podejściu 220 kg, następnie poprosił na sztangę 228 kg (o 1 kg więcej od rekordu życiowego). Gdyby poradził sobie z tym ciężarem, wywalczyłby brązowy medal. Michalski zajął ostatecznie VI miejsce w dwuboju (w rwaniu zaliczył ciężar 178 kg).

Natomiast Bartłomiej Bonk spalił rwanie. W trzech kolejnych próbach nie zdołał wyrwać 183 kg i nie został sklasyfikowany.