Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Muzyczne quizy, konkursy i warsztaty. Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu działa online

Natalia Popczyk
Natalia Popczyk
Muzeum Polskiej Piosenki
Muzeum Polskiej Piosenki Sławomir Mielnik
Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu ma dla fanów muzyki sporo atrakcji i niespodzianek. Zobaczcie, co przygotowało!

W piątek (17 kwietnia) MPP zaprosiło dzieci i młodzież od 8 do 15 roku życia do wzięcia udziału w konkursie na e-mail pt. "Za co Cię piosenko lubię?". Konkurs inspirowany jest piosenką Wojciecha Młynarskiego "Strasznie lubię Cię, piosenko" i polega na napisaniu do nas wiadomości tekstowej, w której autorzy wytłumaczą jakie piosenki i za co lubią.

Zgłaszać się można do 27 kwietnia 2020 r., a na zwycięzców czekają wspaniałe nagrody, m.in. gry planszowe "Gra muzyka" oraz kubki z cytatami polskich autorów.

Najpiękniejsze opisy pojawią się na stronie Muzeum Polskiej Piosenki na facebooku oraz w Roczniku kulturalnym „Piosenka”.

Natomiast na Instagramie trwa konkurs pt. "Jaka to okładka?. Zasady zabawy są bardzo proste - przez 10 dni na instastory publikowane są po dwie okładki polskich płyt (łącznie 20 okładek), a obserwatorzy zgadują, kto jest autorem danej płyty oraz jaki jest jej tytuł. Zadanie jest utrudnione, ponieważ podstawowe informacje na okładkach są ukryte. Na najlepszych przewidziane nagrody.

Zaśpiewaj z nami

Muzeum zaprasza także do nowego działu na stronie internetowej (www.muzeumpiosenki.pl), gdzie zostały opublikowane teksty najpiękniejszych piosenek dla dzieci wraz z podkładami muzycznymi.

Teksty piosenek pochodzą z wydawnictwa "Słuchanki, śpiewanki" z zestawem dziecięcych przebojów w oryginalnych wykonaniach. Usłyszycie tam m.in. „Pan Tik-Tak”, „Myj zęby”, „Cztery słonie” i inne zaśpiewane m.in. przez: Fasolki, Gawędę oraz Majkę Jeżowską.

Quizy muzyczne ABC + D

Dwa razy w tygodniu na naszej stronie muzeum ukazują się quizy muzyczne, z których każdy związany jest z konkretnym tematem i składa się z 12 pytań w formie testowej z odpowiedziami.

Quizy przygotowane zostały w ogólnodostępnym formacie PDF, dzięki czemu można je wyświetlić na każdym komputerze, tablecie czy smartphonie.

Prawidłowe odpowiedzi zostały opisane przez pracowników merytorycznych muzeum i zawierają wiele ciekawostek związanych z polską piosenką. Dodatkową atrakcją jest przygotowana do każdego testu playlista tematyczna, gotowa do odsłuchu na serwisie streamigowym Spotify — dzięki temu rozwiązaniu, najmłodsi odbiorcy mogą w prosty sposób posłuchać najsłynniejszych polskich przebojów.

Warsztaty online z Edukacyjnego Studia Nagrań

W środy muzeum zaprasza na zajęcia edukacyjne online, które prowadzone są przez realizatorów dźwięku z Edukacyjnego Studia Nagrań, którzy objaśniają tajniki studia i wprowadzają do samodzielnego korzystania z komputera w nagraniach dźwięku przez uczestników warsztatów.

Spotkania przeznaczone są dla grup otwartych (wystarczy wysłać zgłoszenie) i odbywają się w środy. Tematy zajęć: Interface audio, filtr/korektor, kompresor, ekspander/desser, kluczowanie (side-chain), echo, pogłos, przester, cyfrowy montaż dźwięku, sposoby pracy z dźwiękiem w formach audiowizualnych oraz podstawy udźwiękowienia filmów.

W piątki natomiast muzeum prowadzi zajęcia pt. SESJA NAGRANIOWA, w trakcie których pojedyncze tracki nagrywane są przez uczestników w domach, według określonego klucza i przesyłane do studia. W trakcie sesji, za pomocą łączenia Skype, omawiane są techniki pracy studia na przykładach wysłanych przez uczestników.

Zadaniem studia będzie MIX całości i prezentacja uczestnikom.

W soboty podobne zajęcia pt. Młody realizator dźwięku prowadzone są dla grup zorganizowanych. Podczas warsztatów można m.in. poznać historię realizacji muzyki, podstawy akustyki, sposoby nagrywania, specyfikę nagrywania instrumentów. Można stworzyć i wyprodukować swoje nagranie online, w skład którego będą wchodzić komponenty nagrywane przez uczestników. Są to warsztaty dla zamkniętej grupy, która kontynuuje naukę w studio nagrań od wakacji 2019 r.

Dodatkowo ma fanpage'u Muzeum pojawia się codziennie audycja "Historia Opolskich Przebojów" realizowana wspólnie z Radiem Doxa. W każdym odcinku audycji przypominane są największe przeboje Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, począwszy od 1963 r. Nie brakuje tam oczywiście anegdot oraz wspomnień o autorach piosenek i ich wykonawcach.

Pobierz bezpłatną aplikację Nasze Miasto i bądź na bieżąco!

Jak korzystać z aplikacji, by otrzymywać informacje z miasta i powiatu? To proste!
Po wejściu w aplikację w prawym górnym rogu w menu wybierz swoje miasto.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na opole.naszemiasto.pl Nasze Miasto