Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nowi policjanci na Opolszczyźnie. 25 funkcjonariuszy ślubowało w poniedziałek na sztandar w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu

Sławomir Draguła
Sławomir Draguła
Adepci od 21 listopada rozpoczną sześciomiesięczne szkolenie w Szkole Policji w Katowicach. Tam zdobywać będą wiedzę teoretyczną i praktyczną m.in. z zakresu przepisów prawa czy taktyk i technik interwencji. Będą także doskonalić swoje umiejętności strzeleckie.
Adepci od 21 listopada rozpoczną sześciomiesięczne szkolenie w Szkole Policji w Katowicach. Tam zdobywać będą wiedzę teoretyczną i praktyczną m.in. z zakresu przepisów prawa czy taktyk i technik interwencji. Będą także doskonalić swoje umiejętności strzeleckie. Policja
25 nowych policjantów ślubowało we wtorek na sztandar i tym samym wstąpiło w szeregi opolskiej policji. Akty ślubowania wręczył nadinspektor Jarosław Kaleta, komendant wojewódzki policji w Opolu.

W poniedziałek w sali imienia insp. Witolda Ludwikowskiego w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu, miało miejsce ślubowanie nowych policjantów.

To 25 osób, które zasilą wkrótce prawie wszystkie opolskie jednostki - informuje podkomisarz Karol Brandys z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

Adepci w czwartek (21 listopada) rozpoczną sześciomiesięczne szkolenie w Szkole Policji w Katowicach. Tam zdobywać będą wiedzę teoretyczną i praktyczną m.in. z zakresu przepisów prawa czy taktyk i technik interwencji. Będą także doskonalić swoje umiejętności strzeleckie.

W tym roku w szeregi opolskiej policji wstąpiło już 131 osób. Opolski garnizon ma jeszcze około 90 wakatów. Kolejne przyjęcie zaplanowane jest na grudzień.

Na naszej stronie internetowej można znaleźć informacje o przebiegu procedury rekrutacyjnej, warunkach, jakie trzeba spełnić by zostać policjantem oraz wymaganych dokumentach rozpoczynających dobór - mówi Karol Brandys. - Takie dokumenty można teraz składać w dowolnej jednostce powiatowej policji 7 dni w tygodniu, o każdej porze.

Żeby zostać policjantem trzeba przejść skomplikowaną procedurę doboru, która do łatwych nie należy. To m.in. test wiedzy, sprawności fizycznej, psychologiczny oraz rozmowa kwalifikacyjna.

I okazuje się, że wielu kandydatów w poszczególnych etapach nie uzyskuje wystarczającej liczby punktów. Dlatego formacja cały czas zachęca do składania podań.

Jak przekonują ludzie kierujący formacją, inwestycje, czy wzrost wynagrodzeń są już zauważalne i otwierają perspektywy dla nowo przyjętych funkcjonariuszy.

Mundurowy, który idzie na szkółkę, zarabia teraz 2287 zł na rękę. Po powrocie i skierowaniu do jednostki, z najniższym stopniem i bez żadnego wcześniejszego doświadczenia zawodowego, posterunkowy zarabia teraz 3198 zł. Jeśli osoba taka wcześniej gdzieś pracowała, dostaje dodatek za wysługę lat i zarabia więcej.

Policjanci otrzymują też m.in. trzynastą pensję, mundurówkę, zwrot kosztów dojazdu (jeśli pracują poza miejscem zamieszkania), nadgodziny płatne w 100 procentach, a także wcześniejsze emerytury.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na opole.naszemiasto.pl Nasze Miasto