Wiktor Gumiński
Odra Opole przegrała GKS-em Jastrzębie. Nieudany powrót niebiesko-czerwonych na własne boisko Wiktor Gumiński
Odra Opole nie tak wyobrażała sobie powrót na własną murawę po kilkutygodniowej przerwie. Opolanie przegrali 0:2 przy ul. Oleskiej z GKS-em Jastrzębie.

Kluczowym momentem meczu była 23. minuta. Wtedy to drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną otrzymał środkowy obrońca Odry Piotr Żemło. Jakby tego było mało, spowodował wtedy również rzut karny, którego na gola zamienił Daniel Szczepan. Golkiper opolan Kacper Rosa lekko zbił piłkę po tym uderzeniu, ale nie zdołał uchronić swojego zespołu od straty gola.

Grając przez około 70 minut w dziesiątkę, Odra nie była w stanie stworzyć wielkiego zagrożenia pod bramką rywali. Co więcej, w 53. minucie przyjęła drugi cios, kiedy to precyzyjnym strzałem w długi róg na 2-0 dla GKS-u podwyższył Farid Ali. Później już mający taką zaliczkę jastrzębianie nie forsowali tempa, lecz ich wygrana nie była również ani przez moment zagrożona.