Odra Opole zwyciężyła z GKS-em Katowice na inaugurację serii zimowych sparingów

Wiktor Gumiński
Kolejny sparing czeka Odrę w następną sobotę, tj. 14 stycznia.
Kolejny sparing czeka Odrę w następną sobotę, tj. 14 stycznia. Paweł Sładek
Odra Opole wygrała pierwszy zimowy mecz kontrolny, pokonując w Katowicach 2:1 miejscowy GKS.

Pierwszego gola w tym meczu zdobył nowy nabytek opolan, Estończyk Artur Pikk. W debiutanckim występie w barwach Odry trafił do siatki w 21. minucie.

Kolejne bramki padały już w końcówce rywalizacji. Najpierw w 83. minucie wyrównał Dominik Kościelniak, jednak zespół z Opola był w stanie na to jeszcze odpowiedzieć. Triumf zapewnił mu w 87. minucie Słowak Michal Klec.

Odra rozpoczęła spotkanie z GKS-em w składzie: Haluch – Szrek, Kamiński, Pingot, Pikk – Nowak, Niziołek, Urbańczyk, Czapliński, Makuszewski – Bednarski.

Na drugą połowę opolska ekipa wyszła z kolei w zestawieniu: Kalinowski - Tkocz, Kędziora, Żemło, Spychała - Łabojko, Wróbel - Klimek, Klec, Mikinic - Guzdek.

Szansę występu otrzymał też jeszcze Szymon Szkliński, który w 83. minucie zmienił Antoniego Klimka.