Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Opolanie już po raz 24. spotkali się na wspólnym kolędowaniu w szczepanowickim Betlejem. Nabożeństwu przewodniczył ks. bp Waldemar Musioł

Milena Zatylna
Milena Zatylna
Opolanie po raz 24. wzięli udział we wspólnym kolędowaniu przy szopce w parafii pw. św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach.
Opolanie po raz 24. wzięli udział we wspólnym kolędowaniu przy szopce w parafii pw. św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach. Milena Zatylna
W poniedziałek 26 grudnia, czyli w drugi dzień Bożego Narodzenia, w parafii pw. Świętego Józefa w Opolu-Szczepanowicach, przy szopce, odbyło się tradycyjne kolędowanie. Wziął w nim udział nowy biskup pomocniczy ks. Waldemar Musioł.

- Po dwuletniej przewie spotykamy się przy Betlejemce w Szczepanowicach i cieszymy się, że możemy się razem radować, świętować, pokolędować i przełamać się opłatkiem, aby złożyć sobie życzenia – mówił ksiądz Sławomir Pawiński, proboszcz parafii pw. św. Józefa. - Życzę, żebyśmy wzięli trzy głębsze oddechy. Pierwszy – zatrzymanie się, bo tak się bardzo wszyscy spieszymy. Drugi oddech, to oddech słowa, ludzkiego, ale też bożego. W tym roku ideą tej szopki jest cytat: „ Słowo stało się ciałem”. I chcemy się tym Słowem przełamać. Przy szopce są karty z wydrukowanymi cytatami Pisma Świętego. Mogą być one naszym drogowskazem przez cały rok. Trzeci to oddech pokoju, bo żyjemy w bardzo niespokojnych czasach.

Kolędowaniu przewodniczył ks. Waldemar Musioł, biskup pomocniczy diecezji opolskiej.

- Jest moją wielką radością być w szczepanowickim Betlejem, które jest drogie mojemu sercu nie tylko dziś, ale od wielu lat – mówił biskup Waldemar Musioł. - Chcę was zaprosić do wspólnej modlitwy, bo kolędowanie i śpiew to wspólna modlitwa. A przodkowie nasi mówili, że kto śpiewa, ten dwa razy się modli.

Opolanie licznie przyjęli zaproszenie na nabożeństwo kolędowe.

- Co roku całą rodziną staramy się brać udział w nabożeństwie. Po co siedzieć w domu, skoro można gdzieś wyjść – mówiła pani Karolina. – W tym roku oprócz męża i dzieci jest też moja mama, która przyjechała z Białegostoku. Chcieliśmy jej pokazać naszą tradycję.

Uczestnicy nabożeństwa przełamali się opłatkiem, a następnie śpiewali kolędy. Wspomagali ich w tym parafialna schola, chór oraz orkiestra dęta. Spotkanie przy szopce zakończyło się wspólnym wykonaniem kolędy „Cicha noc”.

Szopkę w Opolu-Szczepanowicach można oglądać do 6 stycznia. Choć w tym roku nie ma w niej żywych zwierząt, ale warto docenić trud budowniczych, którzy pracę przy szopce rozpoczęli już w listopadzie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Filip Chajzer o MBTM

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na opole.naszemiasto.pl Nasze Miasto