Opole w Google Street View. Te ujęcia nie przynoszą miastu chluby. W Google może zobaczyć je każdy!

Red
Ulica Armii Krajowej. Relaks przy piwie i winie.
Ulica Armii Krajowej. Relaks przy piwie i winie. Google Street View
Google Street View to aplikacja, gdzie umieszczone są zdjęcia z miast i dróg całego kraju. Ujęcia są panoramiczne, dzięki czemu w każdym punkcie można się rozglądać w dowolnym kierunku. Korzystając z niej można wychwycić widoki, którymi osoby z danego miasta raczej nie chciałyby się chwalić. W Opolu kamery Google wyłapały m.in. interweniujących policjantów, ludzi pijących alkohol w plenerze czy prostytutki przy drogach. Na tym nie koniec!

Opole w Google Street View. Czasem śmiesznie, czasem strasznie

Kamery Google umieszczane są zarówno na samochodach, jak i na plecakach. Dzięki temu za pomocą Google Street View można zwiedzać odległe miejsca oraz sprawdzać punkty orientacyjne zarówno na trasach samochodowych, jak i na deptakach niedostępnych dla samochodów.

W założeniach w Google Street View nie powinniśmy znajdować kontrowersyjnych treści. Praktyka pokazuje jednak, że często nie trzeba się starać, by zauważyć sytuację bądź widok mało chwalebny dla danego miasta bądź miejscowości.

Nie inaczej jest w Opolu, gdzie kamery Google zarejestrowały szereg osobliwych sytuacji - czasem śmiesznych, czasem strasznych.

Opole w Google Street View. Prostytutki, policja i kloszardzi

Jeśli ktoś za pośrednictwem Google Street View zdecydowałby się na "wjazd" do Opola od strony Strzelec Opolskich, to na wysokości nieczynnego Zajazdu Niedźwiednik może zobaczyć prostytutki czekające na klientów. Z kolei w centrum miasta łatwo można wyłapać grupki ludzi spożywających alkohol na chodnikach oraz na miejskich placach.

Do kategorii wstydliwych ujęć wychwyconych przez kamery Google na pewno można też zaliczyć interwencję policjantów przy ul. Wrocławskiej, na wysokości kiosku. A także wszędobylskie zwały śmieci i gryzmoły na ścianach budynków.

Do kategorii sytuacji osobliwych i śmiesznych można z kolei zaliczyć m.in. grupkę młodzieży wygrzewającą się na przystanku - który z braku wiaty i ławki powinien się raczej nazywać "przysiadkiem" - w samych spodenkach. A także napis na temat Donalda Tuska oraz ludzie zwracający uwagę na kamerę Googlę.

Zobacz galerię zdjęć, by zobaczyć mniej chlubną stronę Opola w Google Street View.

Astronauci amatorzy polecieli w kosmos

Wideo

Dodaj ogłoszenie