Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Opolszczyzna ma trzech nowych konsultantów wojewódzkich w ochronie zdrowia

Iwona Kłopocka-Marcjasz
Iwona Kłopocka-Marcjasz
Wręczenie nominacji nowym konsultantom wojewódzkim.
Wręczenie nominacji nowym konsultantom wojewódzkim. UW
Trzech nowych opolskich konsultantów wojewódzkich w dziedzinie chirurgii naczyniowej, chorób płuc dzieci oraz pielęgniarstwa opieki paliatywnej. Nominacje z rąk wicewojewody Violetty Porowskiej otrzymali w piątek: dr Jacek Hobot, dr Krzysztof Graca i mgr Barbara Wangert.

Konsultantem w dziedzinie chirurgii naczyniowej dla województwa opolskiego został dr n. med. Jacek Hobot. Jest on specjalistą w dziedzinie chirurgii naczyniowej, posiada specjalizację w zakresie chirurgii ogólnej. W 2004 r. uzyskał stopień doktora nauk medycznych na Wydziale Lekarskim Kształcenia Podyplomowego Akademii Medycznej we Wrocławiu. Aktualnie pracuje na stanowisku starszego asystenta w Oddziale Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu oraz jednocześnie na stanowisku adiunkta w Zakładzie Anatomii Prawidłowej Uniwersytetu Opolskiego.

Jest mocno zaangażowany jest w działalność towarzystw naukowych, jest aktywnym członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej oraz Polsko-Niemieckiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej. Jest autorem i współautorem kilkunastu publikacji naukowych z zakresu chirurgii naczyniowej i chirurgii ogólnej.

Konsultantem w dziedzinie chorób płuc dzieci został dr n. med. Krzysztof Graca. Jest on specjalistą w dziedzinie chorób płuc dzieci, posiada specjalizację w zakresie pediatrii II stopnia i neonatologii II stopnia. Ma wieloletnie doświadczenie w leczeniu chorób układu oddechowego u dzieci i wieloletnią praktykę kliniczną w tym zakresie. Zrealizował program specjalizacji w dziedzinie chorób płuc. Był stypendystą szwajcarsko-polskiego programu „ Matka Dziecko” – w oddziale pulmunologii dziecięcej szpitala przy Great Ormond Street w Londynie.

Opublikował ponad 20 artykułów w recenzowanych czasopismach naukowych. Posiada doświadczenie dydaktyczne w Polsce oraz zagranicą nauczając studentów, pielęgniarki, lekarzy rodzinnych i pediatrów. Ukończył kurs w Centre for Evidence Gased Medicine na Uniwersytecie Oksfordzkim - problematyka EBM i poprawa jakości w systemach zdrowotnych. Ukończył kurs resuscytacji Neonatal Life Support (Newport i Gibraltar) oraz Advanced Paediatric Life Support (Londyn i Belfast).

Konsultantem w dziedzinie pielęgniarstwa opieki paliatywnej została mgr Barbara Wangert. To doświadczona pielęgniarka, posiada tytuł pielęgniarki specjalisty w dziedzinie pielęgniarstwa opieki paliatywnej, posiada także kursy kwalifikacyjne w dziedzinie „Pielęgniarstwa w środowisku nauczania i wychowywania dla pielęgniarek”, „Pielęgniarstwa ratunkowego dla pielęgniarek”, „Pielęgniarstwo rodzinne dla pielęgniarek”.

W 2010 r. ukończyła Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach Wydział Opieki Zdrowotnej zdobywając tytuł mgr pielęgniarstwa. Aktywnie uczestniczy w kształceniu praktycznym studentów PMWSZ w Opolu w zakresie opieki paliatywnej jak również pielęgniarek na kursach specjalistycznych i specjalizacjach. Od 11 lat pracuje w Centrum Opieki Paliatywnej Betania w Opolu na stanowisku Przełożonej Pielęgniarek. Obecnie pełni funkcję kierownika szkolenia specjalizacyjnego z pielęgniarstwa opieki paliatywnej. Jest członkiem Stowarzyszenia Hospicjum Opolskiego i Przewodniczącą Zespołu ds. opieki Paliatywnej w OIPiP w Opolu.

FLESZ. Superbakteria atakuje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na opole.naszemiasto.pl Nasze Miasto