MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Osobowość Roku 2023. Poznaj liderów zmagań o prestiżowy tytuł

Redakcja
Osobowość Roku 2023. Poznaj liderów trwającego głosowania.
Osobowość Roku 2023. Poznaj liderów trwającego głosowania. Kolaż NTO
Wielki plebiscyt rozpoczęty! Głosami naszych Czytelników zostaną przyznane prestiżowe tytuły Osobowość Roku 2023- w pięciu ważnych kategoriach. Poznaj liderów.

Plebiscyt zakończy uroczysta gala na Zamku Królewskim w Warszawie, a laureaci zostaną uwiecznieni na kartach książki. Tak, tak!

- To nasz najważniejszy i najbardziej prestiżowy plebiscyt - potwierdza Anna Geisler, koordynatorka akcji. - Ma swoje korzenie w czasach, gdy na osoby, które najbardziej wyróżniły się w naszym regionie można było głosować na kuponach wyciętych z gazety. Co roku, głosami naszych Czytelników, doceniamy tych, którzy mają chęci i siły, aby działać na rzecz innych i rozwoju lokalnej społeczności.

OSOBOWOŚĆ ROKU to wielki plebiscyt prowadzony w całej Polsce przez dzienniki regionalne i serwisy internetowe wydawnictwa Polska Press.

Prestiżowe nagrody za działania w 2023 roku zostaną przyznane najpierw osobno w miastach i powiatach naszego regionu, a następnie na szczeblu województwa. Plebiscyt zakończy ogólnopolski finał, który wyłoni laureatów głównych tytułów Osobowość Roku Polski 2023.

Głosowanie już trwa i jest prowadzone w pięciu kategoriach: Kultura, Działalność społeczna i charytatywna, Biznes oraz Polityka, samorządność i społeczność lokalna i Nauka.

Podsumowaniem plebiscytu będzie wydanie książki „Osobowość Roku 2023”. Będzie to albumowe wydawnictwo, w którym na kilkuset stronach zaprezentujemy laureatów.

- Będzie to zatem wspaniała kronika, która będzie doskonałym uwiecznieniem działalności i dokonań osobowości świata kultury i nauki, biznesmenów, polityków i społeczników - zapowiada Anna Geisler.

Osobowość Roku 2023. Poznaj liderów wszystkich kategorii (stan na 14 maja).

BIZNES

Łukasz Sokołowski, Chrząstowice, powiat opolski

Został nominowany za zaangażowanie w prowadzenie firmy Plada Sp. z o.o. oraz wspieranie imprez charytatywnych w gminie Chrząstowice, a także otwartość na drugiego człowieka.

Spółka kierowana przez Łukasza Sokołowskiego jest doświadczonym i cenionym wykonawcą w dziedzinach budownictwa, eksploatacji oraz zarządzania systemami wodociągowo-kanalizacyjnymi.

- Jesteśmy przedsiębiorstwem wodociągowo-kanalizacyjnym działającym na terenie gmin Chrząstowice i Łubniany. Dostarczamy najważniejsze usługi dla mieszkańców tych gmin, czyli zapewniamy wodę i odprowadzamy ścieki. Ale uważamy, że naszym zadaniem jest też wspieranie innych działalności mieszkańców naszego terenu - tłumaczy Łukasz Sokołowski.

Firma Plada wspiera m.in. lokalne kluby sportowe, jak FC Chronstau-Chrząstowice i LZS Luboszyce. Na pomoc mogą liczyć również jednostki OSP, między innymi Jełowa, Dębie, Chrząstowice.

- Jeżeli działamy wspólnie, bez względu na to, czy mówimy o prywatnym przedsiębiorstwie, gminie, czy jakiejś jednostce samorządowej, to takie działania przynoszą najlepsze efekty dla całej społeczności - przekonuje Łukasz Sokołowski.

Łukasz Sokołowski, Chrząstowice, powiat opolski
Łukasz Sokołowski, Chrząstowice, powiat opolski Archiwum prywatne

DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA I CHARYTATYWNA

Waldemar Sochacki, Kluczbork

Waldemar Sochacki jest instruktorem samoobrony i sztuk walki. Został nominowany w Plebiscycie „Osobowość Roku 2023” za propagowanie zdrowego stylu życia wśród mieszkańców Kluczborka, zwłaszcza poprzez Nordic Walking i organizację warsztatów „Bezpieczna Kobieta”, których Waldemar Sochacki jest pomysłodawcą i głównym organizatorem.

W 2024 roku przeprowadzono 10. edycję warsztatów samoobrony dla pań.

- To jubileuszowa edycja naszego kursu, cieszymy się, że możemy ten pomysł kontynuować tyle lat - mówił Waldemar Sochacki. - Co roku panie dzwonią, pytają, czy kurs będzie, a kiedy ogłaszamy nabór, lista zapełnia się w mig.

Tegoroczny również zakończył się ekspresowo.

- Nasz kurs się różni od tych, które obserwuję w mediach. Nie uczymy typowej samoobrony, walki, bo się nie da w miesiąc tego nauczyć. Uczymy czegoś innego, a mianowicie poczucia pewności siebie - tłumaczył Waldemar Sochacki. - Owszem, pokazujemy podstawowe techniki, na przykład jak się można uwolnić z różnych chwytów. Ale raczej idziemy w kierunku tego, czego unikać, jak się zachowywać w konkretnych przypadkach, jak obserwować otoczenie, żeby nie dopuścić do sytuacji niebezpiecznych.

Waldemar Sochacki, Kluczbork
Waldemar Sochacki, Kluczbork

KULTURA

Karolina Konieczna, Gogolin, powiat krapkowicki

Otrzymała nominacja za pasję i zaangażowanie w przygotowywanie układów tanecznych, które są prezentowane podczas lokalnych imprez oraz ogólnopolskich i międzynarodowych zawodów tanecznych.

Karolina Konieczna prowadzi zespół WTR przy Gminnym Ośrodku Kultury w Gogolinie. Zajęcia odbywają się w kilku grupach wiekowych.

Zajęcia tańca nowoczesnego Hip-Hop to spełnienie marzeń każdej osoby, która planuje rozpocząć swoją przygodę z tańcem. Na tych zajęciach można nie tylko nauczyć się tańczyć i poznawać historię Street Dance, ale i popracować nad własną kondycją i pewnością siebie. Zajęcia w GOK w Gogolinie pozwalają poznać takie formy tańca jak: Hip Hop, Breakdance, Popping, Locking, Wacking, House, New Style i inne - czytamy na stronie gogolińskiego GOK.

WTR podsumowuje 2023 rok następująco: 5 utalentowanych ekip zróżnicowanych pod kątem wieku i doświadczenia, ponad 100 tancerzy, rywalizacja w aż 9 turniejach tanecznych, ogromny worek medali i pucharów, nagranie w programie porannym ogólnopolskiej telewizji, 15 pokazów podczas różnych wydarzeń, film z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca, udziały w warsztatach, przeprowadzone warsztaty i wiele innych.

Karolina Konieczna, Gogolin, powiat krapkowicki
Karolina Konieczna, Gogolin, powiat krapkowicki

POLITYKA, SAMORZĄDNOŚĆ I SPOŁECZNOŚĆ LOKALNA

Jan Woźniak, Otmuchów, powiat nyski

Jan Woźniak to były, wieloletni burmistrz malowniczego Otmuchowa w powiecie nyskim.

Jest prawdziwym rekordzistą na Opolszczyźnie, jeśli chodzi o czas piastowania funkcji burmistrza. W swojej gminie rządził przez 33 lata, chociaż z przerwami. Zaczynał jeszcze jako naczelnik gminy w czasach PRL, w latach 1983-1990, a następnie był burmistrzem w latach 1994-1998 i nieprzerwanie od 2002 roku do 2024 roku.

Jan Woźniak ma już 70 lat, ale w niedawnych wyborach samorządowych starał się o kolejną kadencję włodarza. Mimo niepowodzenia w drugiej turze wyborów, jego wieloletnia praca na rzecz Otmuchowa została doceniona nominacją w Plebiscycie „Osobowość Roku 2023”.

Przez ponad trzy dekady pracy Jana Woźniaka udało się przeprowadzić wiele cennych działań. Warto wspomnieć m.in. o ośrodku „Sandacz”, który przez 20 lat popadał w ruinę. W 2019 roku gmina Otmuchów wzięła obiekt w wieloletnie użyczenie i przeprowadziła gruntowny remont bazując przede wszystkim na środkach własnych. Udało się także pozyskać pieniądze na remont stadionu miejskiego. Za sprawą cyklicznej imprezy „Lato Kwiatów” Otmuchów przez wielu postrzegany jest jako kwietna stolica Polski.

Jan Woźniak, Otmuchów, powiat nyski
Jan Woźniak, Otmuchów, powiat nyski Facebook

NAUKA

dr hab. inż. Rafał Stanisławski, Opole

W kwietniu 2023 roku prof. Rafał Stanisławski został powołany do Komisji Ewaluacji Nauki. W gronie 34 osób po raz pierwszy w historii znalazł się reprezentant Politechniki Opolskiej. Podczas pierwszego posiedzenia Komisji powołano szefów czterech zespołów. Jednym z nich został prof. Rafał Staniszewski, kieruje zespołem ds. wykazów wydawnictw monografii naukowych oraz czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych.

- Nominację do Komisji Ewaluacji Nauki traktuję jako wielkie wyróżnienie dla mnie, ale przede wszystkim jako sukces Politechniki Opolskiej, której osiągnięcia naukowe są zauważane i doceniane. Praca w KEN wiąże się z szeregiem nowych obowiązków, na które patrzę z pewną obawą, ale przede wszystkim podekscytowaniem. Mam nadzieję, że prace w przedmiotowej komisji pozwolą mi nabrać nowych doświadczeń i umiejętności. Zobowiązuję się dobrze reprezentować naszą uczelnię - komentował po wyborze prof. Rafał Stanisławski.

Profesor Staniszewski pracuje w Katedrze Informatyki Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki Politechniki Opolskiej.

dr hab. inż. Rafał Stanisławski, Opole
dr hab. inż. Rafał Stanisławski, Opole Politechnika Opolska

Nazwiska wszystkich nominowanych prezentujemy na stronach naszego portalu.

od 7 lat
Wideo

Wybory na Litwie - Miażdżące zwycięstwo obecnego prezydenta

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Osobowość Roku 2023. Poznaj liderów zmagań o prestiżowy tytuł - Nowa Trybuna Opolska

Wróć na opole.naszemiasto.pl Nasze Miasto