Osobowości Roku 2019 i 2020 Opolszczyzny. Laureaci nagrodzeni podczas uroczystej gali nto!

Krzysztof Ogiolda
Krzysztof Ogiolda
Udostępnij:
We wtorek wieczorem w auli opolskiej szkoły muzycznej odbyła się uroczysta gala laureatów plebiscytu nto Osobowość Roku 2019 i 2020.

W ubiegłym roku, z powodu pandemii, nie mieliśmy okazji spotkać się z laureatami. W tym roku tę zaległość nadrobiliśmy, nagradzając laureatów dwóch edycji. Zostali oni wybrani głosami naszych Czytelników.

Nagrody wręczyliśmy w kategoriach: Kultura, Działalność społeczna i charytatywna, Biznes oraz Polityka, Samorządność i społeczność lokalna, a za rok 2020 także w kategorii Nauka.

Za rok 2019 laureatami w kategorii Kultura na szczeblu powiatowym zostali:

  • - powiat brzeski: Maciej Mischok, opiekun dziedzictwa Schaffgotschów w Kopicach nominowany za troskę o pamięć o Joannie Gryzik i Schaffgotschach, ze szczególnym uwzględnieniem renowacji ich mauzoleum w Kopicach;
  • - powiat głubczycki: Aleksandra Szpak-Listopadzka, trener i choreograf zespołu Kaprys nominowana za sukcesy odniesione na Międzynarodowych Mistrzostwach Sportu Mażoretkowego w Zagrzebiu;
  • - powiat kędzierzyńsko-kozielski: Katarzyna Lipert, muzyk, skrzypaczka nominowana za szerzenie kultury muzycznej poprzez występy artystyczne w kraju i za granicą;
  • - powiat kluczborski: Igor Paluszczak, uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Kluczborku nominowany za szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury promującej miasto i powiat kluczborski;
  • - powiat krapkowicki: Natalia Zastępa, wokalistka nominowana za konsekwentny rozwój kariery muzycznej i wdarcie się na czołówki krajowych list przebojów;
  • - powiat namysłowski: Ewa i Krzysztof Kazimierczak, Namysłowski Ośrodek Kultury nominowani za prowadzenie sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zaangażowanie w działalność społeczną oraz charytatywną;
  • - powiat nyski: Zygmunt Raba, właściciel księgarni w Głuchołazach nominowany za propagowanie czytelnictwa i książek oraz współpracę kulturalną z Czechami;
  • - powiat oleski: Daria Kowolik, wokalistka nominowana za zaczarowanie głosem widzów i jurorów programu "Mam Talent" i "The Voice of Poland";
  • - powiat opolski: Krystian Czech, założyciel i współtwórca Zespołu Śląskiej Pieśni Ludowej SILESIA z Dąbrówki Łubniańskiej nominowany za pielęgnację muzycznej spuścizny całego Górnego Śląska;
  • - powiat prudnicki: Marcin Husak, pracownik Muzeum Ziemi Prudnickiej nominowany za promowanie lokalnej historii i kolejną książkę "Franklowie i Pinkusowie - ocalałe dziedzictwo"
  • - powiat strzelecki: Agnieszka Nowok, właścicielka zespołu Duo Cafe, nominowana za energiczną działalność artystyczną, pomysłowość, charyzmę
  • - Opole: Dawid Szynol, współwłaściciel wytwórni muzycznej QueQuality, dyrektor Step Records, Opole nominowany za wyniesienie polskiego hip-hopu na światowy poziom

Spośród laureatów powiatowych wyłoniliśmy zwycięzców wojewódzkich:

  • - III miejsce zajął Dawid Szynol
  • - II miejsce - Maciej Mischok
  • - I miejsce - Zygmunt Raba

Za rok 2019 laureatami w kategorii Działalność społeczna i charytatywna zostali:

  • - powiat brzeski: Janusz Iwasieczko, prezes Miejsko-Gminnego Koła Pszczelarzy nominowany za promocję pszczelarstwa na terenie gminy i nie tylko;
  • - powiat głubczycki: Stanisław Galara, twórca firmy Galmet nominowany za pełnienie roli mecenasa lokalnego środowiska i wspomaganie finansowe wielu instytucji;
  • - powiat kędzierzyńsko-kozielski: Anna Dobrowolska, pracownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej nominowana za dbanie o potrzeby innych ludzi, wrażliwość i duże zaangażowanie społeczne;
  • - powiat kluczborski: Sandra Musiał, działaczka charytatywna, Skałągi nominowana za pomoc potrzebującym i zachęcanie do takich działań innych ludzi;
  • - powiat krapkowicki: Michał Jan Suder, prezes Klubu HDK PCK przy OSP w Obrowcu nominowany za niezłomność w popularyzacji honorowego dawstwa krwi i działalność charytatywną;
  • - powiat namysłowski: Leszek Kois, dowódca Opolskiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej, psi behawiorysta nominowany za pomysł szkolenia czworonogów w zamian za jedzenie dla potrzebujących zwierząt;
  • - powiat nyski: Debora Hulboj, właścicielka SugarBabies nominowana za pomoc ludziom potrzebującym na terenie całego kraju;
  • - powiat oleski: Marta Pięch, wolontariuszka i szefowa sztabu WOŚP w Oleśnie nominowana za dwie dekady zaangażowania w akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy;
  • - powiat opolski: Patrycja Bartylla, Sołtys wsi Przywory nominowana za bezinteresowne wspieranie osób potrzebujących;
  • - powiat prudnicki: Artur Żurakowski, członek Opolskiego Towarzystwa Motocyklowego nominowany za akcję Mikołaje na Motocyklach;
  • - powiat strzelecki: Małgorzata Płaszczyk Waligórska, powiatowy Rzecznik Praw Konsumentów w Strzelcach Opolskich nominowana za bezinteresowność i zaangażowanie oraz wiele przeprowadzonych aukcji, loterii, licytacji na rzecz chorych i potrzebujących;
  • - Opole: Piotr Chwastowski, policjant Komisariatu I Policji w Opolu nominowany za pokazywanie i promowanie pracy policji poprzez nagranie piosenki i teledysk "Dumny z bycia psem";

Spośród laureatów powiatowych wyłoniliśmy zwycięzców wojewódzkich:

  • - III miejsce zajęła Marta Pięch
  • - II miejsce zajął Piotr Chwastowski
  • - I miejsce zajął Leszek Kois

Za rok 2019 laureatami w kategorii Polityka, samorządność i społeczność lokalna zostali:

  • - powiat brzeski: Dariusz Byczkowski, Dyrektor Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu nominowany za działanie na rzecz kultury i rozwoju zarządzanej przez siebie placówki;
  • - powiat głubczycki: Danuta Rudnicka, sołtys wsi Pilszcz nominowana za organizację targów Odnowy Wsi Spichlerz Opolszczyzny;
  • - powiat kędzierzyńsko-kozielski: Michał Nowak, prawnik, radny, Kędzierzyn-Koźle nominowany za działania na rzecz miasta Kędzierzyna-Koźla ze szczególnym uwzględnieniem osiedla Koźle Zachód;
  • - powiat kluczborski: Jan Leszek Wiącek, burmistrz Wołczyna nominowany za wspieranie inwestorów i lokalnych przedsiębiorców;
  • - powiat krapkowicki: Józef Bukowiński, przewodniczący rady powiatu, Krapkowice nominowany za zaangażowanie na rzecz budowy drugiego mostu drogowego w Krapkowicach;
  • - powiat namysłowski: Bartłomiej Stawiarski, burmistrz Namysłowa nominowany za pozyskiwanie pieniędzy z funduszy unijnych i rządowych
  • - powiat nyski: Antoni Ożóg, prezes Miejsko Gminnego Koła Pszczelarzy nominowany za środowiskową inicjatywę powołania społecznej szkoły doskonalącej wiedzę i umiejętności pszczelarzy;
  • - powiat oleski: Łukasz Wiatr, Członek Forum Młodzieży Samorządu Województwa Opolskiego nominowany za wkład w "Strategię dla Młodych" w województwie opolskim;
  • - powiat opolski: Joanna Kasprzak-Dżyberti, prezes Stowarzyszenia na rzecz rozwoju wsi Suchy Bór nominowana za organizację Nordic Walking World Cup 2019;
  • - powiat prudnicki: Marcin Wolski, prezes OSP, Moszczanka nominowany za udaną akcję zdobycia ponad 700 tysięcy złotych na zakup nowego wozu bojowego dla OSP;
  • - powiat strzelecki: Mateusz Stróżyk, Radny Gminy Jemielnica, prezes Stowarzyszenia Odnowy Wsi Gąsiorowice nominowany za zaangażowanie w upiększanie swojej „małej ojczyzny” oraz promocję Gąsiorowic;
  • - Opole: Agnieszka Gabruk, zastępca dyrektora Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej nominowana za ponadstandardowe działania w obszarze pomocy dzieciom i osobom wykluczonym;

Spośród laureatów powiatowych wyłoniliśmy zwycięzców wojewódzkich:

  • - III miejsce zajęła Agnieszka Gabruk;
  • - II miejsce zajął Jan Leszek Wiącek;
  • - I miejsce zajął Dariusz Byczkowski. W imieniu laureata nagrodę odebrała żona, Wiesława.

Laureatami w kategorii Biznes 2019 zostali:

  • - powiat brzeski: Artur Misztal, Szef firmy MiszBud nominowany za bycie najlepszym fachowcem, polecanym i chwalonym przez wielu zadowolonych klientów oraz osoby z branży budowlanej;
  • - powiat głubczycki: Robert Galara, wiceprezes firmy Galmet nominowany za nowoczesne podejście do biznesu, prowadzenie prac badawczych nad ekologicznymi źródłami ogrzewania;
  • - powiat kędzierzyńsko-kozielski: Paweł Świtoń, właściciel salonów optycznych Maxima nominowany za konsekwentne rozwijanie lokalnej marki i firmy, która wspiera miejscowe inicjatywy;
  • - powiat kluczborski: Łukasz Koszela, prezes spółdzielni socjalnej Kost Pro w Bąkowie nominowany za rozwój firmy oraz udowodnienie, że przy wspólnym zaangażowaniu można zrobić coś z niczego;
  • - powiat krapkowicki: Michał Lewicki, dyrektor operacyjny w firmie Multiserwis nominowany za rozwój firmy i tworzenie nowych miejsc pracy;
  • - powiat namysłowski: Rafał Płócieniczak, prezes GREEN OFFICE SOLUTION Sp. z o.o. nominowany za dynamiczny rozwój firmy w branży wyposażenia w meble i wykładziny; (Rafał Płócieniczak zmarł w ubiegłym roku. Nagrodę w jego imieniu odebrał syn laureata, Antoni).
  • - powiat nyski: Marian Gorzelanny, właściciel Parku Rozrywki Rosenau w Pokrzywnej nominowany za inwestycję budującą turystyczny potencjał regionu;
  • - powiat oleski: Piotr Sklorz, właściciele zakładu Mechaniki Pojazdowej Piotr Sklorz II nominowany za profesjonalną obsługę klientów oraz wysoki poziom świadczonych usług;
  • - powiat opolski: Marek i Patrycja Bartylla, właściciele firmy LIFTTECHNIK nominowani za dynamiczny rozwój rodzinnej firmy, zajmującej się m.in. tworzeniem i budową wind oraz elementów do nich;
  • - powiat prudnicki: Dawid Zapała, konstruktor nominowany za przygotowywanie własnego modelu prototypowego samochodu Modern Perun;
  • - powiat strzelecki: Janusz Kurzyca, właściciel biura projektowego GRAF nominowany za opracowywanie ponadczasowych projektów budowlanych, które zyskują uznanie w środowisku architektów oraz lokalnej społeczności;
  • - Opole: Łukasz Kocieniewski, trener samoobrony Krav Maga, Global Expert 4 United Krav Maga World Organisation nominowany za wiedzę, którą przekazuje setkom uczestników zajęć oraz szkoleń prowadzonych od dziesięciu lat;

Spośród laureatów powiatowych wyłoniliśmy zwycięzców wojewódzkich:

  • - III miejsce zajął Łukasz Kocieniewski;
  • - II miejsce zajął Dawid Zapała;
  • - I miejsce zajął Janusz Kurzyca;

Rok 2020 był wyjątkowo trudny. Pandemia odcisnęła piętno na wszystkich dziedzinach życia, zmieniając wiele jego aspektów już na zawsze. Pomimo przeciwności losu, wielu wspaniałych ludzi z naszego regionu angażowało się jednak w życie lokalnych społeczności.

Za rok 2020 laureatami w kategorii kultura na szczeblu powiatowym zostali:

  • - powiat brzeski: Joanna Bilowicka, instruktorka wokalna, nominowana za propagowanie muzyki i promowanie młodych talentów;
  • - powiat głubczycki: Damian Lechoszest, artysta malarz, nominowany za całokształt twórczości i prace, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem na całym świecie;
  • - powiat kędzierzyńsko-kozielski: Mirosław Nowakowski, pomysłodawca "Gitariady", nominowany za organizację imprezy integrującej pokolenia muzyków z Kędzierzyna-Koźla;
  • - powiat kluczborski: Jarosław Jasiura, dyrygent i kompozytor, nominowany za zorganizowanie i poprowadzenie Kluczborskiego Koncertu Bożonarodzeniowego;
  • - powiat krapkowicki: Karolina Konieczna, Instruktor tańca grupy WTR, nominowana za podejmowanie wielu działań i wyzwań w okresie pandemii;
  • - powiat namysłowski: Agnieszka Klimas, bibliotekarka z Namysłowa, nominowana za zapał i skuteczność w ożywianiu kultury na prowincji;
  • - powiat nyski: Remigiusz Gołębski, Druh OSP Dziewiętlice, nominowany za długoletnie propagowanie historii pożarnictwa na Śląsku;
  • - powiat oleski: Tomasz Słodki, dziennikarz i podróżnik, nominowany za piosenkę "Serce" i teledysk do utworu nakręcony w Kolumbii;
  • - powiat opolski: Michał Hadasik, muzyk pochodzący z Ozimka, założyciel wrocławskiej Sceny pod Regałem, Ozimek, nominowany za zorganizowanie w sieci koncertów, które miały pomóc muzykom przetrwać trudny czas pandemii;
  • - powiat prudnicki: Michał Buczek Z.B.U.K.U, raper, nominowany za piątą płytę solową wydaną w czasie pandemii;
  • - powiat strzelecki: Małgorzata Rabicka, specjalista ds. kultury w BiK w Zawadzkiem, nominowana za zaangażowanie w kształtowanie życia kulturalnego w gminie Zawadzkie;
  • - Opole: Aleksandra Ślepecka, prezes Stowarzyszenia "Opolszczyzna Śpiewa", nominowana za prowadzenie wielu chórów i zespołów amatorskich;

Spośród laureatów powiatowych wyłoniliśmy zwycięzców wojewódzkich:

  • - III miejsce zajęła Małgorzata Rabicka;
  • - II miejsce zajął Michał Hadasik;
  • - I miejsce zajął Damian Lechoszest.

W kategorii Działalność społeczna i charytatywna laureatami za rok 2020 zostali:

  • - powiat brzeski: Cecylia Zdebik, przewodnicząca Towarzystwa Rozwoju Ziemi Brzeskiej, nominowana za wspieranie Brzeskiego Centrum Medycznego;
  • - powiat głubczycki: Katarzyna Mojzyk, komendant hufca ZHP w Głubczycach, nominowana za zaangażowanie w wychowanie i edukację młodych mieszkańców powiatu głubczyckiego;
  • - powiat kędzierzyńsko-kozielski: ks. Adam Gromada, wikariusz parafii św. Zygmunta i św. Jadwigi Śląskiej w Kędzierzynie-Koźlu, członek Stowarzyszenia Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle, nominowany za promowanie patriotyzmu w duchu ekumenizmu i zaangażowanie w akcję pomocy rodakom ze Wschodu;
  • - powiat kluczborski: Jarosław Paluch, szef sztabu WOŚP w Kluczborku, nominowany za zorganizowanie w czasie pandemii finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kluczborku, podczas którego zebrano ponad 100 tysięcy złotych;
  • - powiat krapkowicki: Marzanna Burzyk, prezes Krapkowickiego Centrum Dobroczynności, nominowana za organizację akcji charytatywnych dla potrzebujących mieszkańców w trudnych czasach pandemii koronawirusa;
  • - powiat namysłowski: Tamara Bak, Drużynowa ZHP 101 WDH „Szyszaki” w Namysłowie, nominowana za organizację akcji na rzecz społeczności lokalnej m.in. sprzątanie lasu;
  • - powiat nyski: Tomasz Śmietanka, Dowódca Głuchołaskiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej, nominowany za zebranie i zorganizowanie ludzi, którzy chcą pomagać w akcjach poszukiwawczych;
  • - powiat oleski: Jolanta Sklorz, przedsiębiorca, nominowana za zorganizowanie akcji pomocy i zbiórki pieniędzy na wyposażenie dla ratowników medycznych;
  • - powiat opolski: Tomasz Kowalczyk, właściciel firmy budowlanej FUH Tomasz Kowalczyk, nominowany za generalny remont mieszkania dla osieroconych dzieci zmarłej tragicznie Katarzyny Konieczko-Pałgan;
  • - powiat prudnicki: Elżbieta Pliszczak, lider Szlachetnej Paczki w Głogówku, nominowana za pomoc potrzebującym;
  • - powiat strzelecki: Magdalena Cembolista, działaczka społeczna, nominowana za pomoc w uzbieraniu pieniędzy dla Szymonka z Kielczy;
  • - Opole: Marcin Banaszkiewicz, właściciel baru obiadowego Gastrofaza oraz firmy cateringowej GASTROMAR, nominowany za zbieranie sprzętu komputerowego dla dzieci wykluczonych cyfrowo przez pandemię

Spośród laureatów powiatowych wyłoniliśmy zwycięzców wojewódzkich:

  • - III miejsce zajął Tomasz Śmietanka
  • - II miejsce zajęła Magdalena Cembolista
  • - I miejsce zajął Marcin Banaszkiewicz

Laureaci w kategorii Polityka, samorządność i społeczność lokalna 2020

  • - powiat brzeski: Alicja Jakimowska, pracownik ośrodka kultury w Lubszy, nominowana za koordynację akcji szycia 3 tysięcy maseczek dla mieszkańców gminy;
  • - powiat głubczycki: Marcin Żukowski, koordynator Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym", nominowany za krzewienie wiedzy o żołnierzach wyklętych;
  • - powiat kędzierzyńsko-kozielski: Agnieszka Pietruszewska-Pietrek, założycielka fanpage'a Podróże Pietruchy, nominowana za promocję walorów turystycznych województwa opolskiego;
  • - powiat kluczborski: Anna Jurczyk, prezes Stowarzyszenia Animacji Lokalnej „Arkona”, nominowana za utworzenie Welesowego Kramu, czyli pawilonów handlowych na starym mieście w Byczynie;
  • - powiat krapkowicki: Paweł Mazurek, sołtys Steblowa, nominowany za konsekwentne działanie na rzecz upiększania Steblowa i aktywizację mieszkańców wsi;
  • - powiat namysłowski: Bartłomiej Stawiarski, burmistrz Namysłowa, nominowany za działalność na rzecz lokalnego biznesu i przeciwdziałanie ekonomicznym skutkom pandemii;
  • - powiat nyski: Wiktoria Mielniczek, członek Młodzieżowej Rady Sprawiedliwości przy Ministrze Sprawiedliwości, nominowana za działalność społeczną w szczególności w sferze wsparcia młodzieży;
  • - powiat oleski: Dawid Świderski, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Praszce, nominowany za przejęcie władzy w największej spółdzielni mieszkaniowej w powiecie oleskim;
  • - powiat opolski: Andrzej Brzezina, wiceburmistrz Ozimka, nominowany za błyskawiczną reakcję po tragedii w Ozimku, po nagłej śmierci mamy, czwórka rodzeństwa odebrała klucze do mieszkania komunalnego, użyczonego przez gminę;
  • - powiat prudnicki: Grzegorz Zawiślak, burmistrz Prudnika, nominowany za inwestycję w generalny remont Publicznego Przedszkola nr 1 w Prudniku oraz plac zabaw przyjazny dzieciom
  • - powiat strzelecki: Hubert Ibrom, burmistrz Ujazdu, nominowany za rozwój gospodarczy gminy Ujazd;
  • - Opole: dr Bronisława Ogonowski, dyrektor Miejskiego Centrum Wspomagania Edukacji w Opolu, nominowana za uruchomienie warsztatów dla nauczycieli pracujących zdalnie.

Spośród laureatów powiatowych wyłoniliśmy zwycięzców wojewódzkich:

  • - III miejsce zajęła Wiktoria Mielniczek
  • - II miejsce zajął Bartłomiej Stawiarski
  • - I miejsce zajęła Alicja Jakimowska

Laureaci w kategorii Biznes 2020:

  • - powiat brzeski: Małgorzata Mianowany-Małecka, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Brzegu, nominowana za systematyczne rozszerzanie współpracy szkoły z regionalnym biznesem;
  • - powiat głubczycki: Zbigniew Leżański, właściciel i prezes firmy Kosmed, nominowany za wykorzystywanie naturalnych składników przy tworzeniu specjalistycznych kosmetyków i leków homeopatycznych;
  • - powiat kędzierzyńsko-kozielski: Urszula Więcek, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu, nominowana za współpracę ze środowiskiem lokalnym, miejscowymi przedsiębiorcami oraz Ochotniczym Hufcem Pracy;
  • - powiat kluczborski: Marek Szlagor, prezes MWM Trade, nominowany za prężny rozwój firmy i liczne inwestycje, m.in. w zakup działki w strefie ekonomicznej;
  • - powiat krapkowicki: Hubert Jaskółka, współwłaściciel P.P.H.U. Venus, nominowany za rozwój firmy produkującej kostkę brukową, a także działalność dobroczynną;
  • - powiat namysłowski: Jan Sonka, prezes firmy Rotox, nominowany za rozwój firmy i organizację akcji charytatywnych;
  • - powiat nyski: Paweł Stępkowski, prezes Zarządu Orlen Centrum Serwisowe Sp. z o.o., nominowany za wdrożenie nowych rozwiązań organizacyjnych i biznesowych, które ugruntowały spółkę jako solidnego i stabilnego pracodawcę;
  • - powiat oleski: Zbigniew Maleska, właściciel Zakładu Produkcyjno-Handlowego Doktorvolt, nominowany za dynamiczny rozwój firmy, który przyczynił się do wysokiej jakości oferowanych produktów;
  • - powiat opolski: Konrad Wójcik, właściciel firmy MarkizynKonrad, nominowany za łączenie biznesu z zaangażowaniem na rzecz lokalnej społeczności;
  • - powiat prudnicki: Dawid Zapała, Właściciel Modern Air Customs, nominowany za produkcję przyłbic ochronnych dla pracowników szpitala oraz Domu Pomocy Społecznej w Prudniku;
  • - powiat strzelecki: Rajmund Adamietz, prezes Adamietz Sp. z o.o., nominowany za stworzenie dynamicznie rozwijającej się i podbijającej rynki firmy z branży budowlanej;
  • - Opole: Andrzej Szmigiel, prezes Vip Car sp. z o.o., nominowany za wspieranie szkolnictwa zawodowego.

Spośród laureatów powiatowych wyłoniliśmy zwycięzców wojewódzkich:

  • - III miejsce zajął Dawid Zapała
  • - II miejsce zajął Marek Szlagor
  • - I miejsce zajął Paweł Stępkowski. Pan Paweł Stępkowski, jest również laureatem I miejsca w tej kategorii w Finale Ogólnopolskim.

W kategorii Nauka głosowanie było jednoetapowe – wojewódzkie. Przyniosło następujące wyniki:

  • - III miejsce zajął dr inż. Marek Wasilewski, Wydział Inżynierii Produkcji i Logistyki Politechniki Opolskiej, nominowany za zmodernizowanie odpylacza cyklonowego przeznaczonego do oczyszczania gazu z cząstek stałych, co umożliwia zwiększenie skuteczności odpylania cząstek ciała stałego oraz ograniczenie spadku ciśnienia;
  • - II miejsce zajął dr Rafał Wielki, prodziekan Wydziału Prawa i Administracji UO, Opole, nominowany za rozprawę doktorską "Analiza informacji w zwalczaniu przestępstw korupcyjnych" nagrodzoną w XXI konkursie Polskiego Towarzystwa Kryminalistycznego;
  • - I miejsce zajął wojewódzki: dr hab. prof. UO Mariusz Sawicki, profesor Instytutu Historii Uniwersytetu Opolskiego, nominowany za redakcję „Brzeskiego Rocznika Zamkowego” - periodyku naukowego, który powstał przy współpracy Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu oraz Instytutu Historii Uniwersytetu Opolskiego.

Nagrody laureatom wręczali: Bolesław Bezeg, redaktor naczelny nto i Krzysztof Krupa, prezes spółki Pro Media, wydawcy nto. Oprawę muzyczną wtorkowej gali stworzyły zespoły: Scena pod Regałem oraz Duo Café. Galę prowadzili dziennikarze nto Mirela Mazurkiewicz i Radosław Dimitrow.

Nowe obostrzenia od 1 grudnia

Wideo

Materiał oryginalny: Osobowości Roku 2019 i 2020 Opolszczyzny. Laureaci nagrodzeni podczas uroczystej gali nto! - Nowa Trybuna Opolska

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie