Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Oświadczenie majątkowe radnych Opola za 2019 rok. Kto zyskał, kto stracił, kto najwięcej zarabia? Są spore zmiany w zestawieniu

Piotr Guzik
Piotr Guzik
Majątki radnych Opola za 2019 rok. W galerii znajdziesz szczegółowe informacje na temat stanu posiadania i dochodów poszczególnych radnych Opola, wraz z porównaniem do 2018 roku.
Majątki radnych Opola za 2019 rok. W galerii znajdziesz szczegółowe informacje na temat stanu posiadania i dochodów poszczególnych radnych Opola, wraz z porównaniem do 2018 roku. Piotr Guzik
Na 25 radnych Opola siedmioro posiada majątki o wartości przekraczające milion złotych. Na przestrzeni roku większość się wzbogaciła, choć nie brak i takich, którzy zmniejszyli stan posiadania. W czołówce dochodów dominują osoby związane z prawicą.

Przeanalizowaliśmy oświadczenia majątkowe radnych Opola za 2019 rok. Na tej podstawie powstał ranking ich majętności. Przy jej wyliczaniu uwzględniliśmy zgromadzone oszczędności i papiery wartościowe oraz posiadane nieruchomości. Posiadane pojazdy doliczaliśmy tylko w sytuacji, gdy sami radni określili ich wartość, aby uniknąć spekulowania.

Uzyskanie wyniki porównaliśmy z zestawieniem za 2018 rok. Dzięki temu można przekonać się, jak zmieniła się sytuacja majątkowa poszczególnych radnych, a więc kto i o ile zwiększył swój stan posiadania, a kto na koniec minionego roku miał mniej, niż wcześniej.

W zestawieniu doszło do szeregu zmian. Największą jest znaczny awans Waldemara Matuszka, radnego klubu prezydenta Arkadiusza Wiśniewskiego. Wszystko za sprawą wartości posiadanych przez niego udziałów w spółce Odra Park. Przy czym trzeba zaznaczyć, że w oświadczeniu za 2018 roku też wskazał, że je posiada. Wtedy jednak nie wskazał ich wartości. Tym razem stało się inaczej z racji dokonywania transferów finansowych związanych z tą spółką.

Spory przyrost majątku - o około 100 proc. - odnotował Aleksander Iszczuk z klubu radnych prezydenta Arkadiusza Wiśniewskiego. Stało się to za sprawą wejścia w posiadanie mieszkania, otrzymanego w spadku.

Na trzecim miejscu pod tym względem jest Sławomir Batko, wiceprzewodniczący rady miasta z ramienia klubu PiS. W porównaniu do 2018 roku jego majątek urósł o około połowę. Jest to owoc m.in. wzrostu wartości jego nieruchomości. Sporo radnych uwzględniło zresztą trendy na rynku nieruchomości i wskazało wzrost wartości ich domów oraz mieszkań.

Sławomir Batko jest też jednym z najlepiej zarabiających radnych Opola, choć pod tym względem wyprzedza go Małgorzata Wilkos, wiceprzewodnicząca rady miasta z ramienia klubu prezydenta Arkadiusza Wiśniewskiego, związana z Solidarną Polską. Suma jej dochodów za 2019 rok przekroczyła 300 tys. zł.

Należy zaznaczyć, że w zestawieniu brak jest oświadczenia Łukasza Sowady, przewodniczącego rady miasta z klubu Arkadiusza Wiśniewskiego. Spowodowane jest to faktem, iż jego oświadczenie przyjmuje wojewoda opolski i dopiero po tym, jak je zatwierdzi, oświadczenie podlega publikacji.

Więcej informacji na temat majątków i zarobków radnych Opola w galerii.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Polacy chętniej sięgają po krajowe produkty?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na opole.naszemiasto.pl Nasze Miasto