Polecamy

Budowa parku 800-lecia w Opolu rozpoczęła się na początku roku © Piotr Guzik
[4/70]

Park 800-lecia Opola. Alejki nabierają kształtu. Co już zrealizowano? [ZDJĘCIA]

Budowa parku 800-lecia w Opolu rozpoczęła się na początku roku. Jego pierwszy etap powstaje w sąsiedztwie parkingu na Wyspie Bolko i rozciąga się w kierunku nasypu kolejowego (nie dociera jednak do niego).

Na terenie parku są wyasfaltowane główne aleje, wykonano też większość tras w kruszywa. Wzdłuż części z nich znajdują się już młode drzewa. Trwają też nasadzenia mniejszej roślinności. Trzeba przy tym zaznaczyć, że wygląda na to, iż część drzew ciężko zniosła suszę i nie wiadomo, czy "przebudzą" się na wiosnę.
Docelowo w parku 800-lecia nasadzonych ma być blisko 2,7 tys. drzew. W parku ma być też Gaj Drzew Pamięci, gdzie sadzone będą pamiątkowe drzewa.

Na terenie parku pojawił się już słupy oświetleniowe. W dalszych etapach zamontowane będą ławki. Inwestycja ma być zakończona jesienią tego roku. Kosztuje około 10 mln zł.

Budowa parku 800-lecia w Opolu. Większość alejek jest już wykonana. Przy części z nich realizowane są nasadzenia. Całość ma być gotowa późną jesienią tego roku. Zobacz, jak teraz się prezentuje.

Najnowsze wiadomości

reklama