Pierwsza wygrana w meczu kontrolnym

Iza Lenik
MKS Zagłębie Lubin – Gwardia Opole: 25:21 (16:9)
MKS Zagłębie Lubin – Gwardia Opole: 25:21 (16:9) zaglebie.lubin.pl
Piłkarze ręczni Zagłębia Lubin odnieśli pierwszą wygraną w meczu kontrolnym w ramach przygotowań do nowego sezonu. Podopieczni Dariusza Bobrka pokonali na własnym parkiecie Gwardię Opole 25:21 (16:9).

Zagłębie Lubin - Gwardia Opole: 25:21 (16:9)

W piątym meczu sparingowym Zagłębie odnotowało pierwszą wygraną.

Miedziowi od początku meczu narzucili swój styl gry.
2. minucie pierwszą bramkę zdobył Mikołaj Szymyślik, a niespełna dziesięć minut później było już 5:0.
W bramce dobrze spisywał się Kubiszewski.
Do przerwy Zagłębie prowadziło 16:9.
W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił.
Dziesięć minut po wznowieniu meczu lubinianie osiągnęli najwyższe prowadzenie – 20:12.
Tym razem między słupkami dobrze radził sobie Patryk Małecki.
W 55. minucie było 22:19.
Zagłębie kontrolowało grę do końca i wygrało 25:21.

Zagłębie: Kubiszewski, Małecki – Szymyślik 3, Rosiek 3, Kużdeba 2, Stankiewicz 4, Przysiek 5, Bartczak 3, Gumiński 4, Marciniak 1, Wolski, Michałów.

Gwardia: Malcher, Romatowski, – Swat 1, Prokop 2, Garbacz, Szolc 4, Lasoń 3, Piotr Adamczak 1, Paweł Adamczak 2, Knop 3, Drej 1, Płócienniczak 1, Śmieszek 2.