Wiktor Gumiński
Kibice na stadionie w Opolu obejrzeli efektowny triumf reprezentacji Polski nad Niemcami. Wiktor Gumiński
Piłkarska reprezentacja Polski U-16 aż 4:0 pokonała rówieśników z Niemiec w towarzyskim meczu rozegranym na stadionie przy ulicy Oleskiej w Opolu. Nasi rodacy mogli też liczyć na doping lokalnych kibiców.

Efektowne zwycięstwo biało-czerwonych oglądało z trybun kilkuset widzów. Mało kto z nich spodziewał się, że będą oni w stanie zwyciężyć tak wysoko, szczególnie zważywszy na to, że w sobotniej potyczce obu ekip w Brzegu to Niemcy bardzo pewnie triumfowali 3:0.

Drugie z towarzyskich spotkań polsko-niemieckich zaczęło się jednak wyśmienicie dla naszej kadry. Prowadzenie objęła ona już w 2. minucie, kiedy to w zamieszaniu w polu karnym najlepiej odnalazł się Dawid Szwiec i z bliska skierował piłkę do siatki. Przed przerwą więcej goli już nie padło, a kolejnych okazji bramkowych było jak na lekarstwo. To jednak sprzyjało Polakom, którzy bardzo umiejętnie trzymali Niemców na dystans.

Druga część gry rozpoczęła się natomiast właściwie identycznie jak pierwsza. Mianowicie, zaraz na jej starcie polski zespół zdobył kolejnego gola, i do tego w podobnych okolicznościach. Tym razem jednak autorem trafienia był Damian Sokołowski.

W dalszej części zawodów biało-czerwoni dołożyli jeszcze dwie bramki. W 60. minucie na listę strzelców wpisał się Cyprian Popielec, a w 82. w jego ślady poszedł Jakub Adkonis.

Niemcy również mieli swoje okazje strzeleckie, ale za każdym razem na posterunku był golkiper Polaków Mateusz Jeleń. W dużej mierze to dzięki jego świetnej postawie nasza reprezentacja zakończyła mecz z czystym kontem.

Polska U16 - Niemcy U16 4:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Szwiec - 2., 2:0 Sokołowski - 47., 3:0 Popielec - 60., 4:0 Adkonis - 82.