Pod akademicką siatką

SEM
Siatkarze Politechniki Opolskiej byli już trzy razy mistrzami kraju. W tym roku w Krakowie wywalczyli srebrny medal wśród polskich politechnik. W prowadzonej przez Zbigniewa Rektora drużynie wystąpiło dwóch graczy ...

Siatkarze Politechniki Opolskiej byli już trzy razy mistrzami kraju. W tym roku w Krakowie wywalczyli srebrny medal wśród polskich politechnik.

W prowadzonej przez Zbigniewa Rektora drużynie wystąpiło dwóch graczy kędzierzyńskiego Mostostalu, Lipiński i Januszkiewicz, Gacek z NKS Nysa oraz Lasik, Żukowski, Skotak, Zagaja, Raniszewski, Strzała, Majka, Migdał i Meier z II-ligowego AZS Opole. Ten zespół gładko przebrnął przez eliminacje zwyciężając po 2-0 Politechnikę Warszawa i Koszalin, potem pokonał 2-0 II-ligowca z Poznania i 2-1 beniaminka serii B z Gliwic.

W finale przeciwnikiem opolskiej drużyny był zespół AZS Politechnika Częstochowa, a w nim tacy gracze jak: Kokociński, Oczko, Woicki i Kryś (Pamapol), Patucha (NKS Nysa) i Szcześniewski (AZS Warszawa).

Mecz o złote medale był bardzo zacięty i wyrównany. Drużyna Rektora wygrała pierwszego i trzeciego seta (do 18 i 21), częstochowianie - drugą i trzecią partię (do 23 i 22). W tie-breaku opolanie prowadzili już 12-9, ale rywale pozbierali się i zdołali wygrać seta do 13. Trzecie miejsce w mistrzostwach przypadło Politechnice Warszawskiej, a czwarte Politechnice Śląskiej.